Kubalík se trefil, Jiříček dvěma body pomohl k výhře

Český útočník Dominik Kubalík se trefil ve čtvrtečním duelu NHL proti St. Louis, jeho Ottawa však prohrála 2:4. Dvěma asistencemi pomohl obránce David Jiříček Columbusu k výhře nad Torontem 6:5 v prodloužení a poprvé v NHL zaznamenal dva body v jednom zápase. Bodoval také Martin Nečas, jenž asistencí přispěl k těsné výhře Caroliny 2:1 nad Detroitem.

Útočník Ottawy Dominik Kubalík oslavuje gól proti St. Louis Blues.

Jiříček své dvě nahrávky vměstnal do dvou minut a 29 sekund. Poprvé se do statistik zapsal v 29. minutě u gólu Justina Danfortha na 3:0 a o necelé tři minuty později připravil trefu také pro Jegora Činachova. V závěru druhého dějství zvýšil na 5:0 Johnny Gaudreau a zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto.

Domácí Toronto ale ve třetí části předvedlo mohutnou stíhací jízdu. Maple Leafs dali pět gólů a vybojovali prodloužení. „Nikdo nebyl naštvaný, nikdo nikoho neobviňoval. Byli jsme odhodlaní s nepříznivým výsledkem něco udělat. Columbus nás v prvních dvou třetinách před našimi fanoušky doslova ztrapnil. My jsme pouze chtěli vylepšit dojem,“ řekl o třetí třetině Auston Matthews, který dvěma góly v posledních dvou minutách zařídil vyrovnání na 5:5.

V nastaveném čase Maple Leafs velkolepý obrat nedotáhli. O výhře Blue Jackets rozhodl druhou brankou v zápase Kent Johnson. „Cítil jsem se výborně. Vstup do sezony mi příliš nevyšel, takže jsem rád, že se mi dnešní zápas vydařil,“ uvedl jednadvacetiletý útočník.

Hokejisté St. Louis o výhře nad Ottawou rozhodli v první polovině zápasu, kdy odskočili do tříbrankového trháku. Senators v 31. minutě zásluhou Kubalíkovy sedmé trefy v ročníku snížili na 1:3. Český útočník se prosadil v samostatném úniku. Rychlou kličkou zasunul puk mezi brankářovy betony a dal druhý gól za poslední tři zápasy.

Blues kontaktní branka nerozhodila. Náskok nepustili a přerušili čtyřzápasovou sérii porážek. Vítězství St. Louis řídil Robert Thomas, jenž dal úvodní dvě branky zápasu. „Není to jen o mně. Celý tým odehrál výborný zápas,“ řekl střelec dvou gólů.

Nečas v páté minutě zápasu v Detroitu připravil úvodní branku Caroliny a bodoval v šestém z posledních osmi zápasů. Rodák z Nového Města na Moravě vylepšil svou bilanci na osm branek a 13 asistencí a je čtvrtým nejproduktivnějším Čechem v NHL.

Nečas v páté minutě zápasu v Detroitu připravil úvodní branku Caroliny a bodoval v šestém z posledních osmi utkání. Rodák z Nového Města na Moravě vylepšil svoji bilanci na osm branek a 13 asistencí a je čtvrtým nejproduktivnějším Čechem v NHL.

Vydařený zápas odchytal brankář Calgary Daniel Vladař. Rodák z Prahy pomohl Flames 30 zákroky k bodu za porážku s Minnesotou 2:3 po samostatných nájezdech. V rozstřelu se Vladař blýskl „haškovským“ zákrokem, při němž vleže na poslední chvíli vytrčil nohu proti puku. Ani jeho skvělý zásah ale Calgary k bodu navíc nepomohl. Ve čtvrté sérii rozhodl o výhře Wild Matthew Boldy.

Toronto - Columbus 5:6 v prodl. (0:2, 0:3, 5:0 - 0:1)
Branky: 59. a 60. Matthews, 41. W. Nylander, 44. Marner, 55. McCabe - 12. a 64. K. Johnson, 7. Laine, 29. Danforth (JIŘÍČEK), 31. Činachov (JIŘÍČEK), 35. J. Gaudreau. Střely na branku: 48:35. Diváci: 18.338. Hvězdy zápasu: 1. K. Johnson (Columbus), 2. Matthews (Toronto), 3. Činachov (Columbus).
Detroit - Carolina 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 26. Rasmussen - 5. Drury (NEČAS), 32. J. Staal. Střely na branku: 26:39. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal (Carolina), 2. Rasmussen (Detroit), 3. Drury (Carolina).
Philadelphia - Washington 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 23. Brink, 46. Farabee, 58. Tippett, rozhodující sam. nájezd Brink - 23. McMichael, 36. Wilson, 50. D. Strome. Střely na branku: 32:30. Diváci: 18.557. Hvězdy zápasu: 1. Brink (Philadelphia), 2. Strome (Washington), 3. Farabee (Philadelphia).
Seattle - Chicago 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Branky: 4. a 18. Yamamoto, 25. Bjorkstrand, 35. Kartye, 38. Tolvanen, 44. McCann, 44. Bellemare - 24. T. Raddysh. Střely na branku: 30:22. PETR MRÁZEK za Chicago odchytal 15 minut a 43 sekund, z šesti střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Yamamoto, 2. Bjorkstrand, 3. R. Evans (všichni Seattle).
Minnesota - Calgary 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 5. a rozhodující sam. nájezd Boldy, 45. Rossi - 34. Šarangovič, 45. Coleman. Střely na branku: 32:37. DANIEL VLADAŘ odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dvě branky z 32 střel a úspěšnost zákroků měl 93,8 procenta. Diváci: 18.167. Hvězdy zápasu: 1. Boldy, 2. Rossi, 3. Gustavsson (všichni Minnesota).
Edmonton - Tampa Bay 4:7 (0:2, 3:0, 1:5)
Branky: 22. Nurse, 28. McDavid, 31. Hyman, 58. Nugent-Hopkins - 2., 47., 55. a 60. Stamkos, 8. Motte, 53. Kučerov, 59. Cirelli. Střely na branku: 54:24. Diváci: 18.600. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Stamkos (oba Tampa Bay), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).
Vancouver - Florida 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 14. a 31. Joshua, 5. Kuzmenko, 36. Boeser. Střely na branku: 18:36. Diváci: 18.873. Hvězdy zápasu: 1. Demko, 2. Joshua, 3. Garland (všichni Vancouver).
St. Louis - Ottawa 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 9. a 26. Thomas, 29. Saad, 48. Bučněvič - 31. KUBALÍK, 59. M. Joseph. Střely na branku: 30:34. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Thomas, 2. Faulk, 3. Binnington (všichni St. Louis).