Kuriozita roku? Branka prázdná, puk pár centimetrů od ní. Švédská hvězda přesto selhala

Z deseti podobných pokusů by nejspíše devět proměnil. Jenže v nočním utkání NHL proti Edmontonu si útočník Vancouveru Daniel Sedin vybral slabší chvilku a ve stoprocentní příležitosti selhal. Možná i proto nakonec Olejáři překvapivě zvítězili 2:1 po prodloužení.

Útočník Vancouveru Daniel Sedin přestřeluje úplně prázdnou branku v zápase s Edmontonem.

Ze třetí třetiny neuběhly ani tři minuty, když se za nerozhodného stavu 1:1 řítil na švédského gólmana Oilers Anderse Nilssona jeho krajan a kapitán Canucks Henrik Sedin. Nilsson jeho bekhendový blafák zneškodnil, puk se ale odrazil zpátky do brankoviště a dojíždějící Daniel Sedin měl před sebou úplně opuštěnou branku.

Jasný gól, řekli byste, jenže útočník Kosatek z necelého metru branku přestřelil... „Seběhlo se to strašně rychle. Chtěl jsem do kotouče jen ťuknout, jenže on mi sklouznul a odrazil se nad branku," kroutil hlavou po utkání Daniel Sedin.

„Když se podíváte na deset kuriozit nebo TOP deset akcí, tuhle mezi nimi určitě najdete. Byl to okamžik, který nás nastartoval," přiznal po zápase kouč Edmontonu Todd McLellan.