Hlavní obsah

Na tohle čekala NHL čtvrt století. V zámoří zažili jedinečný večer

5. 11. 2021 13:42

Zámořská NHL zažila výjimečnou noc. Nestává se moc často, že hokejista během zápasu sám nasází čtyři góly. Aby se během jednoho dne předvedli hned dva čtyřgóloví střelci z různých týmů, to už je opravdová rarita. Nejprestižnější hokejová liga ji ve čtvrtek zažila poprvé po 25 letech.

Foto: Charles Krupa, ČTK/AP

Čtyřgólový hrdina Bostonu Patrice Bergeron po jedné ze svých tref proti Detroitu.Foto: Charles Krupa, ČTK/AP

Článek

Čtyřgólové kanonády předvedli bostonský Patrice Bergeron a Brock Nelson z New Yorku Islanders.

Zatímco bostonský kanonýr David Pastrňák vyšel počtvrté v řadě bodově naprázdno, jeho parťák z elitní formace setřásl střeleckou deku ve velkém stylu. Bergeron zaznamenal v předchozích sedmi zápasech jen tři asistence, jeho náhlé procitnutí ale pořádně odskákal Detroit (5:1).

Svůj čtyřbrankový příspěvek rozložil do všech tří třetin, když první tři zásahy zaznamenal v přesilovkách.

„Upřímně, jsem už v lize dost dlouho na to, abych věděl, že góly zase přijdou. Když člověk začíná u základních věcí a chce pomoci týmu, nakonec se bodů dočká," nedělal si 36letý dvojnásobný olympijský šampion velkou hlavu z předchozího střeleckého trápení.

„Byl naprosto dominantní. Na co sáhl, to spadlo do brány. Je tělem a srdcem našeho týmu," vyzdvihoval spoluhráčovy kvality Brad Marchand.

Gólová party v noci ze čtvrtka na pátek se odehrávala i o pár set kilometrů severněji v Montrealu, kde řádil gang newyorských Islanders. A především Brock Nelson, který stihl domácím nasázet tři góly během necelých dvou třetin. 19 sekund před koncem utkání pak ještě poslal puk do prázdné brány a upravil na konečných 6:2.

„Celá naše lajna hrála dobře a moje čtyři góly jsou jen vedlejším produktem několika parádních souher. Samozřejmě je vždy pěkné zažít takhle parádní noc," pochvaloval si 30letý Američan.

NHL díky němu a Bergeronovi zažila po čtvrtstoletí večer se dvěma čtyřgólovými střelci z různých týmů. Naposledy se něco takového povedlo v roce 1996 legendární dvojici Mario Lemieux (Pittsburg) a Keith Tkachuk (Winnipeg).

Před šestnácti roky se dokonce stalo, že se blýskli dva čtyřgóloví střelci během jednoho zápasu ve stejném týmu. Postarali se o to v roce 2005 bombarďáci v dresu Ottawy Martin Havlát s Danielem Alfredssonem, v jejichž režii se odvíjel výprask Buffala 10:4.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •