Boston - Detroit 5:1Skvělý Bergeron! Kapitán táhl Bruins, k vysoké výhře přispěl i Nosek

Vskutku vydařený večer prožil ve čtvrtečním utkání NHL kapitán Bostonu Patrice Bergeron. Kanadský parťák nejlepšího českého hokejisty Davida Pastrňáka z elitní řady Bruins vstřelil Detroitu hned čtyři góly, u všech mu asistoval Brad Marchand. Jednou finální přihrávkou se na vysoké výhře domácích 5:1 podílel i Tomáš Nosek, na čestný úspěch poražených nahrál obránce Filip Hronek. Jednu gólovou nahrávku si v prohraném duelu se St. Louis připsal také útočník San Jose Tomáš Hertl. Brankář Washingtonu Vítek Vaněček odchytal proti Floridě 36 minut, prohře Capitals 4:5 v prodloužení ale nezabránil.

Gólová radost hokejistů Bostonu v utkání NHL proti Detroitu.

Druhou výhru Bostonu za sebou řídila dvojice Patrice Bergeron, Brad Marchand. Šestatřicetiletý Bergeron se blýskl podruhé v kariéře v NHL čtyřmi góly, poprvé se tak stalo 6. ledna 2018 proti Carolině. Marchand mu čtyřikrát asistoval. David Pastrňák, spoluhráč kanadského dua z první útočné formace Bruins, vyšel počtvrté v řadě bodově naprázdno.

"Upřímně, jsem v NHL tak dlouho, že jsem si byl jistý, že góly přijdou. Moje hra navíc není postavena jen na brankách. Myslím, že když člověk začíná u základních věcí a chce pomoci týmu, nakonec se bodů dočká," řekl Bergeron, který v prvních sedmi zápasech nasbíral tři asistence.

Jediný gól Bruins, na kterém se nepodílely hlavní hvězdy zápasu, pomohl svou druhou asistencí v novém působišti připravit pardubický odchovanec Nosek. Mike Reilly se po Noskově nahrávce prosadil v dohrávajícím se oslabení poté, co Red Wings zásluhou Hronkovy souhry se střílejícím Lucasem Raymondem využili přesilovku 5 na 3.

Zvláštní duel na Floridě prožil Vaněček. Český brankář byl v zápisu o utkání uveden jako náhradník, ale kvůli problémům Ilji Samsonova s výstrojí musel odchytat prvních sto sekund zápasu. Ruskému brankáři se zápas nevydařil, Vaněček se tak v 28. minutě do branky vrátil a ve zbývajícím průběhu inkasoval dvě branky z 15 střel.

Také v brankovišti Floridy se museli protočit brankáři. Sergeje Bobrovského, který opustil hřiště po první třetině kvůli nespecifikovanému zranění, nahradil dvacetiletý Spencer Knight. Mladý americký brankář inkasoval hned z první střely a za dvě třetiny obdržel čtyři branky z 25 střel.

Florida vstoupila do utkání lépe a po 36 minutách vedla 4:1. Washington vrátil v 39. minutě do hry Alexandr Ovečkin, který je s deseti góly nejlepším střelcem soutěže. V historickém pořadí ztrácí ruský kanonýr se 740 góly už pouze jeden zásah na čtvrtého Bretta Hulla.

Ještě před druhou pauzou se prosadil Tom Wilson a dostal Washington na dostřel. Ve 47. minutě srovnal stav prvním gólem v kariéře Connor McMichael, vyrovnávací branka ale Capitals paradoxně přibrzdila a utkání došlo do prodloužení. V tom rozhodl o bodu navíc pro Floridu Eetu Luostarinen.

"V první třetině jsme vůbec nehráli naši hru, poté jsme se do toho dostali a po třetím gólu jsme věřili, že dokážeme srovnat. Musíme získávat body za každou cenu," řekl kapitán Capitals.

Hertl v zápase proti St. Louis připravil první branku San Jose pro Brenta Burnse, poté se ale jeho formaci přestalo dařit. Český útočník skončil zápas s nelichotivými čtyřmi zápornými body ve statistice plus/minus.

Blues rozhodli o výhře 5:3 ve druhé polovině utkání, ve které dokázali třemi góly otočit skóre ze stavu 2:3. Sharks neuspěli po dvou výhrách a v tabulce Západní konference drží šestou pozici, St. Louis je druhé za vedoucím Edmontonem.

Dominik Simon se po vynechaném utkání proti New Jersey vrátil do sestavy Pittsburghu a v souboji s Philadelphií odehrál bezmála osm minut. Penguins zvítězili 3:2 v prodloužení a protrhli sérii tří prohraných zápasů.

Ve čtvrtečním programu nastoupil z českých hráčů ještě Radek Faksa. Centr Dallasu odehrál při výhře 4:3 v prodloužení nad Calgary 17 minut.

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:
Seattle - Buffalo 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky: 39., 42. a 49. Jordan Eberle, 16. Geekie, 59. Schwartz - 27. Tage Thompson, 38. Okposo. Střely na branku: 38:21. Diváci: 17 151. Hvězdy zápasu: 1. Jordan Eberle, 2. Schwartz, 3. Oleksiak (všichni Seattle).
Calgary - Dallas 3:4 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 36. Lucic, 39. M. Tkachuk, 57. Zadorov - 15. Gurjanov, 40. Comeau, 42. Seguin, 63. Jamie Benn. Střely na branku: 33:28. Diváci: 14 715. Hvězdy zápasu: 1. M. Heiskanen (Dallas), 2. Zadorov (Calgary), 3. Seguin (Dallas).
Boston - Detroit 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 12., 31., 39. a 56. Bergeron, 49. M. Reilly (T. Nosek) - 48. L. Raymond (Hronek). Střely na branku: 37:15. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Marchand, 3. M. Reilly (všichni Boston).
Pittsburgh - Philadelphia 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 1. B. McGinn, 32. Guentzel, 62. Letang - 28. Konecny, 58. Laughton. Střely na branku: 36:38. Diváci: 17 037. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. Guentzel, 3. Jarry (všichni Pittsburgh).
Montreal - New York Islanders 2:6 (0:1, 0:4, 2:1)
Branky: 56. Suzuki, 58. Toffoli - 5., 33., 36. a 60. Nelson, 24. Wahlstrom, 39. Pageau. Střely na branku: 38:36. Diváci: 19 924. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Beauvillier (oba NY Islanders), 3. Suzuki (Montreal).
Ottawa - Vegas 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Branky: 36. B. Tkachuk - 33. a 58. Marchessault, 25. W. Carrier, 32. B. Howden, 55. Pietrangelo. Střely na branku: 39:39. Diváci: 13 211. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. Marchessault, 3. N. Roy (všichni Vegas).
Florida - Washington 5:4 v prodl. (2:0, 2:3, 0:1 - 1:0)
Branky: 4. a 36. Barkov, 12. Ekblad, 28. Montour, 62. Luostarinen - 21. Sprong, 39. Ovečkin, 40. T. Wilson, 47. McMichael. Střely na branku: 33:42. Vítek Vaněček odchytal za Washington 36 minut 22 sekund, inkasoval 2 branky z 15 střel a úspěšnost zákroků měl 86,7 procenta. Diváci: 12 542. Hvězdy zápasu: 1. Barkov (Florida), 2. Ovečkin (Washington), 3. Vatrano (Florida).
Toronto - Tampa Bay 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 60. Tavares, 63. W. Nylander - 14. Maroon. Střely na branku: 34:25. Diváci: 18 937. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. J. Campbell (oba Toronto), 3. Vasilevskij (Tampa Bay).
San Jose - St. Louis 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky: 8. B. Burns (Hertl), 18. Couture, 25. N. Merkley - 10. a 29. Saad, 25. Bučněvič, 32. Neal, 59. R. Thomas. Střely na branku: 26:28. Diváci: 11 816. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. Bozak (oba St. Louis), 3. B. Burns (San Jose).