NY Islanders - Carolina 0:3Nečas pomohl k vítězství Caroliny, Vladař neodvrátil prohru Calgary

Český útočník Martin Nečas se podílel v NHL na druhé brance hokejistům Caroliny při výhře 3:0 nad New York Islanders vyhraným vhazováním, ale asistenci si nakonec nepřipsal. Brankář Daniel Vladař 29 zásahy neodvrátil prohru Calgary s Torontem 4:5 v prodloužení. K druhému zápasu v dresu Flames naskočil po povolání z farmy Radim Zohorna.

Martin Nečas v akci v utkání proti New Yorku Islanders

Carolina se dostala do vedení v 28. minutě poté, co se zblízka prosadil Paul Stastny. Druhý gól Hurricanes přidali v úvodu druhé třetiny. Nečas vyhrál buly, puk se ještě s tečí Teuva Teräväinena dostal k obránci Brentu Burnsovi, jehož střelu od modré čáry tečoval mimo dosah gólmana Ilji Sorokina útočník Jesperi Kotkaniemi. Skóre uzavřel ve 49. minutě Jordan Staal, jenž po výborné práci Jordana Martinooka potřetí doklepl puk za Sorokina.

"Myslím, že jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů v ročníku. Výborně jsme forčekovali a nepustili jsme soupeře do hry. Hráli jsme u nich útočném pásmu a vstřelili jsme tři branky. Řekl bych, že to byl učebnicový výkon," chválil tým obránce Brady Skjei. Bezchybným výkonem se na výhře Caroliny podílel brankář Pjotr Kočetkov, jenž kryl všech 16 střel domácích Islanders a vychytal druhé čisté konto v sezoně.

Vladař po čtyřech výhrách za sebou dovedl Calgary pouze k bodu. Proti Torontu inkasoval pětkrát z 34 střel a úspěšnost zásahů měl nejhorší v dosavadním průběhu sezony - 85,3 procenta. Tři góly, včetně rozhodující trefy Mitchella Marnera, český gólman inkasoval v oslabení. Marner bodoval již ve 22. zápase za sebou a prodloužil nejdelší sérii v klubové historii. "Tvrdě jsme bojovali a konečně jsme v prodloužení získali bod navíc," řekl William Nylander, jenž se dvěma góly a třemi asistencemi podepsal pod všech pět branek svého týmu.

"Nebyl to od nás úplně přesvědčivý výkon. Hrálo se nahoru dolů a skóre se také přelévalo ze strany na stranu. Tohle jsou ale přesně ty zápasy, které musíme zvládat, pokud chceme být úspěšní," řekl Marner, nejproduktivnější hráč Maple Leafs.

Druhý zápas v dresu Calgary příliš nevyšel Radimu Zohornovi. Český centr ve čtvrté formaci odehrál 11 minut a 42 sekund a ve statistice plus/minus zaznamenal dva záporné body.

Český brankář Daniel Vladař v brance Calgary zasahuje proti střele Denise Malgina z Toronta

Sidney Crosby třemi body za dva góly a asistenci dotáhl Pittsburgh k výhře 3:1 nad Buffalem. Hlavním hrdinou byl ale Chris Letang, jenž se na led vrátil jen 12 dní po prodělání mozkové příhody.

"Mrtvice je děsivé slovo. Mám štěstí, že vše dopadlo, jak dopadlo a já se mohl bez problémů vrátit do běžného života. Lidé, kteří mě znají, vědí, že hokej je mou vášní. Je to činnost, která mi v rekonvalescenci velmi pomáhá. Pokud bych ale měl být jakýmkoliv rizikem, nikdy bych se na led nevrátil," řekl obránce, jenž proti Sabres odehrál přes 22 minut, nejvíce ze všech hráčů Pittsburghu.

Český bek Jan Rutta strávil na ledě 19 minut, ve kterých nebodoval. Připsal si dvě střely na branku a jeden kladný bod ve statistice plus minus.

Detroit podlehl Dallasu 2:3 v prodloužení a nezvládl druhý zápas za sebou. Nejvytíženějším hráčem Red Wings byl Filip Hronek, jenž na ledě strávil lehce přes 28 minut a sedmkrát ohrozil brankáře Jakea Oettingera. Stejně jako útočník Dominik Kubalík zakončil zápas bez bodu. Radek Faksa z Dallasu odehrál 12 a půl minuty a byl na ledě u jednoho inkasovaného gólu.

Minnesota po dvou prohrách porazila Vancouver 3:0. Hlavním strůjcem vítězství byl brankář Filip Gustavsson, který kryl 34 střel a vychytal svou první nulu v NHL. Tampa Bay v derby porazila Floridu 4:1 a posunula se na šesté místo Východní konference.

Výsledky NHL:
Nashville - Ottawa 2:3  (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 37. Trenin, 51. Niederreiter - 40. Giroux, 44. DeBrincat, 50. Batherson. Střely na branku: 29:33. Diváci: 17.414. Hvězdy zápasu: 1. Batherson, 2. Pinto (oba Ottawa), 3. Niederreiter (Nashville).
Dallas - Detroit 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 19. Gurjanov, 36. Jamie Benn, 65. Lundkvist - 10. Larkin, 39. Chiarot. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Lundkvist, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Perron (Detroit).
Tampa - Florida 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 9. Maroon, 44. Point, 48. Sergačjov, 57. Stamkos - 27. Dalpe. Střely na branku: 38:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Point, 3. Foote (všichni Tampa Bay).
Montreal - Los Angeles 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
Branky: 52. Hoffman, 58. Caufield - 10. Kopitar, 10. Arvidsson, 50. Edler, 60. Kempe. Střely na branku: 22:35. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Kopitar, 3. Doughty (všichni Los Angeles).
Pittsburgh - Buffalo 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 7. a 59. Crosby, 5. Rakell - 51. Krebs. Střely na branku: 31:38. Diváci: 18.414. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. DeSmith, 3. Letang (všichni Pittsburgh).
Toronto - Calgary 5:4 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 18. a 38. Nylander, 6. Matthews, 47. Bunting, 61. Marner - 10. a 44. Hanifin, 13. Kadri, 32. Lewis. Střely na branku: 34:26. Daniel Vladař odchytal za Calgary 60 minut a 43 sekund, inkasoval pět branek z 34 střel a úspěšnost zákroků měl 85,3 procenta. Diváci: 18.857. Hvězdy zápasu: 1. Nylander, 2. Marner, 3. Matthews (všichni Toronto).
NY Islanders - Carolina 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 28. Stastny, 45. Kotkaniemi, 49. J. Staal. Střely na branku: 16:29. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Staal, 2. Kočetkov, 3. Kotkaniemi (všichni Carolina).
Vancouver - Minnesota 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 17. Boldy, 37. Dewar, 49. Steel. Střely na branku: 35:33. Diváci: 18.526. Hvězdy zápasu: 1. F. Gustavsson, 2. Zuccarello, 3. Boldy (všichni Minnesota).