Nashville - Boston 2:6Nezastavitelný Pastrňák! Další česká gólová show v NHL

Senzace! Český útočník Bostonu David Pastrňák měl v NHL zase nabito. Tentokrát pomohl k výhře Bruins na ledě Nashvillu 6:2 jednou trefou, šlo o jeho 32. gól v tomto ročníku nejslavnější zámořské soutěže. Trefil se i jeho krajan a spoluhráč David Krejčí. Nabito měli ale další Češi. Gólovou radost si užili i Gudas, Kubalík či Zadina. Dokonce dvakrát slavil Ondřej Kaše, ale jeho Anaheim prohrál 3:4 s Columbusem.

Hokejový útočník David Pastrňák slaví další gól. Raduje se z něj se spoluhráčem z Bostonu Patricem Bergeronem (37) v utkání NHL na ledě Predators.

Boston přerušil sérii tří porážek a připsal si klidnou výhru 6:2 na ledě Nashvillu. Na jeho vítězství měly velký podíl i jeho české hvězdy. Nejlepší střelec tohoto ročníku NHL David Pastrňák čekal na svůj zásah na ledě Predátorů jen 96 sekund.

Převzal puk ve vlastním obranném pásmu a vydal se k brance soupeře. Cestou si bez nejmenších problémů poradil si s jedním bránícím soupeřem a pak už jen propálil gólmana. A Bruins mohli slavit. Pastrňák tak má na kontě už 32 gólů a je nyní nejlepším střelcem soutěže. Druhý v pořadí Auston Matthews z Toronta dal o tři branky méně.

Jeho krajan a jmenovec David Krejčí se prosadil za stavu 4:2 pro hosty. Nashville zariskoval a odvolal brankáře, Krejčí ale jeho hru vabank potrestal, když se trefil přes celé hřiště do odkryté klece.

Carolina na svém ledě vyválčila výhru nad Philadelphií 5:4 v prodloužení. Český gólman Petr Mrázek tentokrát sledovat vystoupení svých Hurricanes jen ze střídačky. Vidět ale byli jeho krajané. Hostům vyšel báječně vstup do zápasu a na konci 9. minuty vedli 2:0. Pod zásah Raffla se asistencí podepsal útočník Flyers Jakub Voráček.

V páté minutě druhé třetiny už ale vedli domácí díky čtyřgólové smršti a vypadalo to na dokonalý obrat. Jenže ani to nebyl konec divokým zvratům. Do konce třetí třetiny totiž dávali branky jen hráči Flyers a zápas dospěl do prodloužení.

Tam halu rozburácel vítězným zásahem Hamilton, když z pravého kruhu propálil obránce i gólmana Flyers. Asistenci u jeho trefy zaknihoval český útočník Martin Nečas.

Florida doma podlehla Arizoně 2:5, i když krátce po polovině duelu vedla 2:1. Ještě před koncem druhé dvacetiminutovky ale překlopil vedení na stranu Coyotes přesilovkovou trefou Taylor Hall a hosté už vedení nepustili. Duel ale definitivně zlomily na svou stranu až dva jejich zásahy v posledních dvou minutách.

New Jersey před vlastními fanoušky prohráli s Islanders 3:4 v prodloužení a v dresu poražených nebodoval český útočník Pavel Zacha. Ostrované dvakrát vedli, ale Ďáblové vždy dokázali srovnat manko a na začátku třetí části dokonce po přesilovkové trefě Palmieriho dokonali obrat skóre. Slavit ale nemohli, jelikož Němec Kühnhackl necelých šest minut před koncem vyrovnal a poslal duel do prodloužení. Tam vystřelil výhru pro Islanders v čase 64:09 po přečíslení Lee.

Jedenáct gólů padlo v duelu Tampy Bas s Vancouverem a hostující Kosatky odjely s debaklem 2:9, i když po první třetině vedly 1:0. V týmu Lightning si připsal jednu asistenci český útočník Ondřej Palát. Jeho krajan a spoluhráč Jan Rutta nebodoval.

Když Vancouver po první dvacetiminutovce vedl 1:0, nejspíš hosty ani nenapadlo, jaký příděl si nakonec odvezou. Po druhé třetině už ale bylo jasno, Tampa Bay si totiž otevřela hotovou střelnici a vyhrála tuto část hry 6:1. U vyrovnávacího zásahu Johnosna na 1:1 ve 25. minutě asistoval český útočník Ondřej Palát. Nakonec byli hosté rádi, že si neodvezli potupnou desítku.

Hvězdou zápasu byl domácí útočníci Verhaeghe, jenž zaznamenal hattrick, a pak zářil kompletní první útok Tampy. Point si připsal gól a tři asistence, Stamkos gól a dvě asistence a Kučerov po jedné trefě a přihrávce na gól.

Vstup do zápasu nevyšel ani Washingtonu, jenž doma po první třetině prohrával s Ottawou 0:1. Nakonec však Capitals neměli problém dosáhnout na vítězství. Favorit vyhrál 6:1 a vítězný gól si do statistik připsal český obránce Radko Gudas, jenž ve 29. minutě poslal svůj tým do vedení 2:1. Přihrávku si u tohoto gólu zapsal do statistik obránce Michal Kempný.

Dvakrát se do listiny střelců zapsal ruský bohatýr Alex Ovečkin a také jeho spoluhráč T.J. Oshie. Na jeho první zásah přihrával český útočník Jakub Vrána.

Vítěznou trefu mohl slavit i český útočník Detroitu Filip Zadina. Ten se prosadil v 57. minutě utkání s Montrealem, kdy dostal ideální přihrávku před branku a zblízka nezaváhal. Red Wings díky Zadinovi, který byl vyhlášen první hvězdou utkání, vyhráli 4:3.

Canadiens přitom v polovině utkání vedli o dvě branky. Český obránce Filip Hronek se v barvách vítězů neprosadil. Na utkání nebude vzpomínat příliš v dobrém. U prvního gólu vystihl Artturi Lehkonen u své obranné modré čáry přihrávku českého obránce a prosadil se v oslabení ze sólového úniku. U třetí trefy si pak Hronek srazil přihrávku Victora Metea do vlastní branky.

Slibně rozjeli zápas v Madison Square Garden hokejisté Colorada, když vedli nad Rangers po necelých sedmi minutách o dvě branky. Ani v tomto případě to ale Avalanche nestačilo. O náskok přišli hosté už do konce první třetiny, po té druhé už prohrávali 3:4. Drama pak definitivně rozhodl v čase 59:32 ve prospěch Rangers gólem do prázdné branky Rus Artemi Panarin. Český útočník Filip Chytil se do zápasových statistik v dresu vítězů nezapsal.

Těsnou výhrou 3:2 nad Žraloky ze San Jose potěšili své fanoušky hokejisté St. Louis. Tým Blues uťal sérii tří porážek v řadě, v barvách poraženého týmu se neprosadili čeští hokejisté Radim Šimek a Tomáš Hertl.

Český útočník Dominik Kubalík sice poslal v utkání s Calgary své Chicago v poslední minutě úvodní části hry do vedení, nakonec ale neslavil. Plameny s českým gólmanem Davidem Rittichem na střídačce totiž skóre otočily a vyhrály 2:1. V dresu poražených se neprosadil útočník David Kämpf.

Ondřej Kaše, který měl před utkáním na kontě jen tři góly, dostal Anaheim po 24 sekundách hry do vedení 2:1. Český útočník se krásně trefil z levého kruhu pod horní tyč. Columbus ale otočil skóre v závěru prostřední části a v 59. minutě Zach Werenski svou druhou brankou v zápase zvýšil při power play na 4:2.

Kaše ještě v čase 59:17 zdramatizoval zápas, když usměrnil střílenou přihrávku do branky. Další gól už ale nepadl.

Výhry 4:3 se dočkali i Tučňáci na ledě Vegas Golden Knights. Pittsburgh vedl ve 25. minutě už o tři góly, ale nakonec si oddechl, když bral těsné vítězství. Na domácí straně se neprosadil český útočník Tomáš Nosek, v dresu hostů pak nebodoval ani Dominik Simon.

Výsledky zápasů NHL
Carolina - Philadelphia 5:4 v prodl. (2:2, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 10. Wallmark, 16. Foegele, 24. Gardiner, 25. Edmundson, 62. D. Hamilton (Nečas) - 1. Konecny, 9. Raffl (Voráček), 35. Aube-Kubel, 56. Sanheim. Střely na branku: 33:21. Diváci: 15 072. Hvězdy zápasu: 1. D. Hamilton, 2. Gardiner, 3. Foegele (všichni Carolina)
Florida - Arizona 2:5 (0:0, 2:3, 0:2)
Branky: 32. Acciari, 32. Hoffman - 31. Dvorak, 34. Ekman-Larsson, 36. Hall, 58. Söderberg, 60. Crouse. Střely na branku: 39:37. Diváci: 12 120. Hvězdy zápasu: 1. Ekman-Larsson, 2. Hall (oba Arizona), 3. Acciari (Florida)
New Jersey - NY Islanders 3:4 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 9. P.K. Subban, 39. Hischier, 52. Palmieri - 4. Cizikas, 11. Eberle, 55. Kühnhackl, 65. Lee. Střely na branku: 35:41. Diváci: 14 518. Hvězdy zápasu: 1. Lee (NY Islanders), 2. Hischier, 3. Palmieri (oba New Jersey)
Tampa Bay - Vancouver 9:2 (0:1, 6:1, 3:0)
Branky: 38., 53. a 59. Verhaeghe, 25. T. Johnson (Palát), 31. Stamkos, 36. Killorn, 38. Kučerov, 39. Černák, 45. B. Point - 19. E. Pettersson, 35. Eriksson. Střely na branku: 37:23. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe, 2. B. Point, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay)
Washington - Ottawa 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)
Branky: 22. a 41. Oshie (na první Vrána), 38. a 57. Ovečkin, 29. Gudas (Kempný), 43. Eller - 6. Anisimov. Střely na branku: 41:27. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Oshie, 3. Samsonov (všichni Washington)
Detroit - Montreal 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Branky: 33. a 52. Nielsen, 41. Fabbri, 57. Zadina - 13. Lehkonen, 27. Suzuki, 47. Mete. Střely na branku: 30:26. Diváci: 17 538. Hvězdy zápasu: 1. Zadina, 2. Nielsen (oba Detroit), 3. Suzuki (Montreal)
NY Rangers - Colorado 5:3 (2:2, 2:1, 1:0)
Branky: 9. Kreider, 16. Zibanejad, 29. Skjei, 34. R. Strome, 60. Panarin - 5. a 32. Compher, 7. MacKinnon. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17 082. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. R. Strome, 3. DeAngelo (všichni NY Rangers)
St. Louis - San Jose 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 26. Bozak, 27. Barbašev, 45. Perron - 43. Meier, 57. E. Karlsson. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Barbašev, 2. Bozak, 3. Dunn (všichni St. Louis)
Nashville - Boston 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
Branky: 31. F. Forsberg, 59. Mikael Granlund - 2. Pastrňák, 29. Heinen, 38. Bergeron, 43. Wagner, 60. Krejčí, 60. Coyle. Střely na branku: 35:36. Diváci: 17 623. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Heinen, 3. T. Rask (všichni Boston)
Chicago - Calgary 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 20. Kubalík - 21. a 37. E. Lindholm. Střely na branku: 32:28. Diváci: 21 274. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm (Calgary), 2. Kubalík (Chicago), 3. Talbot (Calgary)
Anaheim - Columbus 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 21. a 60. O. Kaše, 4. Getzlaf - 40. a 59. Werenski, 12. Robinson, 39. Gerbe. Střely na branku: 40:27. Diváci: 16 153. Hvězdy zápasu: 1. Werenski (Columbus), 2. O. Kaše (Anaheim), 3. S. Jones (Columbus)
Vegas - Pittsburgh 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Branky: 28. Pacioretty, 35. Stastny, 53. R. Smith - 3. Malkin, 8. Hörnqvist, 25. Kahun, 43. B. Tanev. Střely na branku: 34:16. Diváci: 18 298. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Stastny (oba Vegas), 3. Kahun (Pittsburgh)