Anaheim - Buffalo 3:7Nezdařený návrat! Dostál poprvé v NHL inkasoval sedmkrát

Nevydařený večer českých gólmanů! Po téměř dvou měsících si Lukáš Dostál zachytal v NHL, ale 37 zákroky neodvrátil prohru Anaheimu 3:7 s Buffalem a poprvé v kariéře inkasoval v soutěži sedmkrát. Petr Mrázek pustil pět gólů ze 42 střel při porážce Chicaga 2:5 v Torontu. V šesti zápasech středečního programu bodoval z českých hráčů jen Filip Hronek, který pomohl asistencí k vítězství Detroitu 5:4 po nájezdech v Edmontonu.

Brankář Lukáš Dostál z Anaheimu dostává gól, střelecky se prosadil Casey Mittelstadt z Buffala.

Dostál chytal v šesti ze sedmi předchozcích utkání této sezony s úspěšností nad 90 procent, ale Buffalo mu pokazilo čísla. V sedmé minutě jej nachytal Tyson Jost z nulového úhlu a Tage Thompson zvýšil v přesilové hře střelou mezi betony. Hosté tím zúročili střeleckou převahu 19:3.

Anaheim otočil skóre v rozmezí 27. až 34. minuty, ale z vedení se dlouho neradoval. Peyton Krebs rychle vyrovnal střelou z mezikruží a následně inkasoval Dostál třikrát nad lapačku. Postupně na něj vyzráli Casey Mittelstadt, Alex Tuch a Zemgus Girgensons. Odchovanec brněnské Komety si vypil kalich hořkosti do dna v předposlední minutě, ve které si jej vychutnal bekhendovým blafákem Dylan Cozens.

Mrázek inkasoval už po devíti sekundách, když se za obranu dostal William Nylander a po forhendovém blafáku proparísoval puk u pravé tyčky do branky. Vzápětí vyrovnal Sam Lafferty, ale v deváté minutě překonal českého gólmana spoluhráč Connor Murphy. Obránce Chicaga usměrnil přihrávku Rasmuse Sandina mezi betony Mrázka. Náskok Toronta zvýšil ve 12. minutě Auston Matthews střelou z levého kruhu.

Chicago snížilo po 46 sekundách druhé třetiny trefou Philippa Kurasheva, ale poté Mrázek daroval Torontu gól. Ostravský rodák nezpracoval za brankou nahozený puk a John Tavares po přihrávce Alexandera Kerfoota skóroval do prázdné.

Poslední gól zápasu dal Conor Timmins střelou od modré. Posledních šest startů Mrázka tak skončilo prohrou

Detroit ani jednou neprohrával a Hronek si připsal druhou asistenci u gólu na 3:1, který vstřelil v polovině utkání v přesilové hře Robby Fabbri. Edmonton ve třetí třetině smazal ztrátu 2:4, ale po penaltovém rozstřelu se radovali hosté.

Nájezdy, které rozhodl Pius Suter, se protáhly na pět kol, ale Filip Zadina, Dominik Kubalík ani Hronek do něj nezasáhli.

Výsledky NHL:
Toronto - Chicago 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Branky: 1. W. Nylander, 9. Sandin, 12. Matthews, 28. Tavares, 37. Timmins - 2. Lafferty, 21. Kurashev. Střely na branku: 42:29. PETR MRÁZEK odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval pět branek ze 42 střel a úspěšnost zákroků měl 88,1 procenta. Diváci: 18 882. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Sandin, 3. Matthews (všichni Toronto).
Arizona - Tampa Bay 1:0 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd Keller. Střely na branku: 26:47. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Ingram, 2. Keller (oba Arizona), 3. Elliott (Tampa Bay).
Edmonton - Detroit 4:5 po sam. nájezdech (0:2, 2:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 22. a 32. Nugent-Hopkins, 44. Draisaitl, 46. Ryan - 5. Larkin, 18. Seider, 30. Fabbri (HRONEK), 37. Määttä, rozhodující sam. nájezd Suter. Střely na branku: 45:23. Diváci: 17.627. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins (Edmonton), 2. Larkin (Detroit), 3. McDavid (Edmonton)
Minnesota - Colorado 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 28. Eriksson Ek, 55. Kaprizov - 16. Cogliano, 23. Malgin, 37. MacKinnon. Střely na branku: 43:19. Diváci: 17 965. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Georgijev (oba Colorado), 3. Kaprizov (Minnesota).
Anaheim - Buffalo 3:7 (0:2, 3:2, 0:3)
Branky: 28. a 34. Fowler, 27. Shattenkirk - 7. Jost, 16. Tage Thompson, 34. Krebs, 39. Mittelstadt, 47. Tuch, 52. Girgensons, 59. Cozens. Střely na branku: 22:44. LUKÁŠ DOSTÁL odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval sedm branek ze 44 střel a úspěšnost zásahů měl 84,1 procenta. Diváci: 15 165. Hvězdy zápasu: 1. Dahlin (Buffalo), 2. Grant (Anaheim), 3. Krebs (Buffalo).
Vancouver - NY Rangers 4:6 (2:3, 1:2, 1:1)
Branky: 5. Lazar, 13. J.T. Miller, 30. Garland, 49. Kuzmenko - 4. a 59. Zibanejad, 8. a 16. Panarin, 21. Kreider, 34. K. Miller. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.404. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (NY Rangers), 2. Kuzmenko (Vancouver), 3. Zibanejad (NY Rangers).
3.Colorado5329519163:14963
4.Minnesota5428521161:15761