Edmonton - New Jersey 4:1Ani asistence Paláta a Gudase k výhrám nevedly, Edmonton zvítězil posedmé v řadě

Český hokejový útočník Ondřej Palát asistoval u jediné branky New Jersey při prohře 1:4 na ledě Edmontonu. Jeden gól Anaheimu v nedělním programu NHL připravil také Radko Gudas. Osmý bod českého obránce Ducks k výhře nepomohl. Kačeři padli v domácím duelu s Winnipegem 2:4. K vítězství nevedly ani nahrávky Tomáše Hertla a Filipa Zadiny. Jejich San Jose podlehlo Vegas s Jiřím Paterou v brance 4:5 po samostatných nájezdech.

Útočník New Jersey Devils Ondřej Palát

V Edmontonu na sebe narazily dva celky s výbornou formou. Devils do zápasu vstupovali s třemi výhrami v zádech, Oilers zvítězili dokonce šestkrát za sebou. A právě domácí hokejisté od začátku mířili za dalším dvoubodovým ziskem. Úvodní branku Connora Browna po trenérské výzvě ještě odvolal videorozhodčí. Zásah Dereka Ryana z konce první třetiny již zpochybněn nebyl a Oilers šli do kabin s těsným náskokem.

Ve druhé třetině zvýšil na 2:0 Evan Bouchard a v úvodu třetího dějství přidal třetí zásah Connor McDavid. Hvězdný kanadský útočník bodoval v devátém zápase v řadě a posunul se na osmé místo ligového bodování. Obránce Bouchard se do statistik zapsal dokonce pojedenácté za sebou a s 28 body je třetím nejproduktivnějším bekem v NHL.

„Bouchard hraje v neskutečné formě. Hraje výborně do útoku i do obrany a má velkou zásluhu na naší vítězné šňůře. Je zábava chodit na led a vědět, že předvedeme dobrý výkon. Je skvělé, že jsme konzistentní,“ chválil obránce Oilers Vincent Desharnais.

Třicet sekund po McDavidově zásahu na 3:0 hokejisté New Jersey dokázali snížit. Po akci, do které se zapojil i Palát, dal kontaktní branku Jesper Bratt. Devils více než čtyři minuty před koncem zkusili štěstí se šesti hráči v poli, jejich risk ale nevyšel. Odkrytou branku trefil Evander Kane, jenž uzavřel skóre na konečných 4:1.

Na první gól v zápase mezi Anaheimem a Winnipegem se čekalo do 37. minuty, kdy skóre v přesilové hře otevřel útočník Ducks Alexander Killorn. Po 75 vteřinách třetí části domácí zvýšili na 2:0. Puk se po rychlé akci Radka Gudase a Jakoba Silfverberga dostal k Adamu Henriquemu a ten podruhé prostřelil gólmana Connora Hellebuycka.

Po druhém inkasovaném gólu převzali otěže zápasu hráči Jets. Na 1:2 snížil Nino Niederreiter, vyrovnávací branku ve 46. minutě obstaral Morgan Barron a obrat v čase 58:18 zakončil Gabriel Vilardi. Konečnou podobu výsledku dal trefou do prázdné branky Mark Scheifele.

Anaheim prohrál jedenáctý z posledních 12 zápasů a během nepříznivé série se propadl na 14. místo Západní konference. „Je to špatné. Opět jsme prohráli zápas, který jsme měli zvládnout. I přes špatné výsledky v posledních zápasech musíme zůstat pozitivní a musíme stavět na povedených věcech. Jednou se to musí otočit,“ řekl trenér Anaheimu Greg Cronin.

San Jose vyhrálo poslední dva zápasy po velkých obratech v posledních minutách a podobný scénář si připravilo i pro duel proti Vegas. Sharks v posledních čtyřech minutách smazali dvoubrankové manko a za stavu 4:4 poslali zápas do prodloužení. V tom gól nepadl, a tak musely rozhodnout nájezdy. V rozstřelu byli šťastnější domácí Golden Knights, kteří vyhráli potřetí za sebou.

K bodu San Jose pomohli i čeští útočníci Zadina s Hertlem, kteří shodně jednou asistovali. Vítězství Vegas vychytal gólman Patera. Čtyřiadvacetiletý rodák z Prahy ve svém prvním zápase v sezoně a třetím v NHL kryl 35 střel a chytal s úspěšností sahající k 90 procentům. V závěrečných nájezdech český brankář neinkasoval ani jednou.

Columbus – Florida 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)
Branky: 8. Činachov, 57. Voronkov – 2. Forsling, 8. Verhaeghe, 54. Barkov, 59. M. Tkachuk, 59. Luostarinen. Střely na branku: 19:37. Diváci: 16.269. Hvězdy utkání: 1. Barkov (Florida), 2. Greaves (Columbus), 3. Forsling (Florida).
Edmonton – New Jersey 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 19. Ryan, 35. Bouchard, 45. McDavid, 57. E. Kane – 45. Bratt (PALÁT). Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Pickard, 2: McDavid (oba Edmonton), 3. Bratt (New Jersey).
Montreal – Nashville 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 40. J. Evans – 12. a 28. Sissons. Střely na branku: 38:32. Diváci: 20.864. Hvězdy zápasu: 1. Sissons (Nashville), 2. Gallagher (Montreal), 3. Saros (Nashville).
Chicago – Washington 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Branky: 27. Kurashev, 59. Murphy - 36. a 56. Dowd, 29. Mantha, 34. D. Strome. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18.258. Hvězdy zápasu: 1. Dowd, 2. Strome, 3. Mantha (všichni Washington).
Anaheim – Winnipeg 2:4 (0:0, 1:0, 1:4)
Branky: 37. Killorn, 42. Henrique (GUDAS) – 42. Niederreiter, 46. M. Barron, 59. Vilardi, 60. Scheifele. Střely na branku: 27:31. Diváci: 13.626. Hvězdy zápasu: 1. Vilardi (Winipeg), 2. Killorn, 3. Fowler (oba Anaheim).
Seattle – Minnesota 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 8. Boldy, 53. Rossi, 60. Eriksson Ek. Střely na branku: 24:26. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson, 2. Boldy (oba Minnesota), 3. Daccord (Seattle).
NY Rangers – Los Angeles 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 29. Zibanejad, 38. Vesey, 52. Brodzinski, 56. Cuylle – 47. Danault. Střely na branku: 27:26. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Trocheck, 3. Brodzinski (všichni NY Rangers).