Edmonton - Washington 7:2Edmonton si zastřílel, Hyman zazářil hattrickem. Hronek porážce Canucks nezabránil

Pouze Filip Hronek zasáhl z českých hokejistů do středečního programu NHL a s Vancouverem podlehl doma Coloradu 3:4 v prodloužení. Edmonton roznesl na svém ledě Washington 7:2 i díky hattricku Zacha Hymana. Nashville zvítězil ve Winnipegu 4:2 a bodoval ve třináctém utkání v řadě. Ve zbývajícím utkání porazil St. Louis doma Los Angeles 3:1. Na straně poražených plnil David Rittich roli náhradního brankáře.

Útočník Edmontonu Connor McDavid (97) přijímá gratulace od spoluhráčů

Vancouver do utkání dobře vstoupil, v čase 2:44 vedl o dva góly a na začátku prostřední třetiny zvýšil na 3:0. Colorado, které mělo střeleckou převahu 34:21, odstartovalo otočku brankou tři sekundy před druhou sirénou a ve třetím dějství si vynutilo prodloužení. Obrat završil Valerij Ničuškin tečí v přesilové hře. Hronek se v utkání blýskl čtyřmi zblokovanými střelami.

Také Edmonton dobře začal a v čase 6:58 vedl 2:0. O náskok velmi rychle přišel, ale poté přišly chvíle Hymana, který hattrickem mezi 12. až 40. minutou zařídil Oilers klíčový trhák. Hrdina zápasu dal už 46 branek v sezoně, lepší je pouze Auston Matthews z Toronta s 54 trefami. Na vítězství Oilers se podílel Leon Draisaitl čtyřmi body (1+3) a Connor McDavid třemi (1+2).

Nashville položil základ úspěchu v úvodní třetině, kterou vyhrál 2:0. Na začátku poslední části odskočili Predators během 22 sekund na 4:0. Winnipeg překonal Juuse Sarose poprvé až v 54. minutě a výsledek ještě zkorigoval jedenáct sekund před koncem. První hvězdou zápasu byl vyhlášen Filip Forsberg, který vstřelil rozdílovou branku. Nashville získal v posledních třinácti zápasech 24 z 26 možných bodů.

Rittich vychytal minule nulu, ale na ledě St. Lous dostal přednost Cam Talbot, který inkasoval první dva góly zápasu na přelomu úvodní a druhé třetiny. Domácí zvýšili v 51. minutě na 3:0 a první hvězda zápasu Jordan Binnigton, který kryl čtyřicet střel, přišel o čisté konto až v čase 53:08.

NHL:
St. Louis – Los Angeles 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 18. Toropčenko, 22. Neighbours, 51. Saad – 54. Kempe. Střely na branku: 30:41. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Binnington, 2. Neighbours, 3. Hayes (všichni St. Louis).
Winnipeg – Nashville 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
Branky: 54. Iafallo, 60. Appleton – 7. Nyquist, 15. Sherwood, 42. F. Forsberg, 42. Zucker. Střely na branku: 29:38. Diváci: 13.331. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Josi, 3. Saros (všichni Nashville).
Edmonton – Washington 7:2 (3:2, 2:0, 2:0)
Branky: 12., 35. a 40. Hyman, 5. Draisaitl, 7. McDavid, 51. Foegele, 51. C. Brown – 9. Mirošničenko, 11. McMichael. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. Draisaitl, 3. McDavid (všichni Edmonton).
Vancouver – Colorado 3:4 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 – 0:1)
Branky: 1. J.T. Miller, 3. Michejev, 25. Zadorov – 40. Rantanen, 44. MacKinnon, 49. Colton, 61. Ničuškin. Střely na branku: 21:34. Diváci: 18.880. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen (Colorado), 2. J.T. Miller (Vancouver), 3. MacKinnon (Colorado).