Obránce Bostonu dostal v NHL za úder do hlavy trest na čtyři zápasy

Bostonský obránce Charlie McAvoy dostal v NHL zákaz startu ve čtyřech zápasech za faul na švédského hokejistu Olivera Ekmana-Larssona v pondělním utkání s Floridou. V 50. minutě zasáhl hostujícího beka ramenem do hlavy a byl vyloučen na pět minut a do konce zápasu. Kvůli dodatečnému trestu přijde McAvoy o 198 000 dolarů (přes 4,5 milionu korun) ze mzdy. NHL informovala o rozhodnutí disciplinární komise na svém webu.

David Pastrňák slaví svůj gól s obráncem Charliem McAvoyem.

Disciplinární komise připomněla, že pětadvacetiletý McAvoy obdržel druhý trest za úder do hlavy v kariéře. V roce 2019 v play off dostal jednozápasový distanc za faul na útočníka Columbusu Joshe Andersona.

Před vyloučením McAvoy v zápase s Floridou skóroval a pomohl Bostonu k výhře 3:2 v prodloužení, o které rozhodl Pavel Zacha. V dosavadních devíti zápasech v této sezoně americký obránce nasbíral dva góly a šest asistencí. I díky němu je Boston druhým nejlepším týmem v NHL.