NY Islanders - Tampa Bay 3:2Stav série 2:2Palát asistoval, výhru ale berou Ostrované a srovnávají

New York

Český hokejový útočník Tampy Ondřej Palát asistoval ve čtvrtém zápase semifinálové série s NY Islanders na branku Braydena Pointa. Probuzení Lightning v zápase ale přišlo moc pozdě. Ostrované udrželi náskok z prvních dvou třetin a připsali si druhé vítězsví v semifinále, tentokrát v poměru 3:2. Stav na zápasy je nerozhodný 2:2.

Hokejista NY Islanders Ryan Pulock v klíčovém zákroku čtvrtého semifinále play off NHL proti Tampě Bay.

Tří branky ve druhé třetině rozhodly čtvrté semifinále play off NHL mezi NY Islanders a Tampou Bay. Gólman Semjon Varlamov, Mathew Barzal, jenž skóroval pošesté z posledních osmi utkání a Cal Clutterbuck, který pro změnu dvakrát asistoval. To byli klíčový muži sobotní bitvy v semifinále NHL.

Ale popořadě. V Nassau Coliseum v New Yorku přihlíželo utkání necelých 13 000 fanoušků, kteří se postarali o skvělou atmosféru, která slibovala, kromě jiného, další souboj ruských brankářů Semjona Varlamova s Andrejem Vasilevským. Oba muži v maskách v první periodě udrželi čistá konta, svítit se za brankou Vasilevského začalo až ve druhé třetině.

Ta patřila domácím. Nejprve načal skóre Josh Bailey, který se trefil po rychlém manévru,  suše nad lapačku hostujícího gólmana. Na jednatřicetiletého forvarda pak navázal i Mathew Barzal, který má v posledních duelech velkou fazonu. Trefil se už pošesté z posledních osmi duelů, situaci měl tentokrát ale hodně jednoduchou. Puk z výstroje Vasilevského mu přistál přímo na holi, kterou stačilo jenom položit na led a zasunout do prázdné branky.

Výtečný presink stál před vítězným gólem zápasu. Matt Martin se trefil po skvělé práci celé pětky beckhendovou střelou.

Lightning stihli po pauze reagovat, na víc, než na snížení na 2:3 z jejich pohledu to ale nestačilo. Trefa Braydena Pointa znamenala další kanadský bod také pro frýdecko-místeckého rodáka Ondřeje Paláta, jenž u trefy asistoval. Další snížení pak přinesl gól zkušeného mazáka Tylera Johnsona.

Hosté tlačili, v nejdůležitější chvíli se ale předvedl Semjon Varlamov, který kryl obrovskou šanci svého krajana Kučerova, aby chvíli nato předvedl krásný obranný zákrok Ryan Pulock, který 2,7 vteřiny před koncem zápasu zastoupil svého brankáře na brankové čáře a vychytal střelu Ryana McDonagha.

V sérii mezi obhájci titulu a partou kolem trenéra Barryho Trotze je tedy vyrovnáno - 2:2.

Semifinále play off NHL - 4. zápas:
NY Islanders - Tampa Bay 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
Branky: 26. Josh Bailey, 34. Barzal, 38. M. Martin - 44. B. Point (Palát), 47. T. Johnson. Střely na branku: 30:30. Diváci: 12.978 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. M. Martin, 2. Josh Bailey, 3. Varlamov (všichni NY Islanders). Stav série: 2:2