Washington - Tampa Bay 4:5 PPPalát pomohl k výhře. Kempný odnesl potyčku zraněním, zkrvavený Vrána se rval

Český hokejista Ondřej Palát se asistencí podílel na vítězství Tampy ve středečním duelu nad Washingtonem 5:4 v prodloužení. Bod za přihrávku si připsal také útočník Vladimír Sobotka, jehož Buffalo ale podlehlo Torontu 2:4.

Útočník Washiingtonu Jakub Vrána (vlevo) a Ondřej Palát z Tampy v utkání NHL.

Tampa si už v pondělí pojistila vítězství v základní části, ale ve svém úspěšném tažení nehodlá polevovat. Proti Washingtonu se dvěma góly blýskl nejproduktivnější hráč soutěže Nikita Kučerov, hrdinou je ale také gólman Andrej Vasilevskij, který čelil rekordním 58 střelám.

Washington se sice v první třetině ujal vedení, ale pak celý zápas už jen dotahoval a doplácel především na hru v oslabení. Tampa se v početní převaze trefila v základní hrací době hned třikrát.

Po nádherné přesilovkové kombinaci, do níž se zapojil i Ondřej Palát, zvyšoval v šestnácté minutě druhé třetiny Kučerov na 4:3. „Takhle hrají jen elitní hráči. A pro nás je požehnáním, že takové máme ve svém týmu, protože dnes byli opravdu potřeba," chválil souhru Paláta a spol. kouč Jon Cooper.

Krátce po vedoucím gólu se na ledě strhla pořádná mela. Cedric Paquette nejprve ostře narazil na mantinel obránce Capitals Michala Kempného, který se po něm ohnal. Souboj vyvrcholil přetlačovanou u mantinelu, při níž si český zadák poranil koleno, led opustil jen za podpory člena realizačního týmu a zápas pro něj předčasně skončil.

„Myslím, že je celkem jisté, že si nějaký čas nezahraje. Více zjistíme zítra," sdělil ke zranění kouč Washingtonu Todd Reirden. V důsledku Kempného potyčky se na ledě strhla hromadná bitka, do níž se zapojil i Kempného spoluhráč Jakub Vrána, který následně zamířil spolu s ostatními na trestnou lavici s krví v obličeji.

Capitals nakonec zařídil vyrovnání 53 sekund před třetí sirénou svým stým gólem v NHL Jevgenij Kuzněcov. V prodloužení nakonec rozhodl o výhře Tampy mazáckým bekhendem Victor Hedman. V dresu hostů se radoval z výhry také obránce Jan Rutta.

Toronto se po výhře 4:2 nad Buffalem posunulo blíž ke druhému místu Atlantické divize. Jeho hvězda Auston Matthews pomohl k vítězství gólem a asistencí a v dresu Maple Leafs zaznamenal svůj jubilejní dvoustý bod v NHL.

Buffalo ve třetí třetině oživilo šance na bodový zisk, když po Sobotkově pasu snížil na 2:3 Alexander Nylander, při risku bez gólmana ale pečetil do prázdné brány výhru hostů Zach Hyman.

Vancouver ještě oživil své šance na účast v play off výhrou nad poslední Ottawou 7:4. Canucks ztrácejí na postup čtyři body.

To Winnipeg zvýšil díky výhře 3:0 nad Anaheimem vedení v Centrální divizi na tři body. Jets tak míří za svým vůbec prvním divizním prvenstvím od přestěhování organizace z Atlanty v sezoně 2011/12.

Buffalo - Toronto 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 16. Mittelstadt, 46. A. Nylander (Sobotka) - 22. Matthews, 39. Tavares, 41. Marner, 60. Hyman. Střely na branku: 24:46. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Tavares (oba Toronto), 3. Hutton (Buffalo).
Washington - Tampa Bay 4:5 v prodl. (1:0, 2:4, 1:0 - 0:1)
Branky: 8. Eller, 31. Hagelin, 34. Oshie, 60. Kuzněcov - 22. a 36. Kučerov (na druhou Palát), 23. Stamkos, 27. Cirelli, 64. Hedman. Střely na branku: 58:28. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Kučerov (oba Tampa Bay), 3. Kuzněcov (Washington).
Vancouver - Ottawa 7:4 (1:0, 3:0, 3:4)
Branky: 15. a 59. Horvat, 21. a 41. Pearson, 26. Virtanen, 37. Boeser, 60. Eriksson - 49. Veronneau, 50. B. Tkachuk, 54. O. Lindberg, 59. Duclair. Střely na branku: 40:25. Diváci: 18 500. Hvězdy zápasu: 1. Horvat, 2. Eriksson, 3. Pearson (všichni Vancouver).
Anaheim - Winnipeg 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 16. Scheifele, 45. Connor, 48. Ehlers. Střely na branku: 29:23. Diváci: 16 846. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Connor, 3. Myers (všichni Winnipeg).