Florida - Boston 2:4Stav série 1:2Paráda! Kanonýr Pastrňák zase řádil a rozhodl gólem o výhře Bostonu

Český útočník David Pastrňák rozhodl gólem o vítězství Bostonu na ledě Floridy 4:2 v prvním kole play off NHL. Bruins vedou v sérii 2:1 na zápasy. Carolina s Martinem Nečasem v sestavě prohrála na ledě Islanders 1:5, ale v sérii vede 2:1 na utkání.

David Pastrňák pohledem skill kouče. Má vůbec nějakou slabinu? Řešíme v pořadu PříklepVideo: Sport.cz

Pastrňákova velká chvíle přišla v 49. minutě, kdy dostal kolmou přihrávku od Orlova a z pozice levého křídla z kruhu propálil gólmana Lyona. Hvězdný Čech zaznamenal svou druhou trefu v letošním play off a poslal Bruins do vedení 3:0. Zároveň vyhnal brankáře Panthers na střídačku.

Boston měl utkání pod kontrolou od začátku. Už ve třetí minutě zaskočil gólmana Hall, v prostřední dvacetiminutovce pak Marchandovo nahození usměrnil do sítě Coyle. Ve třetí části hry přišla Pastrňákova trefa a následně inkasoval i náhradní brankář Bobrovskij. Hall přihrál ideálně Folignovi, který sám před gólmanem uklidil touš do sítě.

Boston nabitý hvězdami, to je luxus. Zajímavá je i Carolina, tvrdí expert v pořadu Příklep.Video: Sport.cz

Až pak se prosadila střelecky Florida. V 55. minutě v oslabení skóroval Forsberg a pokazil sen o čistém kontu Švédovi Ullmarkovi v kleci Bruins. Panthers sáhli ke hře brankáře a rychle přišla další korekce skóre, když se prosadil zblízka Reinhart. Domácí riskovali i dál, Bobrovskij brzy opět opustil branku, ale další gól už nepadl a hosté mohli slavit.

V dresu Bostonu si premiéru ve vyřazovacích bojích v NHL odbyl útočník Jakub Lauko. Třiadvacetiletý rodák z Prahy odehrál 6 minut a 22 sekund a zaznamenal pět srážek. Ještě o čtyři hity víc předvedl obránce Floridy Radko Gudas.

Český útočník Martin Nečas sice byl na ledě, když Carolina vstřelila na ledě Islanders gól a Fast na konci druhé třetiny vyrovnával v oslabení na 1:1, to ale byla jeho jediná radost v utkání. K ohrožení branky domácích se dostal během necelých sedmnácti minut na ledě třikrát, ale na gólmana nevyzrál.

Tým z New Yorku rozhodl utkání ve třetí třetině, kdy vstřelil čtyři branky a dočkal se díky tomu prvního vítězství v sérii

Druhou výhru v play off přidala Minnesota. Wild porazili Dallas 5:1 a v sérii vedou 2:1 na zápasy. Třemi body za gól a dvě asistence se na vítězství podílel Ryan Hartman, dvě branky obstaral Mats Zuccarello. Jediný gól Stars pomohl připravit Radek Faksa, jenž zaznamenal první bod v probíhajícím play off.

"Je jedno, jestli prohrajete 1:5 nebo 0:1. V sérii ztrácíme jeden bod, můžeme ho tu přidat již pozítří a domů se vrátit za stavu 2:2 na zápasy," řekl trenér Dallasu Peter DeBoer.

Edmonton i přes dva góly hvězdného Connora McDavida podlehl Los Angeles 2:3 v prodloužení. Nejproduktivnější hráč základní části NHL se prosadil poprvé v letošním play off, jeho tým ale v sérii opět prohrává. Vítězství Kings v 64. minutě vystřelil Trevor Moore.

Výsledky 1. kola play off NHL
Východní konference
NY Islanders - Carolina 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Branky: 33. Cizikas, 57. Palmieri, 57. Martin, 59. Mayfield, 59. Lee - 37. Fast. Střely na branku: 37:31. Diváci: 17 255. Hvězdy zápasu: 1. Cizikas, 2. Palmieri, 3. Martin (všichni NY Islanders). Stav série: 1:2.
Florida . Boston 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Branky: 55. Forsling, 56. Reinhart - 3. Hall, 26. Coyle, 49. PASTRŇÁK, 52. N. Foligno. Střely na branku: 30:36. Diváci: 19.910. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Orlov (oba Boston), 3. Forsling (Florida). Stav série: 1:2.
Západní konference
Minnesota - Dallas 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 17. a 55. Zuccarello, 23. M. Johansson, 32. M. Foligno, 59. Hartman - 23. Glendening. Střely na branku: 26:23. Diváci: 19.309. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. M. Foligno, 3. Hartman (všichni Minnesota). Stav série: 2:1.
Los Angeles - Edmonton 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 20. Iafallo, 30. Kempe, 64. Moore - 28. a 30. McDavid. Střely na branku: 31:40. Diváci: 18.231. Hvězdy zápasu: 1. Kempe, 2. Kopitar, 3. Moore (všichni Los Angeles). Stav série: 2:1.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.