Philadelphia - Pittsburgh 1:4Parádní trefa do šibenice udělala v NHL z Voráčka hvězdu, trefili se Vrána i Hertl

Český útočník Jakub Voráček se v NHL trefil do sítě Pittsburghu, ale pouze korigoval porážku svého týmu s Tučňáky. Flyers prohráli 1:4, Voráček bodoval posedmé v řadě a stal se třetí hvězdou duelu. Washington doma zvítězil nad Los Angeles 6:4 a gólem k tomu pomohl i střelec Jakub Vrána, asistoval mu jeho krajan - obránce Michal Kempný. Utkání Vancouveru se San Jose ovládli Žraloci a vyhráli 7:2. Gól a asistenci si připsal útočník Tomáš Hertl, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Hokejisté Philadelphia Flyers Sean Couturier a Jakub Voráček (vlevo) slaví gól (ilustrační foto)

Vyhecovaný zápas měl Pittsburgh pod kontrolou. Vedl už o tři branky, až pak se při přesilové hře prosadil Voráček. To pykal na trestné lavici Rus Jevgenij Malkin, jenž za nesportovní chování vyfasoval trest na pět plus deset minut. K Voráčkovi se odrazila od zadního mantinelu rána jednoho z obránců a on pohotově pálil do horního růžku branky.

Flyers se pak odhodlali ke hře bez brankáře, ale třináct sekund před koncem v oslabení pečetl výsledek Kris Letang. Tučňáci, v jejichž dresu si připsal gól a dvě asistence hvězdný Sidney Crosby, zvítězili po čtyřech porážkách v řadě. Obránce Philadelphie Radko Gudas i útočník vítězů Dominik Simon nebodovali.

Tým Capitals v utkání dvakrát vedl, ale Králům z LA se povedlo vždy vyrovnat a na začátku druhé třetiny šli sami do vedení. Jenže pak přišla tříbranková smršť Washingtonu. Tu zakončil trefou na 5:3 ve 34. minutě Vrána a zaznamenal svůj sedmnáctý zásah v sezoně. Vrána poslal puk na modrou čáru Kempnému, jenž mu přihrál zpět a útočník pálil do sítě.

"Sehrál to skvěle," pochválil Vrána svého krajana. "Naznačil střelu a držel hlavu nahoře. Viděl mě na druhé straně a pěkně mi nahrál," dodal odchovanec pražských Letňan.

"Důvěřuju si. Při všech příležitostech se snažím najít sebevědomí, ať už je to v tréninku nebo v zápase. Tvrdě pracuju a pokouším se na ledě dělat ta správná rozhodnutí," uvedl dvaadvacetiletý Vrána.

Největší hvězdy zápasu byly z Ruska. Jevgenij Kuzněcov si připsal dvě branky a dvě asistence. Nejproduktivnější Rus v historii NHL Alexandr Ovečkin pak zaznamenal gól a dvě áčka. Ovečkin s 38 přesnými zásahy vládne střelcům v NHL.

Vancouver doma prohrál se San Jose 2:7 a hodně vidět byl útočník vítězů Tomáš Hertl. Žraloci vedli už v 9. minutě o tři branky, v prostřední dvacetiminutovce pak náskok ještě zvýraznili na 6:1. U čtvrtého gólu hostů, který vstřelil Evander Kane, asistoval Hertl. V čase 31:00 se pak sám zapsal do listiny střelců.

Další Češi v dresu Žraloků - obránce Radim Šimek a útočník Lukáš Radil - se tentokrát neprosadili.

Výsledky zápasů NHL
Philadelphia - Pittsburgh 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 56. Voráček - 9. Crosby, 28. Bjugstad, 55. Guentzel, 60. Letang. Střely na branku: 51:28. Diváci: 19 103. Hvězdy zápasu: 1. M. Murray, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Voráček (Philadelphia).
Washington - Los Angeles 6:4 (2:2, 3:1, 1:1)
Branky: 27. a 56. Kuzněcov, 4. Ovečkin, 16. Connolly, 31. Djoos, 34. Vrána (Kempný) - 5. a 51. A. Wagner, 18. Toffoli, 24. Fantenberg. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov (Washington), 2. A. Wagner (Los Angeles), 3. Ovečkin (Washington).
Vancouver - San Jose 2:7 (0:3, 1:3, 1:1)
Branky: 20. Horvat, 53. Pouliot - 4. a 25. E. Kane (na druhou Hertl), 2. Meier, 9. M. Karlsson, 32. Hertl, 38. Labanc, 55. Pavelski. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18 576. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. E. Kane, 3. Vlasic (všichni San Jose)

6 Chicago 82 270 : 291 84
7 Minnesota 82 211 : 237 83