Boston - NY Rangers 4:5Pastrňák má 200 gólů v NHL. Vrána ukazuje před MS skvělou formu. Jeník navázal na krásný debut

New York

David Pastrňák se trefil podvousté v NHL. Povedlo se mu to v domácím zápase Bostonu s NY Rangers, ve kterém Bruins podlehli Jezdcům 4:5. Jednu asistenci si připsal také David Krejčí, a na straně vítězů také Filip Chytil. Jakub Vrána skóroval proti Columbusu podruhé během 24 hodin, tentokrát však jeho Red Wings podlehli rivalovi z Centrální divize 4:5, bod zaznemanel také Flip Hronek. Nádherné úvodní dva zápasy prožil Jan Jeník, jenž se trefil ihned po své debutové trefě, opět do sítě San Jose. Arizona nakonec zvítězila 5:4 po prodloužení, v dresu Sharks jednou asistoval Tomáš Hertl.

David Pastrňák (88) z Bostonu střílí v utkání proti New York Rangers na branku Igora Šesťorkina, zabránit se mu v tom snaží obránce Rangers Miller (79).

Špatná třetí třetina, nevýrazný výkon gólmana Raska, ale také jedno velké české jubileum - přesně takový byl z pohledu Bostonu zápas proti NY Rangers. David Pastrňák se právě na začátku poslední části hry trefil už podvousté v nejslavnější lize světa, když mu symbolicky na gól přihrál, prakticky do prázdné branky, jeden z jeho mentorů  - Brad Marchand. Jubilejní zásah byl pro českou hvězdu jeden z nejlehčích v NHL, tohle prakticky nešlo nedat.

To už v zápase ale jedna česká bodová stopa k vidění byla. V první brance zápasu, jež padla až v 27. minutě, měl prsty Filip Chytil, který asistoval u gólu mladého beka K´Andreho Millera. Boston promptně otočil, pak ale přišla hrozivá čtyřminutovka, která před vyřazovacími boji svěřencům kouče Cassidyho moc sebevědomí nepřidá.

Zibenejad, Lafreniére a Kravtsov absolutně otočili zápas a ani tlak v závěru už Bostonu nestačil. Ve třetí třetině padlo celkem 7 branek a Jezdci, kteří už neměli šanci na play off, nakonec zvítězili 5:4.

Detroit hrál poslední zápas sezony, stejně jako včera, na půdě Columbusu. Tentokrát neúspěšně, Red Wings padli v prodloužení. Opět se ale ukázali Jakub Vrána s Filipem Hronkem, kteří tak před světovým šampionátem v Rize ukázali ve víkendovém dvojutkání slušnou pohodu.

Vrána otevřel účet zápasu, když umně tečoval střelu Cholowského, ve třetí třetině ještě navíc zaznamenal asistenci. Filip Hronek měl se stejným soupeřem den předem na kontě dvě asistence, teď jednu ubral, přesto znovu bodoval, podílel se na trefě Sama Ganera v přesilovce.

Detroitu nakonec body českých hráčů nestačily, v prodloužení zápas překlopil na stranu domácích Max Domi. Jakub Vrána, Filip Hronek i Filip Zadina by se teď měli hlásit do služeb Pešánovy družiny.

Jan Jeník zářil i ve svém druhém zápase v NHL. A jeho další zásah byl parádní. Jeník projel prakticky celé hřiště, a i když měl při svých manévrech trochu štěstí, že se k němu vždy puk vrátil, nakonec ho střelou na bližší tyč poslal za přakvapeného gólmana Sharks Alexeje Melničuka. Zápas se stále ještě hraje, už teď je to od českého forvarda jeden z nejzajímavějších startů v nejslavnější lize světa, minimálně z českého pohledu.

Hosté nakonec zvítězili na ledě San Jose i podruhé, tentokrát ale až v prodloužení. O bod pro Žraloky se velkou měrou zasloužil Tomáš Hertl, který 48 vteřin před koncem základní hrací doby přihrával na branku Rusa Alexandra Barabanova.

Úžasnou sezonu prožívá momentálně nejlepší hokejista planety Connor McDavid. Ten stihl v 53. zápase ročníku zaznamenat svůj stý bod a stal se tak devátým hráčem historie, kterému se to povedlo v tak krátkém čase. Mezi vyvolenými je i Jaromír Jágr, jenž se podobného počinu dočkal v sezoně 1995-1996.

Kanadská hvězda si ve vítězném souboji s Vancouverem připsal branku a tři asistence a podílel se tak na všech gólech Oilers v utkání.

Výsledky NHL:
Boston - NY Rangers 4:5 (0:0, 1:1, 3:4)
Branky: 39. N. Ritchie, 41. Pastrňák, 55. Marchand (Krejčí), 59. Bergeron - 46. a 59. Zibanejad, 27. K.A. Miller (Chytil), 48. Lafreniere, 50. Kravcov. Střely na branku: 39:23. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Bučněvič, 3. Fox (všichni NY Rangers).
Pittsburgh - Buffalo 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 22. Carter. Střely na branku: 23:29. Diváci: 4672 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Legace, 2. Carter (oba Pittsburgh), 3. Houser (Buffalo).
NY Islanders - New Jersey 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 29. a 33. B. Nelson, 19. Eberle, 44. Palmieri, 45. Barzal - 25. A. Johnsson. Střely na branku: 27:24. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. B. Nelson, 2. Komarov, 3. Barzal (všichni NY Islanders).
Washington - Philadelphia 2:1 PP (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 60. Eller, 64. Sheary - 44. Laughton. Střely na branku: 40:29. Diváci: 2133 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. C. Anderson (oba Washington), 3. Lyon (Philadelphia).
Florida - Tampa Bay 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 12., 33. a 54. Wennberg, 24. S. Bennett, 35. Huberdeau - 25. L. Schenn. Střely na branku: 35:29. Diváci: 5040 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Wennberg, 2. S. Bennett, 3. Bobrovskij (všichni Florida).
Columbus - Detroit 5:4 PP (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 11. Atkinson, 34. Bjorkstrand, 47. Robinson, 55. Roslovic, 65. Domi - 7. Vrána, 32. DeKeyser, 49. Gagner (Hronek), 57. Filppula (Vrána). Střely na branku: 36:37. Diváci: 4493 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Robinson, 2. Domi, 3. S. Jones (všichni Columbus).
Toronto - Montreal 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)
Branky: 26. Engvall, 34. W. Nylander, 37. Marner - 4. Kulak, 21. Suzuki. Střely na branku: 26:23. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Engvall (oba Toronto), 3. Suzuki (Montreal).
Winnipeg - Ottawa 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 21. Appleton, 60. Scheifele - 12., 46. a 60. Stützle, 11. C. Brown. Střely na branku: 29:23. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Stützle, 2. Gustavsson (oba Ottawa), 3. Scheifele (Winnipeg).
Nashville - Carolina 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 33. a 48. Kunin, 59. Haula - 50. Geekie. Střely na branku: 30:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kunin, 2. Saros, 3. Mikael Granlund (všichni Nashville).
Minnesota - Anaheim 4:3 PP (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 17. Spurgeon, 36. Hartman, 36. Bonino, 63. V. Rask - 13. Rakell, 43. Zegras, 60. Comtois. Střely na branku: 25:22. Diváci: 3300 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. V. Rask, 2. Kaprizov (oba Minnesota), 3. R. Miller (Anaheim).
Edmonton - Vancouver 4:3 (1:0, 3:3, 0:0)
Branky: 33. a 40. Draisaitl, 1. McDavid, 27. Puljujärvi - 30. J.T. Miller, 32. Boyd, 35. Graovac. Střely na branku: 34:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl, 3. Nurse (všichni Edmonton).
Vegas - St. Louis 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 13., 45. a 60. R. Smith, 14. Stephenson - 40. Parayko. Střely na branku: 29:21. Diváci: 7567 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Stephenson, 3. Martinez (všichni Vegas).
Los Angeles - Colorado 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Branky: 14. Walker, 46. Kupari - 5. a 30. D. Toews, 11. Makar. Střely na branku: 18:30. Diváci: 2482 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. D. Toews, 2. Makar (oba Colorado), 3. Kupari (Los Angeles).
San Jose - Arizona 4:5 PP (2:2, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 7. Balcers, 16. Labanc, 26. Meier, 60. Barabanov (Hertl) - 4. a 12. Dvorak, 27. Jeník, 57. Garland, 63. Kessel. Střely na branku: 48:32. Diváci: 1249 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Dvorak (oba Arizona), 3. Labanc (San Jose).