Nashville - Boston 0:3Pastrňák se Zachou táhli Boston. Nosek má asistenci

Čeští hokejisté ve službách Bostonu Bruins David Pastrňák s Pavlem Zachou se v NHL shodně podíleli brankou a přihrávkou na venkovní výhře 3:0 nad Nashvillem Predators. Zacha po asistenci od Pastrňáka zvyšoval ve třetí třetině na 2:0, u gólu na 3:0 do prázdné brány se role českých útočníku vyměnily. Jednu branku v úterním programu připravil také Tomáš Nosek, jeho New Jersey však podlehlo Pittsburghu 3:6. Nebodovalo ani Chicago, které i přes 27 zákroků Petra Mrázka podlehlo Islanders 1:2. Gólman Anaheimu Lukáš Dostál proti Calgary zlikvidoval 21 střel a přispěl k výhře 5:3.

Sestřih zápasu Minnesota Wild - Ottawa SenatorsVideo: sntv

Boston rozhodl utkání v Nashvillu v posledních sedmi minutách. První branku vstřelil v 54. minutě v oslabení Charlie Coyle. Přesně o čtyři minuty později se po spolupráci s Pastrňákem prosadil Zacha a v čase 58:39 při soupeřově risku bez brankáře si čeští útočníci role vyměnili.

„Byl to zápas jako v play off. Dlouho se hrálo bez branek a bojovalo se o to, jaký tým to první prolomí,“ uvedl Coyle. „Trenér nás mezi druhou a třetí třetinou nabádal, abychom byli trpěliví, protože hrajeme dobře. Měl pravdu, protože šance a góly nakonec opravdu přišly,“ doplnil střelce vítězné branky Brandon Carlo.

Zacha v závěru základní části NHL nabral skvělou formu. V posledních čtrnácti zápasech zaznamenal 17 bodů a atakuje své kariérní maximum z minulé sezony. K jeho vyrovnání potřebuje v následujících šesti duelech nasbírat čtyři body.

Také Pastrňák má na dohled svůj loňský rekord. S bilancí 46+58 je pátým nejproduktivnějším hráčem ligy a k zápisu z minulé sezony mu schází devět bodů. Boston hlavně díky němu stíhá čelo NHL, na vedoucí New York Rangers ztrácí jediný bod.

Důležitý zápas v boji o postup do play off nezvládli hokejisté New Jersey. S Pittsburghem absolutně propadli ve třetí třetině, v níž inkasovali pět branek a ztratili nadějný náskok 3:1. Penguins i díky dvěma gólům Sidneyho Crosbyho a Jevgenije Malkina vyhráli 6:3 a na osmý Washington ztrácejí ve Východní konferenci z jedenáctého místa tři body. New Jersey je o další tři body zpět a kleslo na 13. příčku.

„Ve třetí části jsme úplně přestali hrát. Po inkasovaném gólu to vypadalo, jako bychom se lekli. Soupeř byl najednou všude o krok dřív a dostal se do tlaku. Tak se bohužel vyhrát nedá,“ řekl střelec prvního gólu Devils Timo Meier.

Deváté místo drží Islanders po obratu duelu s Chicagem. Newyorčané na domácím ledě dlouho nemohli najít recept na výborně chytajícího Mrázka. Uspěli až ve 42. minutě, kdy Bo Horvat využil přesilovou hru. Obrat na konečných 2:1 dokonal deset minut před třetí sirénou Simon Holmström. Švédský útočník ukončil patnáctizápasové čekání na gól.

„V prvních dvou třetinách jsme měli hodně nadějných příležitostí, ale nedokázali jsme překonat Mrázka. Trefovali jsme ho z každé pozice a vypadalo to, že mu gól nedáme. Přesto jsem věřil, že to dokážeme. Jsem rád, že se to povedlo zrovna mně,“ uvedl Horvat.

Po pěti utkáních se z výhry radovali hokejisté Anaheimu. Ducks s Dostálem v brance vyhráli na ledě Calgary 5:3 a dva body získali teprve podruhé z posledních 14 duelů.

NHL:
Buffalo - Washington 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky: 17. a 31. Peterka, 16. Girgensons, 44. Dahlin, 45. T. Thompson, 46. Tuch - 3. Fehérváry, 40. D. Strome. Střely na branku: 35:24. Diváci: 14.390. Hvězdy zápasu: 1. Peterka, 2. Tuch, 3. Dahlin (všichni Buffalo).
Montreal - Florida 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Branky: 26. a 33. Suzuki, 11. Armia, 41. Caufield, 45. J. Evans - 10. Lundell, 14. Barkov, 59. Bennett. Střely na branku: 39:40. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Suzuki, 2. Evans, 3. Slafkovský (všichni Montreal).
New Jersey - Pittsburgh 3:6 (1:1, 2:0, 0:5)
Branky: 20. Meier, 30. Lazar (NOSEK), 38. Bratt - 47. a 58. Crosby, 48. a 57. Malkin, 8. E. Karlsson, 57. Rakell. Střely na branku: 26:21. Diváci 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Rakell (oba Pittsburgh), 3. Hischier (New Jersey).
Nashville - Boston 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 54. Coyle, 58. ZACHA (PASTRŇÁK), 59. PASTRŇÁK (ZACHA). Střely na branku: 32:33. Diváci: 17.476. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. PASTRŇÁK (oba Boston), 3. Saros (Nashville).
Minnesota - Ottawa 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 13. M. Shaw, 21. Boldy, 54. Lettieri - 28. Batherson, 43. Chychrun. Střely na branku: 20:32. Diváci: 18.056. Hvězdy zápasu: 1. Bogosian, 2. M.-A. Fleury (oba Minnesotta), 3. Chychrun (Ottawa).
Calgary - Anaheim 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)
Branky: 31. a 50. Kuzmenko, 23. Šarangovič - 46. a 54. Killorn, 15. McTavish, 34. Terry, 42. Fowler. Střely na branku: 24:29. LUKÁŠ DOSTÁL odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval tři branky z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 87,5 procenta. Diváci: 16.698. Hvězdy zápasu: 1. Zellweger, 2. Killorn (oba Anaheim), 3. Kuzmenko (Calgary).
NY Islanders - Chicago 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 42. Horvat, 50. Holmström - 8. Dickinson. Střely na branku: 29:19. PETR MRÁZEK odchytal za Chicago 57 minut a 56 sekund, inkasoval dva góly z 29 střel a úspěšnost zákroků měl 93,1 procenta. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Horvar, 2. Sorokin, 3. Holmström (všichni NY Islanders).
Vegas - Vancouver 6:3 (4:1, 1:1, 1:1)
Branky: 2. Mantha, 7. Marchessault, 10. Eichel, 15. Hanifin, 22. W. Karlsson, 43. Howden - 27. a 42. Q. Hughes, 10. Höglander. Střely na branku: 30:30. Diváci: 18.366. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Hanifin, 3. Eichel (všichni Vegas).