Prohra před vánoční přestávkou obzvlášť mrzí, lituje smutný hrdina Nečas po bláznivé bitvě

Toronto

Vyhlásili ho třetí hvězdou zápasu, poprvé v kariéře si v NHL připsal čtyři body v zápase. Přesto byl Martin Nečas po konečném hvizdu poněkud rozpačitý. Český útočník hokejistů Caroliny věrně ilustruje, co se na ledě odehrálo. Tak bláznivé utkání již Scotiabank Arena v Torontu dlouho neviděla. Dvacetiletý český útočník vstřelil dvě branky a na další dvě nahrál. Jeho Hurricanes ještě devět minut před koncem utkání vedli 6:4, ale během jedné minuty Petr Mrázek, který nahradil po třetí brance Jamese Reimera, inkasoval tři branky a skóre utkání se otočilo. Domácí zvítězili 8:6!

Martin Nečas v utkání proti Edmontonu.

Bitva plná neuvěřitelných zvratů. Carolina prohrávala již v 6. minutě 0:3 a vypadalo to pro hosty na ručník. Následujících čtrnáct střel však dokázal Petr Mrázek krýt, Carolina otočila utkání na 5:3 a teprve v 43. minutě českého gólmana překonal Matthews. Přesto Carolina díky Haulovi dokázala jít opět do dvoubrankového. Rozhodla ovšem smršť Toronta, během necelé minuty skórovalo hned třikrát!

„Bohužel odjíždíme kvůli špatné první a třetí třetině s prohrou," kaboní se smutný hrdina Martin Nečas.

Odehrál jste nejbláznivější zápas v kariéře?

Prohrávali jsme 0:3, pak jsme skóre otočili na 5:3 a 6:4, nakonec prohrajeme 6:8. Je jedno, jestli je výsledek o jednu, dvě branky nebo o deset. Ve skutečnosti nemáme ani bod.

Ale čtyři body v kanadském bodování nejsou každý den... Druhá a třetí branka Caroliny byly důležité momenty v utkání.

Bohužel ani dva mé góly nestačily. Příště musím dát nějakou tu branku ještě navíc...

Jak důležitý je pro váš útok návrat Erika Haula?

V Torontu se našemu útoku dařilo, Erik dal rovněž dva góly. Prohra před vánoční přestávkou proto obzvlášť mrzí.

Měl jste několik zápasů bez bodu, dodá čtyřbodové utkání přece jen trochu sebevědomí?

Určitě je to také důležité, ale bohužel jsme zápas nedotáhli do vítězného konce.

Účast v mužstvu jste si musel vybojovat na farmě. Jaké to je být v prvním týmu?

Jsem rád, že mohu být jeho součástí. V Carolině jsou skvělí fanoušci. Chodí tam teď na hokej víc lidí a máme i dobrý tým. Doufám, že to bude pokračovat.

Jak budete prožívat Vánoce?

Těším se a už mám rodinu v Carolině. Již jsem je všechny viděl den před tím, než jsme letěli do Toronta.

Takže vám vyhovovalo, že se hrálo již odpoledne?

To bylo skvělé, alespoň budeme mít víc času pro sebe.

O Vánocích začíná MS juniorů. Není vám líto, že se ho nezúčastníte?

Budu ho sledovat. U nás budou zápasy probíhat kolem poledne, což je výhodné, i když budou občas kolidovat s tréninky. Trochu klukům závidím, protože se šampionát hraje u nás doma.