Průcha přispěl v přípravě gólem k výhře Rangers

NEW YORK

Český hokejový útočník Petr Průcha přispěl ve středečním přípravném utkání na nový ročník NHL jednou brankou k výhře New Yorku Rangers nad New Jersey 2:0. Skórovali i další forvardi Rostislav Olesz z Floridy, Milan Michálek ze San Jose a obránce Jaroslav Modrý z Dallasu, ale porážkám svých klubů nezabránili.

Petr Průcha

Průcha v 22. minutě zvýšil náskok Rangers poté, co v úvodní části i po asistenci českého obránce Marka Malíka otevřel skóre Matt Cullen. Švédský brankář Henrik Lundqvist vychytal 22 úspěšnými zákroky čisté konto.

Rangers nastoupili bez Jaromíra Jágra, z početné české kolonie se v sestavě objevil vedle Průchy a Malíka jen Martin Straka. Premiéru si odbyla největší letní posila domácích Brendan Shanahan. V dresu Devils chyběl spolu s dalšími oporami i Patrik Eliáš. Rangers se nyní chystají na sobotní zápas s Floridou, který se bude hrát v Portoriku.

Ducks smetli Sharks

Modrý, posila Dallasu z Atlanty, sice v 49. minutě vyrovnal na ledě Phoenixu na 2:2, ale za 87 sekund vstřelil domácí Mike Zigomanis. Olesz zkorigoval v Atlantě skóre v 15. minutě na 2:4, ale Florida nakonec prohrála 3:6. Michálek v divoké druhé třetině v Anaheimu narušil v 39. minutě smršť Ducks, kteří nasázeli San Jose pět gólů během sedmi minut a dvaceti vteřin. V závěrečné části Sharks zkorigovali výsledek na 3:6.

Za Pittsburgh nastoupil poprvé po útěku z Magnitogorsku ruský talent Jevgenij Malkin, ale na začátku druhé třetiny odstoupil, protože se po kolizi se spoluhráčem Johnem LeClairem zranil. Dvacetiletý Malkin, který si stihl připsat už v 2. minutě v přesilovce asistenci na úvodní gól Sergeje Gončara, byl odvezen na podrobnější prohlídku do nemocnice se zraněním v horní části těla, které nechtělo vedení Penguins specifikovat. Pittsburgh v Monctonu porazil Philadelphii 5:4.

Atlanta - Florida 6:3 (5:2, 1:1, 0:0)
Branky: 4. a 14. Kovalčuk, 10. Marián Hossa, 12. Krog, 17. Sterling, 40. Crabb - 14. Peltonen, 15. Olesz, 34. Horton.
New York Rangers - New Jersey 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 16. Cullen (Malík), 22. Průcha.
Anaheim - San Jose 6:3 (0:0, 5:1, 1:2)
Branky: 30. a 34. Penner, 34. Perry, 35. Selänne, 37. Marchant, 57. Čistov - 39. M. Michálek, 53. Marleau (Kašpar), 58. Stafford.
Phoenix - Dallas 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 2. a 25. Nolan, 51. Zigomanis - 19. Lindros, 49. Modrý.
Washington - Tampa Bay 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 3. Semin, 33. Pettinger - 35. Milley, 51. Lecavalier (Kuba), 63. Boyle.
Pittsburgh - Philadelphia 5:4 (2:1, 1:2, 2:1), hráno v Monctonu
Branky: 2. a 27. Gončar, 14. Malone, 44. Crosby, 51. Armstrong - 37. a 43. Richards, 16. Carter, 36. Cullen.
Ottawa - Toronto 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 25. Fisher - 33. Battaglia, 45. Brown, 50. Wozniewski.
Montreal - Boston 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 37. Johnson (Plekanec) - 9. Chára, 20. Hoggan, 60. Boyes.