New Jersey - Columbus 3:5Sedlák gólem pomohl Columbusu k obratu, body mají i Kaše s Ruttou

Útočník Columbusu Lukáš Sedlák se gólově prosadil na ledě New Jersey v nočním utkání NHL a byl jedním ze strůjců obratu. Tím hlavním byl však ruský útočník Artěmij Panarin, který si připsal hned pět kanadských bodů. Kromě Sedláka bodovali i další Češi. Jan Rutta a Ondřej Kaše si shodně připsali po jedné přihrávce.

Český hokejista ve službách Columbusu Lukáš Sedlák (v bílém) se tlačí k zakončení přes obránce New Jersey Damona Seversona.

Velké představení ruského útočného esa  Artěmije Panarina, který zazářil pěti asistencemi, třetí branková radost v sezóně v podání jihočeského rodáka Lukáše Sedláka a také obrat hostujícího celku z Columbusu, to byly hlavní body utkání na ledě New Jersey, do kterého na straně domácích znovu nezasáhl Pavel Zacha.

Ďáblové začli pěkně zostra a po první třetině vedli 2:0. Stačilo však dalších patnáct minut hry a ve vedení byli rázem hosté. Velká Sedlákova chvíle přišla v šesté minutě druhé části hry, když mu Panarin správně načasoval přihrávku, kterou čtyřiadvacetiletý odchovanec Českých Budějovic zužitkoval přesnou střelou do sítě Coryho Schneidera. Velký obrat mělo na svědomí především ruské křídlo první formace Blue Jackets Artěmij Panarin, připsalo si celkem pět asistencí a bylo jasně rozdílovým hráčem na hřišti.

Washington vyhrál počtvrté za sebou

Hokejisté Washingtonu zvítězili ve čtvrtém utkání v řadě, když si tentokrát poradili s hráči NY Rangers. Domácí rozhodli o svém bodovém zisku až v samotném závěru utkání, když nejprve obránce Matt Niskanen prokázal dobrou orientace v předbrankovém prostoru, aby následně dal konečnou podobu skóre, krásnou individuální akcí, mladý kanadský útočník domácích Tom Wilson. Český gólman Ondřej Pavelec sledoval porážku svého týmu pouze z lavičky.

Důležitou přihrávku v oslabení si připsal Jan Rutta na branku Tommyho Wingelse v zápase s Buffalem. Americký útočník čtvrté formace gólem v sedmnácté minutě třetí třetiny zachránil prodloužení, ve kterém měli zase blíže k vítězství hokejisté Buffala. Jejich největší hvězda Jack Eichel však neproměnila samostatný nájezd a tak přišel trest. Švédský mladíček Gustav Forsling nenápadně napřáhl pět vteřin před koncem prodloužení a kotouč se překvapivě dostal až za záda švédského brankáře Sabres Robina Lehnera.

Ondřej Kaše se podepsal v první třetině pod jediný gól, který padl v úvodní části zápasu mezi Anaheimem a Minnesotou. Český útočník přihrál puk Kevinu Royovi, který se z pravého kruhu trefil mezi betony Devana Dubnyka. Minnesota v prostřední části otočila během dvou minut skóre, ale Anaheim si zásluhou gólu Adama Henriquea vynutil v prodloužení. V něm vystřelil hostům druhý bod Matt Dumba v čase 63:43.

Výsledky NHL:
New Jersey - Columbus 3:5 (2:0, 1:3, 0:2)
Branky: 9. B. Boyle, 15. Johansson, 40. Coleman - 23. Dubois, 26. Sedlák, 35. Harrington, 42. Wennberg, 56. Werenski. Střely na branku: 24:28. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (Columbus), 2. B. Boyle (New Jersey), 3. Wennberg (Columbus)
Washington - NY Rangers 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 1. Beagle, 32. Bäckström, 57. Niskanen, 59. T. Wilson - 40. Grabner, 50. Fast. Střely na branku: 40:29. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Niskanen, 2. Holtby, 3. T. Wilson (všichni Washington)
Nashville - Vegas 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 36. Järnkrok, 49. Arvidsson, 55. Bonino - 7. W. Karlsson, 35. J. Neal, 60. Haula, rozhodující sam. nájezd R. Smith. Střely na branku: 44:39. Diváci: 17 125. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Bonino (oba Nashville), 3. R. Smith (Vegas)
Chicago - Buffalo 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 29. DeBrincat, 57. Wingels (Rutta), 65. Forsling - 20. Pominville, 31. Okposo. Střely na branku: 51:28. Diváci: 21 542. Hvězdy zápasu: 1. Forsling, 2. Wingels (oba Chicago), 3. Lehner (Buffalo)
Anaheim - Minnesota 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 10. K. Roy (Kaše), 54. Henrique - 35. Zucker, 37. Mitchell, 64. Dumba. Střely na branku: 28:31. Diváci: 16 471. Hvězdy zápasu: 1. Dumba (Minnesota), 2. Henrique, 3. Montour (oba Anaheim)