Boston - Pittsburgh 7:5Senzační Pastrňák zase řádil! Trefil se i Krejčí, který dotahuje Voráčka

Skvělou noc za sebou mají oba Davidové v bostonském dresu. Krejčí si připsal gól a asistenci, Pastrňák dokonce góly dva. Přesto je v zápase s Pittsburghem zastínil jejich spoluhráč Marchand, který zaznamenal hattrick. Ondřej Palát asistoval u vítězného gólu Tampy nad Detroitem. Tomáš Nosek svým pátým gólem v sezoně neodvrátil porážku Vegas s Minnesotou 1:2, stejně tak ani Voráčkovy dvě asistence nestačili Letcům z Philadelphie na víc než na bod, který brali po porážce 2:3 po nájezdech s NY Islanders.

David Pastrňák z Bostonu Bruins útočí s kotoučem v utkání NHL s Pittsburghem Penguins.

Bruins oplatili v přestřelce Penguins dva dny starou porážku především díky povedené druhé třetině, kterou vyhráli 5:2. Domácí po úvodní části prohrávali, ale hned v 1. minutě druhého dějství během 34 sekund skóre otočili. Nejprve vyrovnal kapitán Patrice Bergeron a poté se střelou z dorážky do odkryté branky poprvé v utkání prosadil Pastrňák, jenž ukončil pětizápasový střelecký půst.

Asistenci u gólu svého krajana si připsal Krejčí, jenž se díky tomu jako pátý Čech v historii dostal na metu 500 přihrávek. V divoké třetině se podařilo Pittsburghu brzy dvěma góly otočit, ale ještě do přestávky se trefili dvakrát Marchand a jednou Krejčí a Bruins vedli 5:3.

Krejčí se prosadil v 49. minutě podruhé v sezoně šikovným usměrněním střílené Marchandovy přihrávky, druhou asistenci u této přesilovkové trefy měl Pastrňák. Český kanonýr znovu skóroval v 54. minutě po přečíslení a přihrávce Nicka Ritchieho a 16. gólem v sezoně zvýšil na 6:4. Penguins díky kapitánovi Sidneymu Crosbymu v předposlední minutě ještě snížili, krátce nato ale Marchand střelou do prázdné branky dokonal hattrick a rozhodl.

V druhém dnešním odpoledním duelu NHL se Ondřej Palát asistencí u vítězného gólu Braydena Pointa podílel na výhře obhájců Stanley Cupu Tampy Bay 2:1 nad Detroitem.

Zápas Chicaga s Nashvillem pro české duo Kubalík - Kämpf nedopadlo vůbec dobře, nejen, že oba vyšli bodově naprázdno, ale nebodoval ani žádný z jejich spoluhráčů a Jestřábi tak odjeli z ledu Predátorů s porážkou 0:3. V přímém souboji o čtvrtou postupovou příčku v Centrální divizi tak Blackhawks neuspěli.

Buffalo, tedy nejhorší tým v celé NHL, se naopak mohlo radovat. Sabres oplatili Rangers den starou porážku 2:3 po prodloužení, když dnes stejným poměrem zvítězili po nájezdech. Dvougólovým střelcem zápasu se stal Rus Panarin, který v 11. minutě otevíral skóre. O tři minuty později však bylo vyrovnáno. Znovu se Panarin prosadil na konci druhé třetiny a vedení Rangers vydrželo až do 57.minuty, kdy vyrovnal Olofsson. V nájezdech uspěl jako jediný Thompson.

Český útočník Tomáš Nosek se stal jediným úspěšným střelcem Vegas v zápase s Minnesotou, kdy se v 6. minutě prosadil bekhendovou střelou po přihrávce od Roye. O vítězství Minnesoty 2:1 rozhodli až ve třetí třetině během necelé minuty Kaprizov s Erikssonem.

Letci z Philadelphie nestačili na NY Islanders a padli 2:3 po samostatných nájezdech. Ostrované přitom po dvou třetinách vedli 2:0 zásluhou mladíka Anthonyho Beauvilliera, Flyers však ve třetí třetině zabrali a po dvou gólech Girouxe, na kterých se asistencemi podíleli Konecny s Voráčkem, bylo vyrovnáno. Zápas dospěl až do nájezdů, ve kterých uspěl až ve čtvrté sérii Barzal, Voráček mohl sérii prodloužit, ale neuspěl.

Sharks si podruhé v řadě poradili s LA Kings, i když dnes jim dva góly povolili, Moore dokonce skóroval na konci druhé třetiny v oslabení. Vítězství Žraloků zařídil v 56. minutě Gambrell. Tomáš Hertl tentokrát nebodoval.

Úžasnou sérii třinácti zápasů v řadě, ve kterých bodovali, natáhli dnes hráči Colorada na čtrnáct. Naprosto přesnou střelou od modré čáry 41 sekund před koncem zápasu rozhodl o vítězství Colorada nad St. Louis 2:1 mladý obránce Cale Makar.

Zápas Ottawy s Montrealem nabídl několik zajímavých momentů. V první třetině se hodně vylučovalo a všechny góly padly za neúplného počtu hráčů na ledě. Brown z Ottawy se dokonce prosadil v oslabení. Druhá perioda byla zase nakloněna dvougólovým střelcům, dvakrát se na straně Canadiens prosadil Anderson a na straně Senators Dadonov. O vítězství Ottawy 6:3 nakonec rozhodli ve třetí části Anisimov s Bathersonem, který střílel do odkryté klece.

Hattrick švédského útočníka Alexandera Wennberga mohli vidět fanoušci v zápase Floridy s Columbusem. Po bezbrankové první třetině, se v té druhé prosadili Panteři hned třikrát a o dva góly se postaral právě Wennberg. Columbusu se ve třetí části podařilo dvakrát snížit, ale Florida byla vždy o krok před nimi. Wennberg pak do prázdné klece zasadil Columbusu poslední úder, kdy upravoval na konečných 5:2 a zkompletoval tak hattrick.

Hráči Dallasu zvítězili podruhé v řadě, tentokrát si poradili s Carolinou 3:2. Čeští útočníci Martin Nečas ani Radek Faksa se bodově neprosadili.

Výsledky NHL
Boston - Pittsburgh 7:5 (0:1, 5:2, 2:2)
Branky: 35., 40. a 59. Marchand, 21. a 54. Pastrňák (na první Krejčí), 21. Bergeron, 39. Krejčí (Pastrňák) - 4. Jankowski, 23. Guentzel, 26. McCann, 45. Ceci, 59. Crosby. Střely na branku: 28:28. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Pastrňák, 3. Krejčí (všichni Boston).
Tampa Bay - Detroit 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 5. Colton, 8. B. Point (Palát) - 44. Erne. Střely na branku: 29:26. Diváci: 3800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. Vasilevskij (oba Tampa Bay), 3. Greiss (Detroit).
Nashville - Chicago 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 6. Tolvanen, 31. Sissons z tr. střílení, 50. Kunin. Střely na branku: 21:41. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Sissons, 3. Tolvanen (všichni Nashville).
Buffalo - NY Rangers 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 14. Mittelstadt, 57. Olofsson, rozh. nájezd T. Thompson - 11. a 38. Panarin. Střely na branku: 29:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Fox (oba NY Rangers), 3. Mittelstadt (Buffalo).
NY Islanders - Philadelphia 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 13. a 36. Beauvillier, rozh. nájezd Barzal - 47. a 51 Giroux (na obě Voráček). Střely na branku: 24:32. Diváci: 1400 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Beauvillier (NY Islanders), 2. Giroux (Philadelphia), 3. Sorokin (NY Islanders).
Florida - Columbus 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
Branky: 25., 29. a 60. Wennberg, 24. Weegar, 51. Vatrano - 43. Bjorkstrand, 59. Werenski. Střely na branku: 39:46. Diváci: 4375 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Wennberg, 3. Weegar (všichni Florida).
Montreal - Ottawa 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
Branky: 27. a 39. J. Anderson, 6. Toffoli - 28. a 37. Dadonov, 1. B. Tkachuk, 13. Connor Brown, 43. Anisimov, 58. Batherson. Střely na branku: 38:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Dadonov (Ottawa), 2. J. Anderson (Montreal), 3. Anisimov (Ottawa).
Vegas - Minnesota 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 6. Nosek - 47. Kaprizov, 48. J. Eriksson Ek. Střely na branku: 28:27. Diváci: 3950 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. J. Eriksson Ek, 2. Kaprizov (oba Minnesota), 3. Nosek (Vegas).
Colorado - St. Louis 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 12. MacKinnon, 60. Makar - 19. R. O'Reilly. Střely na branku: 35:28. Diváci: 4035 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Makar, 3. MacKinnon (všichni Colorado).
Carolina - Dallas 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 10. D. Hamilton, 34. H. Fleury - 4. Cogliano, 40. Jamie Benn, 43. Kero. Střely na branku: 43:25. Diváci: 4987 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Oettinger (oba Dallas), 3. D. Hamilton (Carolina).
Los Angeles - San Jose 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 7. D. Brown, 40. T. Moore - 5. Labanc, 36. E. Kane, 56. Gambrell. Střely na branku: 37:23. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane (San Jose), 2. T. Moore (Los Angeles), 3. Labanc (San Jose).
Utkání Edmonton - Vancouver bylo odloženo.