St. Louis - Vancouver 6:5 PPSenzační Vrána vystřelil výhru St. Louis, Pastrňák jen mírnil porážku Bostonu

Jakub Vrána se po trablech v zámoří dostává do senzační formy. V úterním souboji St. Louis s Vancouverem se blýskl dvěma góly, zařídil výhru Blues 6:5 v prodloužení a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Další trefu si připsal i David Pastrňák, jeho 52. zářez v letošním ročníku NHL ale jen mírnil domácí porážku Bostonu 1:2 s Nashvillem. K vysoké výhře New York Rangers nad Columbusem 6:2 jedním gólem přispěl Filip Chytil a na vítězství Detroitu 7:4 nad Pittsburghem se jednou trefou podílel Dominik Kubalík. Skóre zápasu mezi San Jose a Winnipegem uzavřel gólem na 3:0 Martin Kaut po přihrávce Tomáše Hertla.

Forvard St. Louis Jakub Vrána oslavuje svou vítěznou trefu v utkání s Vancouverem.Video: Sport.cz

Vrána nejprve ve 28. minutě dostal St. Louis do vedení 3:2 a nakonec se stal ústřední postavou jedenáctigólové přestřelky. Pouhých 21 sekund po začátku prodloužení totiž při hře 3 na 3 zavezl puk do útočné třetiny, přenechal jej Braydenu Schennu a vzápětí šokoval hostující tým přesnou trefou po přihrávce do předbrankového prostoru.

"Všiml jsem si, že Nashville při přeskupení do obranné formace lehce zaváhal, tak jsem nabral rychlost. Myslím ale, že největší kus práce odvedl právě Brayden," odmítal hrdinské zásluhy Vrána. "Perfektně se protáhl podél mantinelu a samozřejmě ta přihrávka... Přesně do místa, kde jsem stál, stačilo jen vystřelit. Vynikající práce z jeho strany," chválil spoluhráče 27letý český forvard.

Blues vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů a v tabulce Západní konference se posunuli před Vancouver na 11. místo. Hokejisté Canucks, v jejichž dresu odehrál bezmála 24 minut Filip Hronek, ztratili po třech výhrách.

O vítěznou sérii přišli také hokejisté Bostonu, kteří nebodovali po sedmi výhrách. Jediný gól Bruins při domácí porážce s Nashvillem 1:2 vstřelil v čase 59:58 Pastrňák. Český kanonýr se vytočil zpoza branky a 52. trefou v ročníku se přiblížil stobodové hranici. K tomu, aby jako druhý Čech v historii překonal legendární metu, mu scházejí dva body.

Bruins marně hledali recept na obranu v čele se skvěle chytajícím Juusem Sarosem. Nepomohlo jim ani pět početních výhod. "V přesilovkách jsme se bohužel trápili. Celkově jsme neodehráli úplně povedený zápas, ale přesilovky nám nevyšly vůbec. Těžko jsme se usazovali v pásmu a neměli jsme odražené puky," uvedl trenér Jim Montgomery.

Rangers porazili na domácím ledě Columbus 6:2 a díky třetí výhře za sebou se na Východě posunuli na čtvrtou příčku. Úvodní branku newyorského celku vstřelil v šesté minutě Chytil. Rodák z Kroměříže dal 22. gól v sezoně a mezi Čechy je třetím nejlepším střelcem.

Na devátém vítězství z posledních jedenácti zápasů se podílely obě zvučné posily, které do Rangers přišly v únoru. Vladimir Tarasenko minutu po Chytilovi zvýšil na 2:0 a Patrick Kane v čase 8:00 vstřelil vítězný gól. "Z jejich výkonu jsem byl nadšený. V první třetině oba dali gól a vytvořili několik dalších zajímavých šancí. Věřím, že se dostávají do pohody před play off. Náš tým je s nimi v sestavě mnohem lepší," řekl trenér Rangers Gerard Gallant.

Osmizápasové čekání na gól ukončil Dominik Kubalík, jenž jednou trefou pomohl Detroitu k výhře 7:4 nad Pittsburghem. Plzeňský rodák zaznamenal 42. bod v sezoně a pouhé čtyři zápisy mu schází k tomu, aby si vyrovnal osobní rekord ze sezony 2019/2020.

Po devíti zápasech se výhry dočkali hokejisté San Jose. Sharks porazili Winnipeg 3:0 a poprvé od 20. února vyhráli v základní hrací době. Výhru celku ze západního pobřeží USA v 58. minutě zpečetil Kaut. Bývalý hráč Pardubic v přesilové hře využil asistenci Tomáše Hertla a dal čtvrtý gól v sezoně. Třiadvacetiletý útočník po výměně z Colorada ožil. V osmi zápasech za Sharks nasbíral čtyři body (3+1) a vylepšil si dosavadní maxima v NHL.

Bodoval také Radek Faksa, jenž asistencí pomohl Dallasu k výhře 4:1 na ledě Chicaga. Stars vyhráli třetí z posledních pěti zápasů a v Západní konferenci drží šesté místo. Na vedoucí Vegas však ztrácejí pouhé čtyři body.

Boston - Nashville 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 60. PASTRŇÁK - 39. Glass, 59. Lauzon. Střely na branku: 36:23. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Saros (Nashville), 2. Ullmark (Boston), 3. Glass (Nashville).
NY Rangers - Columbus 6:2 (3:2, 1:0, 2:0)
Branky: 6. CHYTIL, 7. Tarasenko, 8. P. Kane, 38. Panarin, 55. Zibanejad, 57. Trocheck - 12. Marčenko, 20. J. Gaudreau. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Šesťorkin, 2. Panarin, 3. Zibanejad (všichni NY Rangers).
Philadelphia - Montreal 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 24. a 58. Frost, 59. Tippett - 30. Gallagher, 60. Harvey-Pinard. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18 916. Hvězdy zápasu: 1. Frost, 2. Sandström, 3. York (všichni Philadelphia).
Carolina - Tampa Bay 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Branky: 35. a 53. Point, 26. Stamkos, 56. Killorn. Střely na branku: 29:21. Diváci: 18 680. Hvězdy zápasu: 1. Point, 2. Vasilevskij, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).
St. Louis - Vancouver 6:5 v prodl. (2:2, 3:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 28. a 61. VRÁNA, 12. Toropčenko, 17. Faulk, 33. Thomas, 34. Bučněvič - 7. a 60. Q. Hughes, 20. a 53. Kuzmenko, 39. Boeser. Střely na branku: 31:37. Hvězdy zápasu: 1. VRÁNA (St. Louis), 2. Q. Hughes (Vancouver), 3. Faulk (St. Louis).
Chicago - Dallas 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 51. T. Johnson - 6. Seguin (FAKSA), 19. C. Miller, 32. Pavelski, 48. Glendening. Střely na branku: 18:33. PETR MRÁZEK za Chicago odchytal 3 minuty a 37 sekund, ze tří střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Diváci: 14 060. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Seguin, 3. Domi (všichni Dallas).
Calgary - Los Angeles 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky: 2. Mangiapane, 18. Duehr - 10. Durzi. Střely na branku: 32:34. Diváci: 17 106. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Mangiapane, 3. Duehr (všichni Calgary).
Detroit - Pittsburgh 7:4 (3:0, 0:3, 4:1)
Branky: 45., 57. a 58. Perron, 12. Berggren, 12. Copp, 17. KUBALÍK, 60. Larkin - 25. Zucker, 28. Guentzel, 29. Carter, 46. Archibald. Střely na branku: 25:39. Diváci: 19 353. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Seider, 3. Larkin (všichni Detroit).
San Jose - Winnipeg 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 10. Gregor, 43. Labanc, 58. KAUT (HERTL). Střely na branku: 29:41. Diváci: 10 387. Hvězdy zápasu: 1. Reimer, 2. Gregor, 3. Vlasic (všichni San Jose).
Vegas - Edmonton 4:7 (2:3, 1:3, 1:1)
Branky: 2. a 59. Marchessault, 10. W. Karlsson, 24. Amadio, 59. Marchessault - 2. Bouchard, 9. Nugent-Hopkins, 10. Draisaitl, 27. Nurse, 34. E. Kane, 36. Hyman, 45. Kulak. Střely na branku: 22:39. Diváci: 18 391. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins, 2. McDavid, 3. Draisaitl (všichni Edmonton).