New Jersey - Pittsburgh 2:3Simon přihrál na vítězný gól Pittsburghu, syn české legendy debutoval v NHL

Hokejisté Washingtonu v brance s Vítkem Vaněčkem prohráli v NHL duel s Los Angeles 2:3. Capitals vedli v utkání už 2:0, nakonec však duel ztratili. Na výhře Pittsburghu 3:2 na ledě New Jersey se asistencí u vítězné trefy podílel český útočník Dominik Simon, v dresu poražených přihrál na druhý gól Devils Pavel Zacha. Poprvé si slavnou zámořskou ligu zahrál Kristian Reichel, syn legendárního vítěze z Nagana. Jeho Winnipeg vyhrál nad St. Louis 4:2.

Útočník Pittsburghu Penguins Dominik Simon (49) přihrává v utkání NHL proti New Jersey Devils.

Washington měl duel s Los Angeles slibně rozehraný, protože vedl už 2:0. Jenže v čase 37:04 se Králové z LA prosadili v oslabení a zadělali na drama. Nakonec divoký zápas, kde nechyběla rvačka a k vidění bylo i šestnáct vyloučení, otočili ve svůj prospěch.

Vítek Vaněček v brance poražených kryl 21 z 24 pokusů a měl úspěšnost zásahů 87,5 procenta. V závěru zápasu zkusili Capitals zariskovat a hráli bez gólmana, vyrovnat se jim však nepodařilo.

Na domácím ledě neuspěli ani Ďáblové z New Jersey, když prohráli 2:3 s Penguins. Hosté do duelu vstoupili dvěma fauly. Ten první si za sekání odseděl český útočník Simon, pak putoval na trestnou lavici Sydney Crosby. Ten mohl sledovat, jak se v oslabení Pittsburgh ujímá vedení. To ještě zvýraznili na začátku druhé třetiny.

Čeští hokejisté se do zápasových statistik výrazně zapsali až v klíčových momentech třetí třetiny. Tam se nejprve Simon asistencí podílel na vítězné trefě Penguins, kterou obstaral Michael Matheson. Aby na konečných 2:3 snížil po přihrávce Zachy v přesilové hře Nathan Bastian.

Winnipeg si doma poradil se St. Louis, když zvítězil 4:2. O všechny branky se postaral první útok Jets. Zkušený Paul Stastny se trefil dvakrát a zapsal i jednu asistenci. Dán Nikolaj Ehlers slavil jeden gól a přihrávkou se podílel na třech zásazích vítězů. Zbývající zásah si připsal Mark Scheifele.

V dresu vítězů mohl slavit i Kristian Reichel, syn legendárního českého útočníka, olympijského vítěze z Nagana Roberta Reichela. Dostal šanci ve čtvrtém útoku Jets, na ledě strávil čtyři minuty a sedmadvacet sekund. K ohrožení branky se ani jednou nedostal. Český útočník se posunul do prvního týmu Jets po solidním startu ročníku na farmě, v týmu Manitoba Moose nasbíral dvanáct bodů (5+7) v pětadvaceti zápasech.

Islanders na domácím ledě dvakrát prohrávali s Rytíři z Vegas, ale ve třetí třetině se jim povedlo skóre otočit na 3:2. Vyhráno však tým z New Yorku neměl. Osmačtyřicet sekund před koncem základní hrací doby srovnal svou druhou trefou v utkání Shea Theodore a poslal duel do prodloužení. Nakonec rozhodovaly nájezdy. V první sérii uspěl znovu Theodore, ve třetí pak potvrdil výhru hostů z Vegas Nicolas Roy.

Výsledky zápasů NHL
NY Islanders - Vegas 3:4 po SN (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0, 0:1)
Branky: 12. Nelson, 55. Bellows, 58. Pageau - 46., 60. a rozhodující sam. nájezd Theodore, 7. Marchessault. Střely na branku: 32:34. Diváci: 17 255. Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Marchessault (oba Vegas), 3. Sorokin (New York).
Winnipeg - St. Louis 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 45. a 55. P. Stastny, 25. Ehlers, 37. Scheifele - 34. Tarasenko, 55. Mikkola. Střely na branku: 34:28. Diváci: 13 524. Hvězdy zápasu: 1. P. Stastny, 2. Ehlers, 3. Scheifele (všichni Winnipeg).
New Jersey - Pittsburgh 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 23. Kuokkanen, 52. Bastian (Zacha) - 10. Blugers, 22. D. Heinen, 50. Matheson (D. Simon). Střely na branku: 19:22. Diváci: 14 857. Hvězdy zápasu: 1. Blugers, 2. Matheson (oba Pittsburgh), 3. D. Hamilton (New Jersey).
Washington - Los Angeles 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: 8. McMichael, 34. J. Schultz - 38. B. Lizotte, 43. Wolanin, 50. A. Kempe. Střely na branku: 35:24. Vítek Vaněček odchytal za Washington 58 minut a 13 sekund, inkasoval tři branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci:18 573. Hvězdy zápasu: 1. A. Kempe, 2. B. Lizotte (oba Los Angeles), 3. McMichael (Washington).