Chicago - San Jose 6:2Skvělý Kubalík. Český útočník měl zase nabito, slavil jubilejní trefu

New York/Praha

Český útočník Dominik Kubalík opět zazářil v NHL a jedním gólem pomohl svému Chicagu k výhře nad San Jose v poměru 6:2. Colorado v brance s Pavlem Francouzem a útočníkem Martinem Kautem ve třetí formaci zvládlo těžký duel s Jezdci z New Yorku, když vyhrálo 3:2 v prodloužení. Vítězný gól si připsal útočník Martin Frk, který rozhodl o výhře Králů z Los Angeles nad Ottawou v poměru 3:2.

Český útočník Chicaga Blackhawks Dominik Kubalík (8) slaví se spoluhráči svůj gól v utkání NHL.

Žraloci v sestavě s českým bekem Radimem Šimkem začali duel na ledě Blackhawks lépe a po první třetině vedli 1:0. V prostřední části hry už ale domácí tým, za nějž hrál ve čtvrtém útoku i David Kämpf, třemi zásahy skóre otočil. Dvakrát se Chicago v této fázi hry prosadilo při přesilových hrách.

V závěrečné části Blackhawks kontrolovali zápas. V čase 58:03 se pak dočkal gólové radosti i český útočník Dominik Kubalík, jenž pečetil výhru na 6:2. Dostal ideální přihrávku mezi kruhy a dělovkou pod víko propálil gólmana. Pro českého střelce to byla jubilejní třicátá trefa v tomto ročníku NHL a vládne střelcům mezi nováčky v soutěži. Více gólů nastřílel v nováčkovské sezoně v NHL z českých hráčů jen Petr Klíma, který v ročníku 1985/86 nasbíral 32 branek. Třicátou trefou Kubalík vyrovnal bilanci Petra Průchy ze sezony 2005/06.

Své fanoušky nepotěšil Edmonton, když prohrál doma s Winnipegem 2:3. Olejáři šli do vedení už po devíti sekundách druhé části hry, jenže Wheeler a Laine pak skóre otočili ve prospěch Jets. Nakonec šly ale týmy do kabin po zásahu hvězdného McDavida za nerozhodného stavu 2:2.

Úvod třetí třetiny pro změnu skvěle vyšel hostům. Trvalo to jen 29 sekund a Winnipeg šel do vedení po gólu Connora. Stejný hráč podtrhl čtyřicet sekund před koncem ranou do prázdné branky triumf Jets.

Rangers vedli po zásahu Zibanejada. Ten převzal puk ve vlastním obranném pásmu a projel s ním až do útočné třetiny, kde ranou přes obránce prostřelil českého gólmana. Avalanche ale dvěma trefami při přesilových hrách strhli vedení na svou stranu.

Pojistku mohl přidat ve třetí třetině Nieto, ale neproměnil samostatný nájezd. Colorado za to pykalo, protože třináct sekund před koncem srovnal Rus Bučnevič na 2:2 a šlo se do prodloužení. Tam ale J.T. Compher vystřelil výhru pro Avalanche. Gólman Francouz byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Anaheim doma nestačil na St. Louis a prohrál 2:4. Domácí tým šel v utkání do vedení zásluhou Henriqueho, ale po první třetině už těsně vedli hráči St. Louis. Napínavá bitva pokračovala. Ducks ve 34. minutě vyrovnali, jenže Sanford ještě před druhým odchodem do kabin strhl vedení opět na stranu Blues. To pak minutu před koncem pojistil trefou do odkryté klece Alex Pietrangelo.

Hokejisté Ottawy na ledě Kings dvakrát vedli a o náskok přišli až na začátku 50. minuty utkání, když se v přesilovce trefil Vilardi. Nakonec Senátoři nedovedli duel ani do prodloužení, jelikož se v čase 55:19 prosadil Martin Frk.

Šestadvacetiletý útočník z pozice pravého křídla našel mezírku mezi betony gólmana Senatorů a rozhodl zápas. Hosté pak sice zkusili odvolat brankáře, ovšem skóre se již nezměnilo. Frk byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Výsledky zápasů NHL
Chicago - San Jose 6:2 (0:1, 3:0, 3:1)
Branky: 37. a 57. P. Kane, 25. Keith, 38. Saad, 42. A. Nylander, 59. D. Kubalík - 11. E. Kane, 47. Meier. Střely na branku: 45:36. Diváci: 21 275. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. P. Kane, 3. Keith (všichni Chicago)
Edmonton – Winnipeg 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky: 21. Ennis, 39. McDavid - 41. a 60. Connor, 30. Wheeler, 37. Laine. Střely na branku: 38:25. Diváci: 17 165. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Connor (oba Winnipeg), 3. Nurse (Edmonton)
Anaheim - St. Louis 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 6. Henrique, 34. Hakanpää - 17. a 59. Pietrangelo, 8. Barbašev, 38. Sanford. Střely na branku: 27:37. Diváci: 16 195. Hvězdy zápasu: 1. R. O'Reilly (St. Louis), 2. Hakanpää (Anaheim), 3. Allen (St. Louis)
Colorado - NY Rangers 3:2 v prodloužení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 12. Jost, 24. Naměstnikov, 63. Compher - 7. Zibanejad, 60. Bučněvič. Střely na branku: 28:32. Pavel Francouz odchytal za Colorado celý zápas, inkasoval dvě branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 93,75 procenta. Diváci: 18 025. Hvězdy zápasu: 1. Compher, 2. Francouz, 3. Naměstnikov (všichni Colorado)
Los Angeles - Ottawa 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 11. Lewis, 50. Vilardi, 56. Frk - 1. B. Ryan, 42. Hawryluk. Střely na branku: 39:26. Diváci: 12 030. Hvězdy zápasu: 1. Vilardi, 2. M. Roy, 3. Frk (všichni Los Angeles)