Toronto - Colorado 8:3Toronto díky Matthewsovu hattricku deklasovalo Colorado

Velké představení Austona Matthewse. Hokejisté Toronta díky jeho čtvrtému hattricku v kariéře porazili Colorado vysoko 8:3. Český útočník David Kämpf v utkání nebodoval. Hladce zvítězil také Vancouver, který zdolal Ottawu 6:2. Detroit s Filipem Hronkem a Filipem Zadinou v sestavě vyhrál nad Seattlem 4:3 po samostatných nájezdech a New York Rangers s Filipem Chytilem porazili Philadelphii 4:1. Pittsburgh s Dominikem Simonem podlehl v Edmontonu 2:5.

Auston Matthews z Toronta poté, co dal třetí gól proti Coloradu.

Na výhře Toronta měly hlavní podíl první dvě útočné formace, jejichž členové dohromady získali 15 kanadských bodů. Kromě Matthewse se třemi body blýskli také John Tavares a Michael Bunting. "Opět jsme předvedli skvělý výkon. Hráli jsme proti výborným hráčům, ale dobře jsme bránili, a když jsme soupeři nechali hodně místa, podržel nás brankář," chválil spoluhráče Matthews.

Toronto navázalo na povedený výjezd po Západním pobřeží, na kterém postupně zdolalo Los Angeles, San Jose i Anaheim a vyhrálo desátý z posledních jedenácti duelů. "Jsme v hlavách dobře nastavení a výborně připraveni. Po výjezdu jsme se dokázali dát dohromady a v zápase nám to šlo," řekl kapitán Maple Leafs Tavares.

Po bezmála měsíční pauze vynucené zraněním v dolní části těla se do sestavy Colorada vrátil Nathan MacKinnon. Elitní centr si připsal dvě asistence, vysokou prohru ale neodvrátil. Dva góly Avalanche vstřelil Nazem Kadri, jenž je s 29 body čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Do utkání mohlo zasáhnout až pět českých hokejistů, kvůli zraněním Pavla Francouze, Martina Kauta, Ondřeje Kašeho i Petra Mrázka ale nastoupil pouze útočník Toronta Kämpf. Odehrál 16 minut, ve kterých třikrát ohrozil branku soupeře a do statistiky plus/minus si zapsal jeden záporný bod.

Detroit, v jehož dresu odehrál Hronek 23 a půl minuty, porazil Seattle 4:3 po samostatných nájezdech a díky čtvrté výhře za sebou se posunul na sedmou příčku Západní konference. Utkání nevyšlo útočníkovi Zadinovi, který sice byl se čtyřmi pokusy nejpilnějším střelcem Red Wings, ani jedna rána se však neujala a pardubický rodák zaznamenal dva záporné body.

Již desátou branku v sezoně vstřelil útočník Red Wings Lucas Raymond, jenž je s 22 body nejproduktivnějším nováčkem v NHL. Čtvrtý hráč loňského draftu využil asistence Dylana Larkina a v úvodu třetí třetiny poslal Detroit do vedení 3:2. "Hrát s Larkinem je opravdu skvělé. Moc mi pomáhá jak na ledě, tak mimo něj," řekl devatenáctiletý Švéd.

Seattle v 55. minutě zásluhou Ryana Donata vyrovnal na 3:3 a poslal zápas do prodloužení. V tom branka nepadla, a tak rozhodnutí přišlo ve čtvrté sérii nájezdů, kdy zajistil Detroitu bod navíc Adam Erne.

New York Rangers porazili zásluhou skvělého výkonu brankáře Igora Šesťorkina Philadelphii 4:1 a vyhráli čtvrté utkání za sebou. Naopak Flyers se trápí, prohra v Madison Square Garden byla již jejich sedmá v řadě. Filip Chytil k výhře Rangers bodově nepřispěl.

Neprosadil se ani Dominik Simon, jenž odehrál za Pittsburgh v souboji s Edmontonem necelých deset minut. Odchovanec pražské Sparty v úvodních pěti zápasech sezony bodoval čtyřikrát, od té doby ale čeká na další zápis již 12 zápasů. Oilers zásluhou čtyř bodů Connora McDavida (1+3) a dvou branek Zacha Hymana zdolali Penguins 5:2.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Philadelphia 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 4. Trouba, 10. Dryden Hunt, 21. Kreider, 60. Panarin – 30. Frost. Střely na branku: 27:34. Diváci: 15 687. Hvězdy zápasu: 1. Šesťorkin, 2. Trouba, 3. Kakko (všichni NY Rangers).
Ottawa - Vancouver 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)
Branky: 12. Ennis, 54. B. Tkachuk – 2. Pearson, 23. Motte, 40. L. Schenn, 45. Horvat, 48. Chiasson, 58. J. T. Miller. Střely na branku: 21:35. Diváci: 10 571. Hvězdy zápasu: 1. Q. Hughes, 2. J. T. Miller, 3. Garland.
Detroit - Seattle 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. Fabbri, 39. Naměstnikov, 47. L. Raymond, rozhodující. sam. nájezd Erne – 37. a 55. Donato, 31. Vince Dunn. Střely na branku: 26:24. Diváci: 18.963. Hvězdy zápasu: 1. L. Raymond (Detroit), 2. Donato (Seattle), 3. Fabbri (Detroit).
Toronto - Colorado 8:3 (3:1, 2:1, 3:1)
Branky: 15., 41. a 49. Matthews, 5. W. Nylander, 8. Spezza, 33. Dermott, 37. Tavares, 51. Engvall – 32. a 57. Kadri, 20. Girard. Střely na branku: 41:31. Diváci: 18 931. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Tavares, 3. W. Nylander (všichni Toronto).
Anaheim - Vegas 6:5 (0:0, 4:2, 2:3)
Branky: 25. T. Terry, 27. Rakell, 34. Manson, 37. H. Lindholm, 47. Drysdale, 59. Lundeström – 29. W. Carrier, 40. Whitecloud, 42. Janmark, 52. Pacioretty, 60. R. Smith. Střely na branku: 34:39. Diváci: 11 902. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Milano, 3. Manson (všichni Anaheim).
Edmonton - Pittsburgh 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Branky. 7. Hyman, 17. Hyman, 43. Yamamoto, 48. Bouchard, 58. McDavid – 15. Guentzel, 21. Blueger. Střely na branku: 22:34. Diváci: 17 130. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. McDavid, 3. Koskinen (všichni Edmonton).
Centrální divize:
1.Minnesota22151683:6631