Washington - NY Rangers 1:3Stav série 0:3Krok od postupu. Rangers ovládli i třetí zápas 1. kola play off NHL

Hokejisté New Yorku Rangers vyhráli v 1. kole play off NHL ve Washingtonu 3:1, v sérii vedou 3:0 a dělí je jedno vítězství od postupu. V Západní konferenci začínaly všechny tři páteční zápasy za stavu 1:1. Vancouveru stačilo v Nashvillu dvanáct střel k vítězství 2:1. Colorado otočilo utkání s Winnipegem pěti góly ve třetí třetině z 1:2 na konečných 6:2. Edmonton ovládl v Los Angeles úvodní třetinu 3:0 a vyhrál 6:1.

Hráči New York Rangers slavící jednu z branek ve třetím zápase série prvního kola play off NHL

Ve Washingtonu otevřel skóre v šesté minutě domácí obránce John Carlson švihem zpoza mezikruží. Za 34 sekund ale odpověděl tečí Chris Kreider a v oslabení udeřil v čase 8:08 v přečíslení dva na jednoho Barclay Goodrow.

Zbývající gól Rangers vstřelil v závěru druhé třetiny Vincent Trocheck v přesilové hře. Zbytek obstaral brankář hostů Igor Šesťorkin, který kryl 28 střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Vancouver vstřelil oba góly v přesilových hrách, ve kterých zajistili J.T. Miller a Brock Boeser týmu vedení 2:0. Nashville zdramatizoval zápas v 57. minutě, ve které se prosadil Luke Evangelista. Více domácím nedovolil brankář Casey DeSmith, jenž od druhého zápasu série nahradil zraněného Thatchera Demka a vychytal své první vítězství v play off NHL.

Winnipeg otočil v prostřední třetině skóre z 0:1 na 2:1, ale ve třetím dějství spustilo Colorado kanonádu. K obratu pomohly týmu i přesilové hry, ve kterých Nathan MacKinnon a Valerij Ničuškin překlopili skóre na 3:2. Polovinu branek Avalanche připravil Casey Mittelstadt, první hvězda zápasu.

Po dvou gólech Edmontonu vstřelili Leon Draisaitl a Zach Hyman, který v letošním play off skóroval už šestkrát. Lídr Oilers Connor McDavid si připsal tři body (1+2) a týmu fungovaly i přesilové hry, ve kterých nasázel polovinu branek. I přes šest inkasovaných gólů vydržel v brance Los Angeles až do konce Cam Talbot, jemuž kryl záda David Rittich.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 3. zápas:
Washington - NY Rangers 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 6. Carlson - 7. Kreider, 9. Goodrow, 36. Trocheck. Střely na branku: 29:22. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Šesťorkin (NY Rangers), 2. Carlson (Washington), 3. Trocheck (NY Rangers). Stav série: 0:3
Západní konference - 3. zápasy:
Nashville - Vancouver 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 57. Evangelista - 14. J. T. Miller, 25. Boeser. Střely na branku: 30:12. Diváci: 17.474. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller, 2. Boeser (oba Vancouver), 3. Evangelista (Nashville). Stav série: 1:2
Colorado - Winnipeg 6:2 (1:0, 0:2, 5:0)
Branky: 12. Parise, 43. MacKinnon, 45. Ničuškin, 49. Lehkonen, 53. Colton, 57. Toews - 26. Toffoli, 31. Morrissey. Střely na branku: 40:24. Diváci: 18.124. Hvězdy zápasu: 1. Mittelstadt, 2. Ničuškin, 3. MacKinnon (všichni Colorado). Stav série: 2:1
Los Angeles - Edmonton 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
Branky: 26. Doughty - 7. a 47. Hyman, 16. a 53. Draisaitl, 19. McDavid, 28. E. Kane. Střely na branku: 28:40. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid, 3. Nugent-Hopkins (všichni Edmonton). Stav série: 1:2