New Jersey - Chicago 4:2Vaněček 23 zákroky pomohl New Jersey k vítězství nad Chicagem, Nečas nenastoupil

Brankář Vítek Vaněček pomohl v NHL 23 zákroky hokejistům New Jersey k výhře 4:2 nad Chicagem. Carolina bez zraněného útočníka Martina Nečase šesti góly otočila zápas ve Washingtonu a zvítězila 6:2.

Brankář New Jersey Vítek Vaněček se natahuje pro puk v zápase proti Chicagu

Vaněček vychytal čtrnáctou výhru v sezoně a po třech zápasech vytáhl úspěšnost zákroků nad 90 procent. Český gólman inkasoval jen v první a druhé třetině. Ve třetím dějství kryl všech sedm pokusů Blackhawks a výrazně přispěl k obratu z 1:2 na 4:2.

Dvěma body se na pátém vítězství Devils z posledních šesti zápasů podílel slovenský obránce Šimon Nemec. Devatenáctiletý talent se pod výhru podepsal gólem a asistencí a podruhé v NHL odehrál dvoubodový zápas.

Oba týmy v zápase přišly o své ofenzivní tahouny. Nejproduktivnější hráč Devils Jack Hughes odstoupil po nepříjemném pádu ze závěru utkání. Jednička letního draftu Connor Bedard nedohrál po naražení od Brendana Smithe z poloviny první třetiny.

„Nejsem si jistý, jestli ten hit byl čistý, nebo ne. Connor sledoval puk a nevšiml si soupeře, který ho tvrdě trefil. Neřekl bych, že proti němu vystoupil, prostě jen zastavil a Connor do něj narazil hlavou. Podle prvních vyšetření nemá otřes mozku, po návratu do Chicaga ale projde detailnějším vyšetřením,“ uvedl k Bedardovu stavu trenér Blackhawks Luke Richardson.

Zákrok na osmnáctiletého hokejistu spustil sérii několika tvrdých střetů, které vyústily v bitku mezi Smithem a Nickem Folignem. Ani Foligno nakonec zápas nedohrál a Chicago přišlo o pátého útočníka během posledních pěti zápasů.

„To je NHL. Když se podíváte na ostatní týmy v lize, zjistíte, že zdaleka nejsme jediní, kdo musí řešit problémy se zraněními. Možná na tom jsme v posledních zápasech trochu hůř, ale rozhodně nejsme jediní,“ řekl obránce Blackhawks Jarred Tinordi.

Carolina ve Washingtonu po úvodní třetině prohrávala 0:2, pak ale šesti brankami bez odpovědi otočila vývoj zápasu a zvítězila popáté v řadě. Obrat Hurricanes pečetili ve třetí dvacetiminutovce, v níž nasázeli pět branek. Třemi body se pod výhru podepsali Sebastian Aho (0+3), Brent Burns (2+1) a Andrej Svečnikov (1+2).

Poprvé v sezoně chyběl Carolině Nečas. Čtvrtého nejproduktivnějšího českého hokejistu v soutěži do zápasu nepustilo zranění v horní části těla.

Vydařený debut v NHL za sebou má ruský útočník Vasilij Ponomarjov. Jednadvacetiletý hokejista byl povolán na poslední chvíli před zápasem a do Washingtonu přiletěl jen dvě a půl hodiny před úvodním vhazováním. Svůj první start ozdobil gólem a asistencí.

„Jako malý jsem koukal na Ovečkina s Crosbym a snil jsem o tom, že jednou budu dávat góly jako oni. Dnes jsem se po několika letech dočkal a sen se mi splnil,“ řekl Ponomarjov.

Anaheim doma proti Winnipegu vedl 1:0, ale nakonec podlehl 1:3. Ducks prohráli počtvrté za sebou a v tabulce Západní konference jsou čtrnáctí. Radko Gudas za poražený tým odehrál 16 minut a nebodoval. Při jeho vyloučení Winnipeg vstřelil gól na 3:1.

Výsledky NHL
New Jersey – Chicago 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky: 1. Holtz, 46. Nemec, 52. M. McLeod, 60. Toffoli – 16. Dickinson, 39. Katchouk. Střely na branku: 32:25. VÍTEK VANĚČEK odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zákroků měl 92 procent. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Nemec, 2. Holtz, 3. McLeod (všichni New Jersey)
Washington – Carolina 2:6 (2:0, 0:1, 0:5)
Branky: 8. Dowd, 17. D. Strome – 26. a 54. Burns, 44. Jarvis, 53. Svečnikov, 59. Orlov, 60. Ponomarjov. Střely na branku: 17:34. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. Svečnikov (oba Carolina), 3. Carlson (Washington)
Anaheim – Winnipeg 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 16. McTavish – 28. Ehlers, 42. Schmidt, 54. Perfetti. Střely na branku: 38:27. Diváci: 16.000. Hvězdy zápasu: 1. Morrissey (Winnipeg), 2. McTavish (Anaheim), 3. Ehlers (Winnipeg)