Boston - Tampa Bay 3:2Velké představení. Hattrick. Pastrňák dal všechny góly Bostonu a zajistil mu výhru

Skvělý večer českého esa. Hokejový útočník David Pastrňák ukončil pětizápasové čekání na gól a druhým hattrickem v sezoně zařídil Bostonu výhru 3:2 nad Tampou. Ve čtvrtečním programu NHL skóroval také Tomáš Hertl, navrch přidal asistenci, ale nezabránil porážce San Jose 2:5 v Edmontonu.

David Pastrňák (88) z Bostonu po dovršení hattricku proti Tampě.

Tampa Bay se sice v Bostonu ve 28. minutě ujala vedení díky brance Brandona Hagela v oslabení, na kterou přihrál Ondřej Palát, ale Pastrňák jen o chvíli později po úniku bekhendem vyrovnal.

Hostům vrátil v úvodu třetího dějství vedení Steven Stamkos, český útočník však ve 49. minutě bekhendem z otočky opět srovnal. Hattrick Pastrňák zkompletoval čtyři minuty před koncem. V tomto ročníku má na kontě 36 branek, což ho řadí v tabulce střelců na dělené šesté místo.

Pastrňák byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Boston přeskočil Tampu Bay v Atlantické divizi, v níž má stejně bodů (85) jako druhé Toronto. Před nimi je už jen Florida (90).

Na všechny tři branky Pastrňákovi přihrál Erik Haula.

Havířovský rodák dal tři branky v zápase podruhé v sezoně, poprvé se mu to podařilo v polovině ledna proti Philadelphii. V základní části NHL nastřílel hattrick ve své kariéře už dvanáctkrát. Od jeho vstupu do NHL v sezoně 2014/15 prožil více třígólových večerů jen Alexandr Ovečkin (15). V klubové historii je Pastrňák v počtu hattricků na děleném třetím místě za Camem Neelym (14) a Philem Espositem (26).

Po Hertlově přihrávce zakončoval Erik Karlsson do prázdné branky a otevřel tím na začátku druhé třetiny skóre. Edmonton ale rychle otočil a ve 47. minutě zvýšil Derick Brassard na 3:1.

Hertl o 29 sekund později švihem z mezikruží vsítil 26. gól sezony a zdramatizoval zápas, ale nikdo na něj ze San Jose už nenavázal. Dvěma trefami se na výhře Oilers podílel Leon Draisaitl, který je se 44 góly druhým nejlepším střelcem. Ještě o dva zásahy více má Auston Matthews z Toronta.

Z českých hráčů bodovali ve čtvrtek ještě Filip Hronek a Jakub Vrána, kteří zmírnili asistencí ve třetí třetině porážku Detroitu 2:5 na ledě New Yorku Islanders. Hronek se zapsal do statistik za stavu 4:0, když jeho střelu tečoval Pius Suter.

Skóre se v utkání naposledy měnilo po akci Vrány, po jehož přihrávce se prosadil v přesilové hře Sam Gagner. V sestavě Red Wings scházel Filip Zadina kvůli nemoci.

Bývalý kapitán Philadelphie Claude Giroux se uvedl v novém působišti dvěma asistencemi, kterými pomohl Floridě k výhře 4:3 v Montrealu. První zápas od výměny sedl i brankáři Scottu Wedgewoodovi. Zneškodnil 44 střel včetně čtyř pokusů Martina Nečase, v rozstřelu neinkasoval ze tří nájezdů a dovedl Dallas k vítězství 4:3 na ledě Caroliny.

Ruský útočník Jevgenij Dadonov v prvním utkání po anulované výměně do Anaheimu zazářil v dresu Vegas třemi body (1+2) při výhře 6:1 nad Nashvillem. Na straně poražených plnil David Rittich roli náhradního gólmana.

Dominik Kubalík, který v posledních 21 utkáních nasbíral jen pět bodů (1+4), chyběl v sestavě Chicaga. Blackhawks i bez něj zvítězili v Los Angeles 4:3 po nájezdech.

Výsledky NHL:
Boston - Tampa Bay 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 30., 49. a 56. Pastrňák - 28. Hagel (Palát), 44. Stamkos. Střely na branku: 39:24. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Haula, 3. H. Lindholm (všichni Boston).
Montreal - Florida 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 1. Suzuki, 26. Evans, 57. Byron - 1. Barkov, 22. Marchment, 28. Duclair, 48. Reinhart. Střely na branku: 31:42. Diváci: 20 788. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Giroux (oba Florida), 3. Allen (Montreal).
Carolina - Dallas 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 27. a 51. Niederreiter, 43. Trocheck - 44. a 52. Hintz, 21. Jamie Benn, rozhodující sam. nájezd Seguin. Střely na branku: 47:15. Diváci: 16 421. Hvězdy zápasu: 1. Wedgewood, 2. Hintz (oba Dallas), 3. Niederreiter (Carolina).
NY Islanders - Detroit 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 32. a 55. Nelson, 1. Beauvillier, 17. Wahlstrom, 42. Josh Bailey - 54. P. Suter (Hronek), 56. Gagner (Vrána). Střely na branku: 26:39. Diváci: 16 429. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Nelson, 3. Sorokin (všichni NY Islanders).
St. Louis - Philadelphia 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 22. Tarasenko, 36. Toropčenko - 7. a 33. Konecny, 15. P. Brown, 52. Hodgson, 58. Farabee. Střely na branku: 28:27. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Hodgson, 3. York (všichni Philadelphia).
Minnesota - Vancouver 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 9. Kaprizov, 22. Fiala, 61. Eriksson Ek - 5. Horvat, 48. J.T. Miller. Střely na branku: 36:28. Diváci: 17 333. Hvězdy zápasu: 1. Eriksson Ek, 2. Fiala, 3. Talbot (všichni Minnesota).
Winnipeg - Ottawa 2:5 (1:1, 0:0, 1:4)
Branky: 9. Morrissey, 58. Connor - 15. a 59. B. Tkachuk, 53. Ennis, 55. White, 56. C. Brown. Střely na branku: 24:33. Diváci: 14 175. Hvězdy zápasu: 1. Ennis, 2. Stützle, 3. B. Tkachuk (všichni Ottawa).
Edmonton - San Jose 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Branky: 28. a 54. Draisaitl, 25. Yamamoto, 47. Brassard, 58. E. Kane - 22. E. Karlsson (Hertl), 48. Hertl. Střely na branku: 41:30. Diváci: 16 740. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Brassard (oba Edmonton), 3. Hertl (San Jose).
Vegas - Nashville 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Branky: 2. Janmark, 14. Roy, 24. Dadonov, 29. Eichel, 55. Stephenson, 58. Pietrangelo - 25. F. Forsberg. Střely na branku: 50:36. Diváci: 18 021. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Dadonov, 3. Stephenson (všichni Vegas).
Los Angeles - Chicago 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 37. a 50. Danault, 23. Moore - 33. a rozhodující sam. nájezd DeBrincat, 17. P. Kane, 39. Lafferty. Střely na branku: 46:31. Diváci: 13 518. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Durzi (oba Los Angeles), 3. P. Kane (Chicago).
1.Colorado6445514245:17895
2.Minnesota6238420231:19880