Ottawa - Nashville 4:3 v prodl.Velký obrat Ottawy, Senators rozhodli v prodloužení

Hokejisté Ottawy proti Nashvillu otočili nepříznivý stav 0:3 a zvítězili 4:3 v prodloužení. Rozhodující branku dal v 64. minutě Claude Giroux. Do sestavy Senators se po zranění vrátil český útočník Dominik Kubalík, za necelých sedm minut ale nebodoval.

Hokejisté Ottawy se radují z branky.

Ottawě vůbec nevyšel vstup do zápasu. Už po dvou minutách Senators nevyužili nabídnutou přesilovku a v čase 08:26 poprvé inkasovali. Na branku Michaela McCarrona v 17. minutě navázal Phillip Tomasino, a přesně minutu před koncem prvního dějství uzavřel hororovou dvacetiminutovku Senators skórující Jakov Trenin.

Ve druhé třetině Madse Sogaarda v brance Ottawy nahradil Joonas Korpisalo a Senators změna gólmana nakopla. Po necelých šesti minutách hry vstřelil kontaktní branku Drake Batherson a ještě před polovinou zápasu snížil na rozdíl jediného gólu Tim Stützle. Vyrovnání obstaral ve 38. minutě Brady Tkachuk.

Ve třetí části branka nepadla. V následujícím prodloužení pak Senators dokonali obrat. V 64. minutě Predators selhali v úniku dva na nikoho a z protiútoku byli potrestáni. Stützle nabil Girouxovi a ten z úhlu prostřelil Juuseho Sarose.

NHL:
Ottawa - Nashville 4:3 v prodl (0:3, 3:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 26. Batherson, 30. Stützle, 38. B. Tkachuk, 64. Giroux - 9. McCarron, 17. Tomasino, 19. Trenin. Střely na branku: 35:29. Diváci: 16.284. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. B. Tkachuk (oba Ottawa), 3. Tomasino (Nashville).