Nejen při fotbale se může fanoušek dočkat efektní hlavičky končící nezřídka gólem. Někdy je možné zaznamenat hlavičku i na hokeji, zpravidla však puk trefí hráče do helmy omylem a v brance skončí jen výjimečně. Švédská hvězda týmu NHL Vancouver Canucks Daniel Sedin v zápase proti Detroitu však předvedl jasný úmysl a odhlavičkoval puk vzorově. Gólem to sice neskončilo, ale i tak si zasloužil uznání.

Daniel Sedin (vlevo nahoře) a jeho bratr Henrik - hlavní hvězdy hokejistů Vancouveru

Během druhé třetiny středečního zápasu NHL mezi Vancouverem a Detroitem vedli domácí 3:1, když dostal puk útočník Canucks Alexandre Burrows a obloučkem jej vyhodil z obranné třetiny.

Kotouč se snášel k zemi ve středním pásmu, kde už jej pečlivě sledoval připravený Daniel Sedin a ukázkově jej před zaskočeným Dacjukem z Detroitu odhlavičkoval do útočné zóny.  A vzápětí si pro puk ještě dojel k hrazení.