Vokoun s Oleszem dovedli Floridu k výhře nad Pittsburghem

NEW YORK/PRAHA

Brankář Tomáš Vokoun a útočník Rostislav Olesz se v nedělním utkání NHL zasloužili o vítězství hokejistů Floridy nad Pittsburghem 4:2, které Panterům zachovává naději na postup do play-off.

Vokoun, jenž se vrátil do branky po čtyřech zápasech, v nichž dostával přednost jeho kolega Craig Anderson, zlikvidoval 41 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Olesz přispěl k výhře gólem a asistencí, když v druhé minutě zápasu svou čtvrtou trefou v sezóně otevřel skóre a poté ještě přihrál na čtvrtý gól.

Panteři se tak v tabulce Východní konference bodově dotáhli na osmé New York Rangers, přičemž oběma týmům zbývá sehrát poslední tři zápasy v základní části. Šestý Pittsburgh má před Floridou náskok čtyř bodů.

Skvělou třetí třetinou rozhodli hokejisté Washingtonu o výhře 6:4 nad Atlantou. Capitals v poslední dvacetiminutovce vstřelili čtyři góly. Gól a asistenci zaznamenal Tomáš Fleischmann, který byl vyhlášen první hvězdou duelu. Dvěma nahrávkami se krajanu Malkinovu na čele produktivity soutěže přiblížil Rus Alexander Ovečkin.

Jediná branka rozhodla o výhře Chicaga v Columbusu, v prodloužení se trefil Versteeg. Gól slovenského kanonýra Mariána Hossy v poslední minutě zajistil výhru Detroitu 3:2 nad Minnesotou. Úvodní trefu Rudých křídel obstaral Jiří Hudler.

San Jose stále míří za Prezidentovou trofejí pro vítěze základní části, v neděli Žraloci vyhráli na ledě Anaheimu. Vítěznou trefu obstaral v 54. minutě Cheechoo.

Colorado překvapivě dokázalo uspět ve Vancouveru, k vítězství 4:1 přispěl brankou a dvěma asistencemi MIlan Hejduk. Hokejisté Avalanche tak ukončili sérii osmi porážek, dál však zůstávají nejhorším týmem Západní konference.

Washington - Atlanta 6:4 (1:1, 1:2, 4:1)
Branky: 3. Fleischmann, 30. Aucoin, 43. Nylander, 46. Fehr, 49. Sjomin (Fleischmann), 60. Laich - 8. Armstrong, 22. Slater, 36. Kovalčuk, 60. Vjačeslav Kozlov. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18 277.
Florida - Pittsburgh 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 2. Olesz, 20. McCabe, 40. Booth, 56. Peltonen (Olesz) - 7. Dupuis, 55. Eaton. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 43 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95,3 procenta. Střely na branku: 26:43. Diváci: 18 232.
Columbus - Chicago 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka: 64. Versteeg. Střely na branku: 20:25. Diváci: 15 957.
Anaheim - San Jose 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 6. Nokelainen, 32. Perry - 23. Roenick, 36. Pavelski, 54. Cheechoo. Střely na branku: 21:26. Diváci: 17 398.
Detroit - Minnesota 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 12. Hudler, 13. Dacjuk, 60. Marián Hossa - 20. Clutterbuck, 39. Gáborík. Střely na branku: 44:23. Diváci: 20 066.
Vancouver - Colorado 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 56. Demitra - 8. a 53. Galiardi (na obě Hejduk), 28. Guite, 45. Hejduk. Střely na branku: 21:26. Diváci: 18 630.