Columbus - Buffalo 4:1 Voráček gólem pomohl k výhře Columbusu, Šimek se Svozilem asistovali

Český útočník Jakub Voráček se svým druhým gólem v přípravě před NHL podílel na výhře hokejistů Columbusu 4:1 nad Buffalem. Asistencí pomohl Blue Jackets také obránce Stanislav Svozil. Jeden gól ve středu připravil rovněž Radim Šimek, jenž přispěl k vítězství San Jose 3:1 nad Los Angeles. Zápas Anaheim - Arizona nabídl souboj českých brankářů, ve kterém Lukáš Dostál předčil Karla Vejmelku a radoval se z výhry Ducks 3:1.

Jakub Voráček (93) z Columbusu a Peter Tischke z Buffala.

Voráček potvrdil, že je před startem NHL v dobré formě. Ve svém druhém zápase zaznamenal čtvrtý bod a pomohl Columbusu k druhé výhře. Třiatřicetiletý rodák ze Slaného se prosadil v 48. minutě, kdy se dostal za obranu Sabres a zvýšil na 3:1. V zakončení sice českému reprezentantovi sjel puk z čepele, zkušený tvůrce hry ho i tak dokázal postrčit mezi nohy brankáře Erica Comrieho.

Svozil v přípravě nastoupil poprvé a již po devíti minutách se zapsal do statistik. Na pravém kruhu pro vhazování se neunáhlil a místo střely perfektně našel volného Emila Bomströma, jenž bez problémů překonal přesouvajícího se brankáře.

Dvojici Svozil, Voráček v sestavě Blue Jackets doplnil David Jiříček. Šestý hráč červencového draftu nastoupil v dresu Columbusu do druhého duelu a na první bod v novém působišti stále čeká. Proti Buffalu plzeňský odchovanec odehrál 18 minut a dvakrát prověřil gólmana Comrieho.

V dobré formě se před startem sezony, kterou zahájí 7. října v pražské O2 areně, prezentují hokejisté San Jose. Sharks porazili Los Angeles 3:1 a vyhráli i třetí přípravný zápas. Asistencí u vítězné trefy Jevgenije Svečnikova pomohl Sharks obránce Šimek. Tomáš Hertl v zápase nebodoval.

Souboj bývalých brankářů brněnské Komety dopadl výrazně lépe pro Dostála, jenž 28 zákroky dovedl Anaheim k výhře 3:1. O čtyři roky starší Vejmelka inkasoval třikrát z 23 střel a úspěšnost zákroků ani ve svém druhém startu nedostal nad 90 procent.

Obhájci Stanley Cupu z Colorada se v přípravě nadále trápí. Bez obvyklých tahounů podlehli Vegas vysoko 1:7 a prohráli třetí ze čtyř duelů. V první formaci Avalanche nastoupil Lukáš Sedlák, utkání se mu ale nevydařilo. Útočník, který se do NHL vrátil po třech letech v ruském Čeljabinsku, zakončil duel se třemi zápornými body.

Neprosadil se ani druhý český útočník v dresu Colorada Martin Kaut, který za 18 minut dvakrát vystřelil a ve statistice plus minus zapsal jeden záporný bod. Z výhry se mohl radovat devatenáctiletý centr třetí formace Vegas Jakub Brabenec.

Detroit po povedeném úterním zápasu s Pittsburghem (6:2) nechal odpočívat české trio Filip Zadina, Dominik Kubalík, Filip Hronek a podlehl Chicagu 2:4. Obě branky Red Wings vstřelil Adam Erne.

Přípravné zápasy před startem NHL:
Columbus - Buffalo 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 9. Bemström (Svozil), 14. Marčenko, 48. Voráček, 57. Meyer – 24. Priskie.
Philadelphia - Washington 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 44. Hayes – 28. a 57. Strome, 25. Brown.
Toronto - Montreal 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 7. Robertson, 40. Malgin, 57. Abruzzese.
Detroit - Chicago 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 2. a 21. Erne – 1. Sikura, 7. L. Reichel, 34. Khaira, 60. Lafferty.
Calgary - Edmonton 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 27. Sutter, 37. Stone, 57. Weegar, 60. Huberdeau.
Anaheim - Arizona 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 18. Regenda, 40. Strome, 49. Lundeström – 31. Guenther. Lukáš Dostál za Anaheim odchytal celý zápas, inkasoval jednu branku z 29 střel a úspěšnost zákroků měl 96,6 procenta. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval tři branky z 23 střel a úspěšnost zákroků měl 87 procent.
Los Angeles - San Jose 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 43. Grundström – 6. Bordeleau, 33. Svečnikov (Šimek), 59. Harrington.
Vegas - Colorado 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)
Branky: 1. Karlsson, 11. Quinney, 23. Amadio, 30. Cotter, 34. Kolesar, 40. Korczak, 55. Stephenson – 45. Beaucage.
Zápas Tampa Bay - Carolina byl kvůli hurikánu Ian odložen.