Phoenix - Philadelphia 3:5Voráček režíroval obrat Flyers, zářil i Sobotka. Pavelec návrat do branky neoslavil

Boston

Jakubu Voráčkovi se daří. Český útočník o sobě dal znovu vědět v souboji své Philadelphie s Phoenixem. V zápase zámořské NHL byl hlavní postavou při obratu Flyers, kteří nakonec přehráli Coyotes 5:3. Za svůj výkon byl zvolen první hvězdou zápasu. Po třech utkáních se do branky Winnipegu vrátil český brankář Ondřej Pavelec. V Bostonu kryl pětadvacet střel, porážce 1:4 ale nezabránil. Dvěma body pomohl k výhře St. Louis Vladimír Sobotka.

Voráčka byl v utkání s Phoenixem plný led. Za svůj dvoubodový výkon byl český hokejista oceněn titulem první hvězdy zápasu. Na snímku v souboji s Mossem.

Zápas mezi Philadelphií a Phoenixem začal pěkně zostra. Díky přesilovkovým šancím hrozili častěji domácí, na brankáře Stevea Masona ale v první třetině nevyzráli. Doslova gólová průtrž se strhla v prvních sedmi minutách prostřední části, kdy padly čtyři branky. Druhá třetina nakonec skončila poměrem 3:2 pro Coyotes.

Hostujícím Flyers se podařilo vyrovnat v přesilové hře ve 45. minutě. Voráček přihrál puk před branku, odkud zápasu vrátil rovnovážný stav Simmonds. Obrat dokonal sám český útočník. Voráček využil forčekingu spoluhráče Girouxe, obral soupeřova obránce Yandlea o puk a po výjezdu do pravého kruhu propálil brankáře Smitha. Gólem do prázdné branky pak výhru pojistil Giroux.

Philadelphia díky vítězství 5:3 poskočila o jednu příčku na sedmé místo ve Východní konferenci NHL. Čtyřiadvacetiletý Jakub Voráček bodoval po třízápasové odmlce. To ale nic nemění na tom, že český forvard hraje měsíc před olympiádou ve formě. V posledních 13 zápasech nasbíral 17 bodů (7+10).

Pavelcův solidní výkon nestačil

Winnipeg rozjel zápas v hale TD Garden slibně. V 11. minutě překonal Raska v kleci povedenou ranou z mezikruží Byfuglien. Jenže odpověd domácích přišla velmi brzy. O tři minuty později našel Krug krásným křížným pasem Pailleho, který měl do poloodkryté brány snadnou práci. Bruins byli při chuti a ještě do první sirény mohli stav otočit. Krejčí se prohnal s pukem až do útočného pásma, posunul ho Iginlovi, ten ale na českého gólmana nevyzrál. Necelou minutu před první přestávkou měl ještě velkou šanci Hamilton, Pavelec ovšem znovu výtečně zasáhl.

Zápas se lámal zkraje druhého dějství. Ve 24. minutě vypálil tvrdě od modré Krug a poslal domácí do vedení. Za další čtyři minuty to Krug zkusil kousek od mantinelu znovu, Söderberg dobře clonil před bránou a Pavelec lovil potřetí kotouč ze sítě. Konečnou podobu výsledku dal v 50. minutě z dorážky Smith.

Elitní centr Bostonu David Krejčí vystřelil na branku celkem čtyřikrát, gól ani asistenci si však nepřipsal. Jets po předchozích třech výhrách zaznamenali druhou porážku v řadě. V tabulce Západní konference ztrácí na osmý Phoenix šest bodů.

Sobotka mezi hvězdami

Hokejisté St. Louis si jistě před utkáním s Columbusem nepředstavovali, že budou po první třetině prohrávat 0:2. O to větší šok ale poté prožili hráči Blue Jackets. Ve 28. minutě snížil Berglund, čtyři minuty před koncem periody pak vyrovnal Vladimír Sobotka. Český útočník nejdříve bekhendem vystřelil z mezikruží, vyražený puk poté dojel a doklepl do branky.

Do závěrečného dějství už St. Louis vstupovalo s vedením 3:2. Po čtrnácti vteřinách třetí třetiny navíc přidal Berglund další přesný zásah. Gólová akce začala u Sobotky, který v rohu kluziště puk vybojoval. St. Louis nakonec v utkání s Columbusem zvítězilo vysoko 6:2. Sobotka byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Brankář Marek Mazanec nedokázal zabránit prohře Nashvillu. Tým českého mladíka prohrál s Floridou 4:5 po samostatných nájezdech. Mazanec nestačil na dva ze šesti nájezdů Panthers. Forhendovou kličkou ho překonal Huberdeau, Slovák Kopecký pak o vítězství rozhodl střelou na lapačku českého brankáře.

Montreal v zápase s Ottawou doháněl dvoubrankové manko, které nabral už v úvodní části. Dvěma góly během tří minut ve třetí třetině ale srovnal skóre na 3:3. U obou branek asistoval český forvard Tomáš Plekanec. Senators i tak na ledě Canadiens vyhráli. V přesilové hře čtyř proti třem v prodloužení rozhodl MacArthur.

New Jersey prohrálo podruhé v řadě. Tentokrát podlehlo nejméně úspěšnému týmu NHL této sezóny Buffalu. Při porážce 1:2 si asistenci na jediný gól Devils připsal obránce Marek Židlický. Zraněný Patrik Eliáš se v sestavě New Jersey opět neobjevil.

Boston - Winnipeg 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 24. a 28. Krug, 15. Paille, 50. R. Smith - 11. Byfuglien. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval čtyři branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 86,21 procenta. Střely na branku: 29:37. Diváci: 17.565.
Colorado - San Jose 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Branky: 16. a 26. MacKinnon, 25. McGinn, 26. E. Johnson - 29. Pavelski, 31. Marleau, 46. Couture. Střely na branku: 21:33. Diváci: 17.154.
Buffalo - New Jersey 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 40. Moulson, 52. D'Agostini - 48. Ryder (Židlický). Střely na branku: 22:22. Diváci: 19.070.
Toronto - NY Ranges 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)
Branky: 38. Lupul - 16. a 37. Moore, 7. Hagelin, 31. Pouliot, 35. Kreider, 50. B. Richards, 57. Boyle. Střely na branku: 26:50. Diváci: 19.362.
Montreal - Ottawa 3:4 v prodl. (1:3, 0:0, 2:0 - 0:1)
Branky: 12. a 42. Briere (na druhou Plekanec), 45. Gionta (Plekanec) - 1. Greening, 14. Stone, 15. Condra, 61. MacArthur. Střely na branku: 29:34. Diváci: 21.273.
Florida - Nashville 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 18. a rozhodující sam. nájezd Kopecký, 12. Boyes, 38. Bergenheim, 42. Goc - 7. C. Smith, 37. Fisher, 55. Jones, 60. Gaustad. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval čtyři branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 86,21 procenta. Střely na branku: 29:42. Diváci: 15.796.
NY Islanders - Carolina 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Branky: 28. Tavares, 60. Vanek - 27. Malhotra, 34. J. Staal, 35. Sutter. Střely na branku: 40:30. Diváci: 14.208.
St. Louis - Columbus 6:2 (0:2, 3:0, 3:0)
Branky: 28. a 41. Berglund (na druhou Sobotka), 36. Sobotka, 38. Lapierre, 49. Schwartz, 55. Pietrangelo - 4. Anisimov, 12. Letestu. Střely na branku: 37:24. Diváci: 19.611.
Dallas - Detroit 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Peverley - 8. a 53. Zetterberg, 19. Andersson, 19. Miller, 32. Tatar. Střely na branku: 45:27. Diváci: 17.232.
Minnesota - Washington 5:3 (0:2, 4:1, 1:0)
Branky: 27., 28. a 48. Suter, 23. Niederreiter, 38. Zucker - 13. a 38. Green, 13. Johansson. Střely na branku: 11:30. Diváci: 19.022.
Phoenix - Philadelphia 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)
Branky: 22. Klinkhammer, 23. Korpikoski (Hanzal), 27. Boedker - 24. Hartnell, 38. B. Schenn, 45. Simmonds (Voráček), 52. Voráček, 60. Giroux. Střely na branku: 29:28. Diváci: 14.875.
Los Angeles - Vancouver 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 53. a 60. J. Carter, 42. Brown - 13. Kesler. Střely na branku: 49:28. Diváci: 18.118.