Vancouver - NY Islanders 4:3Senzační Hronek vyrovnal český rekord

Lukáš Dostál inkasoval v NHL poprvé v kariéře osmkrát a s Anaheimem podlehl v Coloradu vysoko 2:8. Český brankář pustil pět gólů ve třetí třetině. Debakl Ducks mírnil jednou asistencí Radko Gudas. Filip Hronek pomohl prvním gólem sezony Vancouveru k obratu proti New York Islanders z 1:3 na 4:3 v prodloužení a bodoval v jedenáctém zápase v řadě, čímž vyrovnal český rekord Jiřího Bubly ze sezony 1983/84.

Filip Hronek (vpravo) bodoval pojedenácté v řadě, čímž vyrovnal český rekord

Anaheim přijel na led Colarada posilněn dvěma výhrami za sebou a dlouho to vypadalo, že si dělá zálusk na body i potřetí. Po 1. třetině, kdy ke konci po přihrávce Radka Gudase snížil Carrick na rozdíl jednoho gólu, se dlouho misky vah neklopily ani na jednu stranu. Až švédský útočník Olofsson ve 35. minutě dal Coloradu opět vedení o dvě branky. V závěrečné třetině se ovšem s brankami roztrhl pytel a Avalanche si tak vystříleli nejvyšší výhru v sezóně. Dostál si připsal třicet zákroků a za branky nemohl. V zápase jej dvakrát překonal Valerij Ničuškin, v obou případech tečí.

Edmonton opět potvrdil, že na Seattle hrát umí, i když vítězství se tentokrát nerodilo lehce. Dlouho to vypadalo, že série pěti po sobě jdoucích výher s tímto soupeřem bude přerušena. Po bezbrankové 1. třetině a otevření skóre z hokejky McDavida ve druhé části, se do konce druhé části prosazovali už jenom Krakens. A to hned třikrát. Poté však do boje zavelel Evander Kane, který nejdříve snížil, v poslední minutě 3. třetiny vyrovnal a ve 3. minutě prodloužení také rozhodnul. I přes výhru zůstává Edmonton za svým soupeřem na 13. místě, Seattle je desátý.

V souboji bezprostředních sousedů v tabulce se utkala Philadelphia s Carolinou. Tabulkové umístění a skóre obou týmů předpovídalo vyrovnaný zápas a data se nemýlila ani tentokrát. Flyers však předvedli mistrovství v efektivitě a z 24 střel přetavili 3 v branku. Tu první ve druhé a druhou v poslední minutě 1. třetiny. V 1. minutě druhé části přidali další gól a poté už úspornější hrou dovolili Hurricanes pouze snížit na konečný výsledek 1:3. Oba týmy jsou v neúplné tabulce Východní konference na posledních dvou postupových místech.

Vancouver prohrával s Islanders po první třetině 0:2 a v polovině zápasu 1:3. Kanadský klub smazal ztrátu v přesilových hrách. Brock Boeser snížil a Hronek vyrovnal ve dvouminutové hře Canucks pěti proti třem. Český bek se prosadil střelou bez přípravy zpoza levého kruhu, bodoval pojedenácté v řadě, čímž vyrovnal český rekord Jiřího Bubly ze sezony 1983/84. Zápas rozhodl Hronkův parťák z obrany Quinn Hughes, který v utkání zaznamenal i dvě přihrávky a stal se první hvězdou zápasu.

Výsledky NHL:
Carolina - Philadelphia 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 31. Noesen - 2. Tippett, 20. Konecny, 21. Poehling. Střely na branku: 32:24. Diváci: 18.700. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Konecny (oba Philadelphia), 3. Noesen (Carolina).
Edmonton - Seattle 4:3 v prodl. (0:0, 1:3, 2:0 - 1:0)
Branky: 54., 60. a 63. E. Kane, 26. McDavid - 28. McCann, 30. Bellemare, 38. Wennberg. Střely na branku: 31:35. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. Bouchard (oba Edmonton), 3. McCann (Seattle).
Colorado - Anaheim 8:2 (2:1, 1:0, 5:1)
Branky: 13. a 46. Ničuškin, 7. Girard, 35. Olofsson, 44. Colton, 54. Kiviranta, 54. Cogliano, 56. D. Toews - 20. Carrick (GUDAS), 50. Jones. Střely na branku: 38:17. LUKÁŠ DOSTÁL odchytal celý zápas, inkasoval osm branek z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 78,9 procenta. Diváci: 18.029. Hvězdy zápasu: 1. Kiviranta, 2. Makar, 3. Ničuškin (všichni Colorado).
Vancouver - NY Islanders 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 25. J.T. Miller, 32. Boeser, 49. HRONEK, 63. Q. Hughes - 8. Engvall, 9. Nelson, 29. Horvat. Střely na branku: 43:33. Diváci: 18.972. Hvězdy zápasu: 1. Q. Hughes, 2. J.T. Miller (oba Vancouver), 3. Barzal (NY Islanders).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.