Florida - New Jersey 4:3 PPZacha se poprvé trefil v NHL, ale slavil rekordman Jágr. Pastrňák gólem přispěl k výhře

New York

Devatenáctiletý český hokejista Pavel Zacha si připsal první gól v zámořské NHL, jeho New Jersey ale prohrálo na Floridě 3:4 v prodloužení. V dresu vítězů si připsal asistenci Jaromír Jágr, jenž nastoupil v jubilejním 1640. utkání v soutěži a v historických tabulkách se v odehraných zápasech posunul na šesté místo před Davea Andreychuka. Trefil se i další český mladík David Pastrňák, jenž pomohl Bostonu k výhře nad Tampou 4:3 po samostatných nájezdech.

Útočník Floridy Jaromír Jágr v utkání s New Jersey Devils.

Zacha se trefil ve svém desátém duelu v NHL, v noci ze čtvrtka na pátek srovnával na ledě Floridy čtyři minuty před koncem na 3:3, když parádní ranou využil křížný pas od Bennetta.

„Byl to skvělý pocit, když jsem dával na 3:3, ale cítil bych se mnohem lépe, kdybychom vyhráli. Na první gól v NHL nikdy nezapomenu. Doufám, že příště už bude vítězný," popsal své emoce po utkání brněnský rodák.

Utkání nakonec rozhodl v poslední minutě prodloužení hrdina Floridy Vincent Trocheck, pro něhož už to byl druhý gól v zápase. První mu v úvodu třetí třetiny připravil veterán Jágr, jenž se parádně prosmýkl přes dva bránící hráče a pak naservíroval gólovou přihrávku.

„To je prostě Jaromír Jágr. Pořád to v sobě má," smekl Trocheck před českou legendou.

Z vítězství se radoval také David Pastrňák. V duelu s Tampou ve druhé třetině zvyšoval na 3:1. Jeho střela se odrazila od brusle Filppuly tak, že brankář Vasilevski už nemohl zareagovat. Český reprezentant se tak v osmém zápase této sezóny trefil už pošesté.

Jeho Boston ale nakonec vedení promarnil a výhru tak mohl slavit až díky Jimmymu Hayesovi po desáté sérii nájezdů. V nich Pastrňák selhal stejně jako spoluhráč David Krejčí, který si z utkání odnesl alespoň bod za asistenci při přesilovkové trefě Ryana Spoonera.

Při penaltovém rozstřelu naopak nezaváhal Radim Vrbata. Proměněným nájezdem ve druhé sérii jistil výhru Arizony nad Nashvillem 3:2.

Voráček a Frolík mezi hvězdami

Čeští hráči byli hodně vidět i při vítězství Philadelphie nad New Yorkem Islanders 3:2 po samostatných nájezdech. Jakub Voráček byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, byť si v něm body nepřipsal. Radko Gudas asistoval u prvního gólu Flyers, jejichž bránu výtečně strážil Michal Neuvirth.

Inkasoval dvakrát z 27 střel, v rozhodujících nájezdech ho pak nikdo nepřekonal. Kapitánovi Islanders Johnu Tavaresovi, jenž musel proměnit, vypíchl puk, ještě než stačil zakončit. „Když na mě tak pomalu najížděl, hned mi bylo jasné, co udělá," prozradil český gólman.

Třetí hvězdou utkání se stal také útočník Calgary Michael Frolík, který při výhře 3:2 v San Jose připravil dva góly pro nováčka Matthewa Tkachuka. Obzvlášť asistenci na vítězný gól si osmnáctiletý Američan hodně pochvaloval. „To byl od Frolíka parádní pas. Dnes pro mě připravil snadnou práci," děkoval českému forvardovi.

Buffalo - Toronto 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 26. Foligno - 5. a 22. Marner. Střely na branku: 43:29. Diváci: 18 183. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Marner (oba Toronto), 3. Foligno (Buffalo).
NY Islanders - Philadelphia 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 40. Tavares, 53. Seidenberg - 32. Konecny (Gudas), 60. Read, rozhodující sam. nájezd Giroux. Střely na branku: 27:42. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procenta. Diváci: 1. Konecny (Philadelphia), 2. Tavares (NY Islanders), 3. Voráček (Philadelphia).
NY Rangers - Edmonto 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky: 9. K. Hayes, 36. Grabner, 50. Fast, 59. Nash, 59. Miller - 7. Nugent-Hopkins, 31. Maroon, 49. Larsson. Střely na branku: 31:24. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes, 2. Grabner, 3. Miller (všichni NY Rangers).
Washington - Winnipeg 4:3 v prodl. (1:0, 2:0, 0:3 - 1:0)
Branky: 31. a 64. Ovečkin, 15. Bäckström, 22. Oshie - 43. Enström, 46. Lowry, 52. Daňo. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Bäckström (oba Washington), 3. Lowry (Winnipeg).
Ottawa - Vancouver 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 35. Hoffman. Střely na branku: 24:27. Diváci: 13 260. Hvězdy zápasu: 1. Condon, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. Markström (Vancouver).
Tampa Bay - Boston 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 29. a 51. Johnson, 16. Hedman - 5. Carlo, 11. Spooner (Krejčí), 25. Pastrňák, rozhodující sam. nájezd J. Hayes. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Johnson (Tampa Bay), 2. Bergeron (Boston), 3. Hedman (Tampa Bay).
Florida - New Jersey 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 45. a 65. Trocheck (na první Jágr), 13. Ekblad, 27. Malgin - 39. Zajac, 45. Parenteau, 57. Zacha. Střely na branku: 31:34. Diváci: 11.597. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Ekblad (oba Florida), 3. Severson (New Jersey).
Chicago - Colorado 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 16. a 41. Hossa, 15. Toews, 53. Panarin. Střely na branku: 21:38. Diváci: 21 580. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Hossa, 3. Keith (všichni Chicago).
Dallas - St. Louis 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
Branky: 32. a 57. Klingberg, 27. Eaves, 44. Johns, 46. Spezza, 57. Jordie Benn - 32. Stastny, 51. Pietrangelo (Jaškin). Střely na branku: 27:30. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Johns (oba Dallas), 3. Stastny (St. Louis).
Arizona - Nashville 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 46. a rozhodující sam. nájezd Duclair, 10. Dvorak - 18. Irwin, 37. Smith. Střely na branku: 28:37. Diváci: 10 745. Hvězdy zápasu: 1. Domingue, 2. Dvorak, 3. Duclair (všichni Arizona).
Los Angeles - Pittsburgh 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 26. Lewis, 43. Greene, 63. Dowd - 8. a 50. Crosby. Střely na branku: 27:23. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Dowd, 2. Martinez (oba Los Angeles), 3. Crosby (Pittsburgh).
San Jose - Calgary 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky: 41. Burns, 50. Karlsson - 39. a 56. Tkachuk (na obě Frolík), 37. Brouwer. Střely na branku: 28:22. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Tkachuk, 2. Engelland, 3. Frolík (všichni Calgary).