Buffalo - Boston 1:3Zbořil svým prvním gólem v NHL zařídil výhru Bostonu, prosadil se také Chytil

Hokejový obránce Jakub Zbořil svým prvním gólem v NHL pomohl Bostonu k výhře 3:1 nad Buffalem. Bodově se pod vítězství Bruins podepsali také asistující Tomáš Nosek a David Pastrňák. Jedinou branku NY Rangers v zápase s Nashvillem vstřelil Filip Chytil, prohru 1:2 ale neodvrátil. Z vítězství se neradovali ani Filip Hronek s Dominikem Kubalíkem, kteří v dresu Detroitu prožili dvoubodový zápas. Red Wings i přes jejich příspěvek prohráli na ledě Los Angeles 3:4.

Český obránce Bostonu Bruins Jakub Zbořil vstřelil svůj premiérový gól v NHL

Do hry se zapojili také dva čeští brankáři. Pavel Francouz Coloradu vychytal vítězství 4:1 nad Carolinou a Karel Vejmelka na ledě New Jersey neodvrátil porážku Arizony 2:4.

Zbořil v 53. minutě obstaral vítěznou branku Bostonu a v 65. zápase v NHL ukončil čekání na gól. Český bek po Noskově přistrčení dostal spoustu času na zamíření a střelou nad beton překonal Craiga Andersona. Pětadvacetiletý český hokejista se stal prvním obráncem v historii Bruins, jehož premiérový gól byl rovnou gólem vítězným.

"Viděl jsem Tomáše (Noska) na puku a zdálo se mi, že hledá, komu by ho poslal. Možná přemýšlel nad jinou variantou, ale já si zakřičel a nakonec puk dostal. Pak jsem už jen zamířil a doufal, že moje střela projde až za gólmana. Na první trefu jsem čekal dost dlouho, je příjemné být konečně odměněný," řekl odchovanec brněnské Komety, kterého si Bruins na draftu v roce 2015 vybrali jako 13. v pořadí.

Dvě minuty před koncem se do statistik zapsal také Pastrňák, jenž povedenou otočkou začal akci, na jejímž konci byl kapitán Bruins Patrice Bergeron. Pastrňák zaznamenal 23. bod v sezoně a je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Havířovský rodák asistencí odčinil své zaváhání z první třetiny, kdy v přesilové hře nezvládl přechod do útočného pásma, na modré čáře přišel o puk a jeho ztrátu potrestal zakončující Tage Thompson. Americký útočník vstřelil 11. gól v sezoně a potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče Sabres.

"Myslím, že jsme dnes Boston značnou část zápasu přehrávali, oni jsou ale zkušený tým, který dokáže využít i nepatrných chyb. Přesně to se jim dnes podařilo. Ve třetí třetině jsme přišli o puk v obranném pásmu a oni našeho zaváhání okamžitě využili. Dnes jsme odehráli dobrých 55 minut a nestačilo to, musíme být konzistentní po celý zápas," řekl Thompson.

Hokejisté Los Angeles domácí zápas s Detroitem odstartovali rychlou trefou. Carl Grundström prostřelil brankáře Alexe Nedeljkovice již po devíti sekundách a postaral se o druhý nejrychlejší gól v klubové historii.

V páté minutě Detroit zásluhou české přesilovkové souhry srovnal na 1:1. Kubalík dostal nabito od Filipa Hronka a střelou z pravého kruhu poprvé překonal Calvina Petersena. V 58. minutě si česká dvojice role vyměnila. Kubalík našel na modré čáře osamoceného Hronka a ten svým prvním gólem v sezoně snížil na 3:4. Více ale hokejisté Red Wings nestihli a prohráli potřetí za sebou.

K bodům nevedl ani Chytilův gól. Rangers prohráli v Nashvillu 1:2 a ztratili čtvrtý z posledních pěti zápasů. Český útočník v polovině duelu vystřelil z prostoru mezi kruhy a čtvrtou trefou v sezoně snížil na 1:2.

Rangers sice přestříleli Predators 35:18, v zakončení se ale trápili. "Jsem z naší prohry zklamaný. Myslím, že jsme hráli dobře, ale ani to nám dnes bohužel nestačilo. Měli jsme spoustu šancí, v nichž jsme bohužel neobstáli," litoval Vincent Trocheck, jenž v úvodu druhé třetiny trefil tyčku. Povedený debut v NHL prožil útočník Predators Jusso Pärssinen. Jednadvacetiletý Fin ho ozdobil gólem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Popáté v sezoně bodoval Radko Gudas. Asistence českého obránce však Floridě nestačila, doma podlehla Edmontonu 2:4. Ve vyrovnané tabulce Východní konference jsou Panthers šestí, Edmonton se na západě posunul na čtvrté místo.

Vydařené utkání odchytal Francouz. Plzeňský rodák kryl v souboji Colorada s Carolinou 24 střel a poprvé v sezoně se radoval z vítězství. Jedinou branku inkasoval ve 35. minutě, kdy ho po přečíslení dva na jednoho překonal Jordan Staal.

Vítězné tažení Arizony skončilo po třech zápasech. Coyotes, v jejichž brance Vejmelka zastavil 22 střel, nestačili na rozjeté New Jersey a prohráli 2:4. Devils, jimž chyběli zranění Ondřej Palát a Vítek Vaněček, naopak prodloužili sérii výher na devět zápasů.

Výsledky NHL:
Florida - Edmonton 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
Branky: 43. a 56. Bennett (na druhou Gudas) - 32. a 47. Barrie, 56. Foegele, 59. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 42:31. Diváci: 16.579. Hvězdy zápasu: 1. Barrie (Edmonton), 2. Bennet (Florida), 3. S. Skinner (Edmonton).
Buffalo - Boston 1:3  (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 6. T. Thompson - 39. a 59. Bergeron (na druhou Pastrňák), 53. Zbořil (Nosek). Střely na branku: 32:30. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Kinkaid, 3. Zbořil (všichni Boston).
Montreal - Pittsburgh 5:4 v prodl. (1:0, 0:2, 3:2 - 1:0)
Branky: 2. J. Anderson, 41. Caufield, 45. Suzuki, 55. Monahan, 62. Hoffman - 22. Petry, 24. Rakell, 44. Malkin, 55. McGinn. Střely na branku: 42:24. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Suzuki (Montreal), 2. Zucker (Pittsburgh), 3. Hoffman (Montreal).
New Jersey - Arizona 4:2  (2:1, 2:1, 0:0)
Branky: 7. Tatar, 10. J. Hughes, 32. J. Boqvist, 35. Hamilton - 10. Guenther, 29. Keller. Střely na branku: 26:18. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 58 minut a 11 sekund, inkasoval čtyři branky z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 84,6 procenta. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. J. Hughes, 3. Schmid (všichni New Jersey).
Toronto - Vancouver 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)
Branky: 22. Matthews, 27. Engvall, 31. Jordie Benn - 4. Horvat, 13. J. T. Miller. Střely na branku: 35:30. Diváci: 19.497. Hvězdy zápasu: 1. Jordie Benn, 2. Matthews (oba Toronto), 3. Horvat (Vancouver).
NY Islanders - Columbus 4:3 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 28. a 40. Nelson, 53. Mayfield, 61. Parise - 24. Sillinger, 31. Bemström, 50. Bjork. Střely na branku: 46:29. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Mayfield, 3. Aho (všichni NY Islanders).
Nashville - NY Rangers 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. Pärssinen, 29. Jankowski - 32. Chytil. Střely na branku: 18:35. Diváci: 17.196. Hvězdy zápasu: 1. Pärssinen, 2. Saros, 3. Jankowski (všichni Nashville).
Colorado - Carolina 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 15. a 18. Makar, 44. a 58. MacKinnon - 35. J. Staal. Střely na branku: 28:25. Pavel Francouz odchytal za Colorado celý zápas, inkasoval jeden gól z 25 střel a úspěšnost zákroků měl 96 procent. Diváci: 18.127. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. Makar, 3. MacKinnon (všichni Colorado).
Anaheim - Chicago 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 1. Terry, 12. Henrique - 14. a 58. Tinordi, 25. Roos. Střely na branku: 41:22. Diváci: 15.148. Hvězdy zápasu: 1. Tinordi (Chicago), 2. Terry (Anaheim), 3. Domi (Chicago).
Calgary - Winnipeg 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 4. E. Lindholm, 18. Ružička, 39. Lewis - 15. Pionk, 25. Dubois. Střely na branku: 35:24. Diváci: 18.501. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm, 2. Růžička, 3. Andresson (všichni Calgary).
Vegas - St. Louis 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 11. Reilly Smith, 23. Kessel - 10. Saad, 37. Barbašev, 37. O'Reilly. Střely na branku: 36:28. Hvězdy zápasu: 1. O'Reilly (St. Louis), 2. Reilly Smith (Vegas), 3. Binnington (St. Louis).
Los Angeles - Detroit 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
Branky: 27. a 34. Durzi, 1. Grundström, 14. Fiala - 5. Kubalík (Hronek), 42. Larkin, 58. Hronek (Kubalík). Střely na branku: 21:21. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Durzi, 2. Danault, 3. Kaliyev (všichni Los Angeles).