Hlavní obsah

Akademie Red Bullu? Nejsem příznivcem zlatých klecí, soudí expert

20. 5. 2022 22:29

Na soupisce Rakušanů pro hokejové mistrovství světa najdeme hned osm hokejistů Red Bullu Salcburk. Klub disponuje unikátní akademií, kde sídlí hokejové i fotbalové týmy společně v jednom zázemí pod stejnou značkou energetických nápojů. „Vyšlo to na 1,5 miliardy korun, takže si nedokážu představit, že by se něco takového byť v menším měřítku udělalo u nás,“ poznamenává redaktor Jan Škvor v pořadu PŘÍKLEP EXTRA na Sport.cz, kde na slavnou rakouskou akademii přišla řeč.

Akademie Red Bullu? Nejsem nakloněný téhle zlaté kleci, tvrdí expert v pořadu PŘÍKLEP EXTRA.Video: Sport.cz

 
Článek

Akademie disponuje šesti venkovními fotbalovými hřišti a jedním krytým. Hokejistům jsou zde k dispozici dvě ledové plochy, dva bruslařské trenažéry a jedna hala pro trénování střelby.

Místní mládež společně navštěvuje partnerské školy, využívá obří posilovnu, tělocvičnu, park pro koordinační cvičení, nebo videoanalytickou místnost. Sportovcům je také k dispozici bazén, fyzioterapeutická ordinace, jídelna nebo odpočinkové prostory. V Salcburku zkrátka vyrůstají sportovci v jednom z nejmodernějších zázemí na světě.

Němci jsou bojovníci, mají pracovní morálku. Co jim řekneš, to udělají, líčí Radek Duda v pořadu PŘÍKLEP EXTRA.Video: Sport.cz

„Myslím si, že tohle je hlavně udělané na fotbal, ve kterém se točí obrovské peníze, a vidíte, jak je Red Bull silný," reaguje Radek Duda.

„Když se budeme bavit o hokeji v Salcburku, říkám otevřeně, že nejsem nakloněný téhle zlaté kleci. Změním svůj názor tehdy, až bude mít Salcburk podobně jako třeba Frölunda každý rok tři čtyři hráče draftované," soudí bývalý hokejový reprezentant.

„Je hezké, že mají školu propojenou školu s hokejem, ale myslím, že obrovský problém Salcburku je v tom, že oni nemají kde hrát," naráží na skutečnost, že v Rakousku nejsou dostatečně konkurenceschopní soupeři. I proto dosud nastupovala místní juniorka v české lize.

Rakouský supertalent Marco Kasper ukázal sebevědomí proti Američanům.Video: ČT Sport, SPORT.CZ

„Teď si myslím, že jak se okrájí soutěže v Čechách, že bude kvalita větší a jestli tam Salcburk zůstane, tak samozřejmě i on na tom bude profitovat," myslí si Duda a pokračuje: „Říkám, že vždycky jsou prvním měřítkem draftovaní hráči do NHL, potom druhá věc jsou hráči, které si dohazuješ do svého chlapského hokeje..."

Celou diskusi najdete ve videu z pořadu PŘÍKLEP EXTRA, hokejového pořadu k mistrovství světa na Sport.cz.

Reklama

Sdílejte článek