Bartovič rozjásal Tygry, euforii ale krotí. Čeká nás tvrdá odveta, varuje liberecký spasitel

Liberec

Do konce zápasu zbývaly necelé čtyři minuty a na ukazateli skóre stále svítily dvě nuly. Vypadalo to, že úvodní bitva o účast ve čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů mezi domácím Libercem a Vítkovicemi vítěze nepozná. Jenže přišel čas 56:26, který fanoušky v Home Credit areně dostal do varu. Reprezentační obránce Radim Šimek naservíroval ve vlastním oslabení lahůdkový puk pro Milana Bartoviče a ten ranou bez přípravy zařídil podještědskému týmu do odvety v Ostravě hubený náskok 1:0.

Útočník Milan Bartovič rozhodl v samém závěru o vítězství Liberce nad Vítkovicemi.

Ještě pár minut před koncem utkání platil nerozhodný stav. Věřil jste, že gól ještě vstřelíte?

Ve třetí třetině jsme měli velké šance, gól visel na vlásku, chtěli jsme skórovat a podařilo se. (úsměv)

Jak byste popsal gólový moment?

Střelu z první trénujeme. Šimi (Radim Šimek) mi to tam krásně dal...bylo to dobře trefené. Cítil jsem se dneska dobře, jsem rád, že mi to tam padlo.

V závěru jste mohl přidat i druhý gól. Mrzí vás hodně neproměněná šance?

Mohl jsem do toho dát víc klidu, když mi to Honza Stránský hodil v přečíslení dva na jednoho. Mohli jsme jet do Vítkovic s lepším náskokem. Šancí jsme celkově měli dost i v první a druhé třetině.

Jak byste celkově zhodnotil utkání?

Bylo tam množství šancí na obou stranách. Vítkovice dobře bránily, snažily se hrát na brejky, ale navzdory jejich zarputilé obraně jsme se dostávali do docela dobrých šancí. Škoda, že gól nepadl dřív, možná by se zápas vyvíjel jinak, hra by se otevřela. Ale jsme rádi za každé vítězství. Čeká nás za týden tvrdá odveta, chtěli bychom postoupit.

Vítkovice dlouho vzdorovaly, ačkoli postrádaly hned šest obránců. Překvapil vás soupeř svým výkonem?

Mají silné beky, vysoké, těžko se proti nim prosazuje. Oslabení hráli dobře, nám naopak přesilovky dneska moc nevycházely. Myslím si, že hráli podobně jako v nedávném zápase v extralize.

Za týden vás čeká odveta v Ostravě. S čím do ní půjdete?

Náskok 1:0 není žádná sláva, ale postavil se proti nám dobrý soupeř a jsme rádi za každé vítězství. Ve Vítkovicích budeme muset hrát trpělivě, disciplinovaně a organizovaně, což nám dnes v některých fázích hry tolik nevycházelo.

Extraligu čeká reprezentační přestávka. Jak ji využijete?

Pár dní bude volno, což přijde vhod každému hráči. Potřebujeme doléčit drobná zranění, zregenerovat. Potom chceme dobře potrénovat a obnovit síly. Po pauze nás čeká náročný program a my chceme pokračovat v dobrých výsledcích.

Postoupí do čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů Liberec, nebo Vítkovice?