Bratrský duel Kovářů ve švýcarské lize vyzněl i díky asistenci pro Jana

Vyrovnaný bratrský duel Jakuba a Jana Kovářových v utkání 43. kola švýcarské hokejové ligy Curych - Zug vyzněl lépe pro mladšího Jana, který se asistencí podílel na výhře hostů 1:0 v prodloužení. Starší Jakub si v brance domácích připsal 31 úspěšných zákroků, nestačil pouze na střelu Lina Martschiniho z třetí minuty nastaveného času.

Jan Kovář na archivním snímku během tréninku hokejové reprezentace před turnajem Beijer Hockey Games.

Kovářové proti sobě znovu nastoupili téměř po čtyřech letech, naposledy se utkali v sezoně 2017/18, kdy oba působili v KHL. Jednatřicetiletý Jan se poté neúspěšně pokoušel dostat do NHL, po krátkém angažmá v Plzni zakotvil v létě 2019 v Zugu. S ním jako kapitán a ofenzivní lídr mužstva slavil v minulé sezoně titul.

O dva roky starší Jakub loni v září kvůli zranění kolena ukončil dlouholeté působení v Jekatěrinburgu. Poté se připravoval v rodném Písku a v lednu se dohodl s Curychem a smlouvě do konce sezony. Do branky se zatím dostal čtyřikrát.

Jakub Kovář

Zug se díky výhře posunul v tabulce na druhé místo o bod zpět za Fribourg-Gottéron, Curych je pátý.

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200