Hlavní obsah

Bravo! Český brankář vychytal v zámoří první čisté konto v sezoně

20. 2. 2021 8:23

Český hokejový brankář Daniel Vladař z Providence Bruins udržel poprvé v sezoně v nižší zámořské soutěži AHL čisté konto. Třiadvacetiletý rodák z Prahy vychytal v pátek 24 úspěšnými zákroky farmářskému týmu Bostonu vítězství na ledě Bridgeport 1:0 a byl zvolen první hvězdou zápasu. Uspěl v souboji s krajanem Jakubem Škarkem, který kryl 36 z 37 střel a byl vyhlášen třetím nejlepším hráčem utkání.

Foto: providencebruins

Český hokejový brankář Daniel Vladař z Providence udržel poprvé v této sezoně nižší zámořské soutěže AHL čisté konto. Foto: providencebruins

Článek

Vladař, který od konce listopadu do poloviny prosince vypomáhal v extralize Pardubicím před opožděným startem soutěží v Severní Americe, odchytal za Bruins druhý zápas v sezoně. Má průměr 1,03 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 95,7 procenta.

Vladař chytá v Providence šestou sezonu. V průběhu loňského play off, kdy se jednička Bruins Tuukka Rask rozhodl trávit čas s rodinou místo v "bublině", se stal dvojkou slovenského gólmana Jaroslava Haláka. Debutu v NHL se dočkal 26. srpna ve třetím utkání 2. kola, kdy při domácí porážce 1:7 s Tampou Bay vystřídal Haláka za stavu 1:4.

Krátce předtím podepsal s Bostonem novou tříletou smlouvu s ročním příjmem 750.000 dolarů. Na dvě sezony má takzvaný dvoucestný kontrakt, v závěrečném roce bude smlouva jednocestná.

Reklama

Sdílejte článek