Hlavní obsah

Český hokej novelizoval stanovy. Nově budou voleni i viceprezidenti, změna i u členů výkonného výboru

20. 6. 2022 14:11

Na sobotní konferenci Českého svazu ledního hokeje byly kromě zvolení Aloise Hadamczika prezidentem svazu a Aleše Kmoníčka členem výkonného výboru schváleny i návrhy změn ve stanovách, které předložil výkonný výbor, a rovněž rozšiřující pravomoci konference jako nejvyššího orgánu ČSLH. Na rozdíl od předchozího modelu bude konference volit nejen prezidenta a členy výkonného výboru, ale i viceprezidenty ČSLH.

Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Hlasující delegáti na sobotní konferenci Českého svazu ledního hokejeFoto: Michal Krumphanzl, ČTK

Článek

Významnou změnou je způsob volby členů výkonného výboru ČSLH. Dosud platilo, že výkonný výbor byl volen přednostně jako celek z kandidátů navržených členy a doporučených prezidentem ČSLH. Nově budou jeho členové voleni jednotlivě, a to přímo z návrhů předložených členy a krajskými výkonnými výbory ČSLH.

Ve volbách prezidenta a viceprezidentů ČSLH bude nutná nadpoloviční, zatímco ve volbách členů výkonného výboru ČSLH prostá většina. V případě předčasného ukončení mandátu prezidenta či viceprezidentů bude nástupce volen v doplňujících volbách tak, aby délka jeho volebního období odpovídala zbývající části mandátu člena, kterého nahrazuje.

Nepřicházím na svaz hodit granát, říká nový prezident Českého hokeje Alois HadamczikVideo: Sport.cz

Vedle prezidenta, viceprezidentů a členů výkonného výboru bude konference jako doposud volit i předsedu a členy dozorčí rady a předsedu arbitrážní komise ČSLH.

Český hokej má nového prezidenta. Alois Hadamczik byl zvolen hned v prvním koleVideo: Sport.cz

Do Stanov ČSLH byla rovněž implementována legislativa Mezinárodní hokejové federace IIHF jako například povinnost řídit se předpisy, řády a rozhodnutími IIHF nebo povinnost podřídit se pravomocím Arbitrážního soudu pro sport (CAS), stejně jako pravidlům Světového antidopingového kodexu a Antidopingové regulace IIHF.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články