Hlavní obsah

USA - Česko 2:1 PPČeští inline hokejisté získali na Světových hrách stříbro

13. 7. 2022 6:27

Čeští inline hokejisté na Světových hrách v Birminghamu neobhájili zlato z Vratislavi 2017. V finále podlehli domácím Spojeným státům americkým 1:2 v prodloužení. V čase 42:37 o tom rozhodl Nathan Sigmund a Američané při pátém vystoupení inline hokeje na Světových hrách získali čtvrté zlato.

Článek

V první velké šanci finále se ocitl v 4. minutě ve Marek Loskot, který minul a následně uvolnil Jakuba Bernada, jenž ztroskotal na brankáři Troyovi Redmannovi. Velkou šanci domácích zlikvidoval Brandonu Hawkinsovi lapačkou Dominik Frodl.

Na druhé straně nepřekonal amerického gólmana v přečíslení dvou na jednoho Loskot. V čase 17:43 sice nedotáhl bekhendový blafák Oscar Flynn, ale puk dorazil za Redmanna Patrik Šebek.

Na přelomu prvního a druhého poločasu se Češi ubránili při vyloučení Mikuláš Zbořila a Frodlovi pomohla po Hawkinsově střele tyč. V 35. minutě mohl pojistit náskok Martin Fiala, ale americký gólman zasáhl. V čase 36:02 Američané vyrovnali, když Frodla překonal zblízka Brett Onlinger. V prodloužení Sigmund ještě svoji první šanci nevyužil, ale po šikovné kličce a bekhendové přihrávce Travise Noeho už do odkryté branky snadno rozhodl.

"Sehráli jsme skvělou partii. Moc se mi to líbilo, bylo to super. Všem chci jako kapitán poděkovat za jejich výkony. Šli jsme za tím jako jeden tým. Byla to pro nás odměna, že jsme šli do finále přes Francii. Byla tady fantastická kulisa českých sportovců a celkově výborná atmosféra. Hráli jsme na hraně našich sil, Američané byli o gól lepší. Chyběly čtyři minuty ke zlatu," řekl kapitán Petr Kafka webu olympijskytym.cz. "Ale samozřejmě jejich tým, který tu měli, byl asi nejlepší, co vůbec kdy jel na nějakou akci," dodal.

"Jsme šťastní, medaile je výborná. A sehrát takové finále s Američany, takhle silnými, je velký úspěch. Jsou to hráči, kteří se inline hokejem živí. My jsme z půlky inlinoví hobíci, jsme hokejisté. Také máme kluky, kteří se tím živí, ale pro nás je to pořád v Česku amatérský sport. Oni to hrají úplně jinak než my," dodal Kafka, který hrál v uplynulých dvou sezonách v první hokejové lize za Slavii a má na kontě 200 utkání v extralize za Spartu, Kladno, Olomouc a Vítkovice.

Inline hokejisté se postarali o třetí českou medaili v Birminghamu. Stříbro získal v pondělí Jaroslav Lorenc v bowlingu a na bronz dosáhli florbalisté.

Světové sportovní hry v neolympijských disciplínách v Birminghamu (USA):
Inline hokej - muži:
Finále:
USA - Česko 2:1 v prodl. (0:1, 1:0)
Branky: 37. Onlinger, 43. Sigmund - 18. Šebek.
Konečné pořadí:
1. USA
2. Česko
3. Francie
4. Itálie
5. Kanada
6. Kolumbie
7. Lotyšsko
8. Švýcarsko.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •