Česko - Lotyšsko 6:3Dvacítka v přípravě před MS přehrála Lotyšsko

Čeští hokejoví junioři zahájili závěrečnou herní přípravu před světovým šampionátem vítězstvím nad Lotyšskem 6:3. Dva góly dal v utkání v kanadském Halifaxu Gabriel Szturc. Generálka čeká svěřence trenéra Radima Rulíka v noci na pátek SEČ proti Švýcarsku.

Hlavní trenér Radim Rulík (vpravo) a asistent Marek Židlický. Archivní foto

Český tým jako první inkasoval ve 4. minutě, ale ještě v první třetině skóre otočil. Definitivně mladí reprezentanti zápas rozhodli v polovině závěrečné třetiny, kdy se během dvou minut trefili Szturc, David Moravec a Ondřej Becher.

Do hry zatím nezasáhl Jiří Kulich, nejlepší střelec letošního mistrovství světa hráčů do 18 let, který by měl patřit mezi klíčové útočníky českého týmu. Nenastoupili ani obránci Stanislav Svozil a David Špaček a útočníci Jakub Kos a Eduard Šalé.

Do mistrovství světa v Halifaxu a Monctonu vstoupí česká dvacítka v noci na úterý 27. prosince zápasem proti domácí Kanadě.

Přípravný zápas juniorských hokejistů v Halifaxu (Kanada) před MS:
Česko - Lotyšsko 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Branky: 28. a 50. Szturc, 11. Marcel, 17. Chmelař, 51. Měchura, 52. Becher - 4. Dukurs, 34. Ozolinš, 57. Cjunskis.