Hokejisté Českých Budějovic skončili na turnaji ve Štýrském Hradci třetí

Hokejisté Českých Budějovic skončili na turnaji Energie Steiermark Trophy ve Štýrském Hradci třetí. Po páteční porážce s Nitrou 2:3 po samostatných nájezdech zdolali domácí tým 5:2. Pro Motor to byla generálka před startem nového ročníku extraligy, do které vstoupí v pátek na ledě mistrovského Třince.

Milan Gulaš na archivním snímku

Za Jihočechy nastoupil poprvé od zranění z dubnového čtvrtého semifinále extraligy se Spartou útočník Václav Karabáček a ve 3. minutě otevřel skóre. V polovině úvodní části zvýšil Jakub Strnad, ale 20 sekund před první pauzou snížil Michael Boivin.

Ve druhé třetině zvýraznili náskok Motor Martinš Dzierkals s Martinem Hanzlem a ve 42. minutě zvýšil kapitán Milan Gulaš už na 5:1. Poslední slovo měl Tobias Fladeby.

Přípravný hokejový zápas - o 3. místo na turnaji ve Štýrském Hradci:
Moser Medical Štýrský Hradec 99ers - HC Motor České Budějovice 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)
Branky: 20. Boivin, 55. Fladeby - 3. Karabáček, 11. J. Strnad, 24. Dzierkals, 27. M. Hanzl, 42. Gulaš.