Hradec Králové - Salcburk 2:0Hokejisté Hradce vyhráli turnaj v Kitzbühelu, Pardubice triumfovaly v Neumarktu

Hokejisté Hradce Králové vyhráli turnaj Red Bulls Salute v Kitzbühelu, kde ve finále porazili Salcburk 2:0. Z triumfu na Dolomiten Cupu v italském Neumarktu se radovaly Pardubice, které ve finále zvítězily nad Eisbären Berlín 4:1. Hradecký Mountfield čeká další duel až 23. srpna doma proti Vídni, pardubické Dynamo ve stejný den bude hostit Mladou Boleslav.

Ruský útočník Nikita Ščerbak z Hradce Králové.

Hradec Králové po sobotní výhře nad EHC Mnichov 7:1 vyzval Salcburk, který porazil Zug 5:3. Mountfield se proti rakouskému mistrovi ujal vedení v čase 28:29 zásluhou ruského útočníka Nikity Ščerbaka a 18 sekund před koncem při power play do prázdné branky skóroval kanadský bek Jérémie Blain. Čisté konto udržel gólman Jan Růžička, posila z Mladé Boleslavi.

Pardubice v pátek zvítězily nad Augsburgem 2:0 a hráči Eisbären v sobotu porazili švýcarský Biel 3:2. Na gól se ve finále čekalo až do 22. minuty, kdy německého mistra z posledních dvou let dostal do vedení kanadský útočník Kevin Clark. V čase 26:49 vyrovnal Filip Koffer.

V polovině třetí třetiny nejprve neproměnil Američan Matt White trestné střílení a v 52. minutě získal Dynamu náskok Ondřej Matýs. Při power play se trefil do prázdné branky Matej Paulovič a výsledek ještě dovršil 29 sekund před koncem Tomáš Zohorna.