Tappara - Brno 5:5Kometa ve Finsku dvakrát prohrávala o dva góly, nakonec ale slaví postup v Lize mistrů

Tampere

Hokejisté Komety Brno uhráli v úterním odvetném osmifinále play off Ligy mistrů na ledě Tappary Tampere remízu 5:5, což jim stačí k postupu mezi osm nejlepších. Úřadující český mistr vyhrál první duel 5:1.

Peter Mueller z Brna (vpravo) dává gól, vlevo je překonaný brankář Christian Heljanko.

Domácí se od začátku snažili smazat ztrátu, kterou nabrali před dvěma týdny v Brně. Už po 122 vteřinách se poprvé radovali, když gólmana Vejmelku překonal z levého kruhu z úhlu Vittasmäki. Vzápětí mohl vyrovnat dorážející Köhler.

Kometa se ubránila při Holíkově trestu, ale ve 12. minutě zvýšil náskok Tappary ranou od modré čáry švédský bek Fälth. Brněnský gólman pak zlikvidoval Malinenovu šanci, na druhé straně neuspěl Mallet. Na přelomu první a druhé třetiny Brňané při trestech Malce a Malleta odolali i 33 vteřin ve třech proti pěti.

Následně Kometa bleskově vyrovnala a výrazně posílila své šance na postup. Ve 24. minutě se po chybné rozehrávce Záborského ocitl sám před Heljankem Kašpar a snížil. Za 72 sekund smazal ztrátu střelou z mezikruží Zaťovič. Brňané se následně ubránili v oslabení, ale v polovině druhé části vrátil domácím vedení ranou z pozice mezi kruhy Erkinjuntti.

Ve 45. minutě se při Dočekalově vyloučení prosadil znovu Erkinjuntti a Tappara vedla 4:2. Za necelé čtyři minuty se ale trefil z levého kruhu Hruška a v 54. minutě při Fälthově trestu vyrovnal Mueller. Obrat Komety dokonal za 141 vteřin Dočekal přesnou střelou z pravého kruhu. Při Bartejsově trestu ještě vyrovnal Jasu.

Osmifinále play off hokejové Ligy mistrů - odvetné utkání:
Tappara Tampere - HC Kometa Brno 5:5 (2:0, 1:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 3. Vittasmäki (Kemiläinen), 12. Fälth (Elorinne, Malinen), 31. Erkinjuntti (J.-M. Järvinen, Vittasmäki), 45. Erkinjuntti (Kemiläinen, Ojamäki), 58. Jasu (J.-M. Järvinen, Malinen) - 24. Kašpar, 25. Zaťovič (Mueller), 49. J. Hruška, 54. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 56. Dočekal (Köhler, L. Čermák). Rozhodčí: Müller, Wiegand (oba Švýc.) - Nikulainen, Pesonen (oba Fin.). Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 4049. První zápas: 1:5, postoupila Kometa.
Tappara Tampere: Heljanko - Rantakari, Vittasmäki, Kemiläinen, Mäntylä, Fälth, Elorinne, Utunen - Ojamäki, M. Järvinen, Záborský - Kuusela, J.-M. Järvinen, Erkinjuntti - Levtchi, Malinen, Luoto - M. Lehtonen, Jasu, Rauhala - Tanus. Trenéři: Rautakorpi, Grönvall a M. Ojanen.
Brno: Vejmelka - O. Němec, Barinka, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Schaus, J. Mikuš - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Plášek, L. Čermák, Kašpar - Mallet, J. Hruška, Horký - Dočekal, R. Zohorna, Köhler. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.