Česko - Japonsko 5:1Mladé české hokejistky jsou ve čtvrtfinále MS

České hokejistky do 18 let porazily ve druhém utkání na mistrovství světa v Östersundu Japonsko 5:1 a mají jistou účast ve čtvrtfinále. Svěřenkyně trenéra Dušana Andrašovského navázaly na nedělní vítězství nad Švýcarskem 3:2 a k zajištění postupu jim pomohla výhra Slovenska nad Švýcarskem 4:1.

Třemi body za gól a dvě přihrávky pomohla k vítězství Tereza Plosová. Poslední zápas ve výkonnostně nižší skupině B čeká český výběr ve středu v poledne proti Slovensku.

Skóre otevřela v čase 18:06 v přesilové hře z dorážky Tereza Pištěková a ve 25. minutě zvýšila Plosová v přečíslení po kombinaci s Adélou Šapovalivovou. Tříbrankový náskok zařídila 27 sekund před koncem druhé třetiny po závaru před Madokou Sekigučiovou z otočky Linda Vocetková.

Ve 44. minutě Japonky snížily po brance Ai Tadaové, ale hned za 61 sekund odpověděla obránkyně Lucie Velinská a 26 sekund před koncem zpečetila výsledek Šapovalivová.

Mistrovství světa hokejistek do 18 let v Östersundu (Švédsko):
Skupina B:
Česko - Japonsko 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 19. Pištěková, 25. Plosová, 40. Vocetková, 45. Velinská, 60. Šapovalivová - 44. A. Tadaová.
Slovensko - Švýcarsko 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)