Slovan - Třinec 1:4Oceláři bez řady opor se v Bratislavě rozloučili s Ligou mistrů výhrou

Hokejisté Třince se rozloučili s letošním ročníkem Ligy mistrů výhrou na ledě Slovanu Bratislava 4:1. Slovenský celek porazili svěřenci trenéra Václava Varadi stejně jako minulý týden doma (3:0), ale ve skupině E bodovali jen s ním a skončili třetí.

Zleva Martin Růžička z Třince a Milan Doudera se radují z gólu - ilustrační foto.

Mezi juniory a hráči z prvoligového Frýdku-Místku si soutěžní premiéru v prvním týmu Ocelářů odbyl útočník Matouš Čmiel. Po bezbrankové první třetině dostal Třinec do vedení po 22 sekundách druhé části. Patrik Hrehorčák ve vlastním oslabení po nedorozumění gólmana Samuela Hlavaje s obráncem Andrejem Golianem získal za brankou puk a zasunul jej u levé tyčky.

Ve 27. minutě chyboval za brankou Michal Beňo, puku se zmocnil Jonáš Peterek a po jeho přihrávce do odkryté branky zamířil Michal Ramik. Za 48 sekund z levé strany z úhlu prostřelil na bližší tyč Hlavaje Miloš Roman. Do branky se následně postavil Kristers Gudlevskis.

Ondřej Kacetl v brance Ocelářů v utkání inkasoval jen v 34. minutě, kdy jej překonal v přesilové hře americký útočník Andrew Yogan. V čase 43:08 dovršil výsledek Vladimír Dravecký, který si přehodil puk z forhendu na bekhend a překonal lotyšského gólmana Slovanu.

Hokejová Liga mistrů - skupina F:
Slovan Bratislava - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Yogan (Valach, Urbánek) - 21. Hrehorčák, 27. Ramík (Peterek), 28. Miloš Roman (Jaroměřský, M. Adámek), 44. Dravecký (J. Michálek, Adámek). Rozhodčí: Stano, Snášel - Konc, Šoltés (všichni SR). Vyloučení: 3:3, navíc Matěj (Třinec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1718.
Sestava Třince: Kacetl - Marinčin, M. Doudera, J. Michálek, Zahradníček, M. Adámek, Jaroměřský, Matyáš - O. Kovařčík, Miloš Roman, Hrehorčák - Kofroň, Matěj, Dravecký – R. Szturc, Čmiel, Christov – Ramik, Peterek, Martynek. Trenér: Varaďa.