Finsko - Česko 2:3 SNHokejistky v prvním zápase pod MacLeodovou po obratu vyhrály

České hokejistky v prvním utkání pod trenérkou Carlou MacLeodovou porazily v přípravě na mistrovství světa po obratu Finsko na jeho ledě 3:2 po samostatných nájezdech. Odveta se ve Vierumäki hraje ve čtvrtek.

Karolína Erbanová na tréninku ženské hokejové reprezentace.

Hokejistky v duelu s bronzovými olympijskými medailistkami z Pekingu prohrávaly po dvou třetinách 0:2, ale podařilo se jim výsledek otočit. Ve 42. minutě snížila obránkyně Daniela Pejšová, dvě minuty nato vyrovnala v oslabení Kateřina Mrázová a zápas dospěl do rozstřelu. V něm brankářka Klára Peslarová inkasovala jen jednou, zatímco za Češky nájezd proměnily kapitánka Alena Mills a Natálie Mlýnková. Střelkyně rozhodujícího nájezdu Mlýnková si připsala také asistence u obou gólů v řádné hrací době.

Dvojnásobná olympijská vítězka s Kanadou MacLeodová vedla české hokejistky v prvním utkání po dubnovém jmenování do funkce. Při premiéře pod pěti kruhy v únoru v Pekingu reprezentantky obsadily sedmé místo pod Tomášem Pacinou, jenž krátce po hrách ze zdravotních důvodů odstoupil.

Kapitánka týmu Alena Mills během tréninku ženské hokejové reprezentace v Litoměřicích.

Mistrovství světa v Herningu a Fredrikshavnu začne 25. srpna. Češky budou hrát v nižší výkonnostní skupině B postupně s Maďarskem, domácím Dánskem, Německem a Švédskem.

Přípravný zápas hokejistek ve Vierumäki:
Finsko - Česko 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 5. Nylundová, 24. Tapaniová - 42. Pejšová, 44. Mrázová, rozhodující sam. nájezd Mlýnková.