Hlavní obsah

Proč jsem hrál s číslem 69? Duda vysvětluje

11. 6. 2022 15:06

V pořadu PŘÍKLEP EXTRA vysíláném na Sport.cz v rámci hokejového mistrovství světa, jsme s našimi hosty rozebírali i zajímavosti z jejich kariéry. Stálého hosta Radka Dudy jsme se proto zeptali i na jeho oblíbené číslo 69, které nosil na dresu. „Samozřejmě jsem ta čísla nějak protočil, ale nejvíc času jsem asi odehrál se šedesát devítkou,“ potvrzuje bývalý reprezentant.

Proč jsem nosil na dresu číslo 69? Radek Duda vysvětluje v pořadu PŘÍKLEP EXTRA.Video: Sport.cz

 
Článek

Podle svých slov s tímto číslem hrál poprvé v roce 2001 v rakouském Kapfenberger SV. „Tenkrát jsem byl vyměněn ze Sparty do Plzně. A v Plzni jsme neudělali play off. Při cestě z Třince do Plzně mi zazvonil telefon, jestli si nechci zahrát play off v Rakousku," vypráví 43letý expert hokejového studia Sport.cz.

„Takže jsem jel do Kapfenbergu, kde jsem si zahrál s Radkem Ťoupalem, a tam se změnil můj profesionální hokej," líčí Duda.

Jak funguje výchova hokejistů v Česku? A jaká je české hokejové prostředí? Debata v pořadu PŘÍKLEP EXTRA.Video: SPORT.CZ

Po návratu do Plzně se však musel spokojit s jinou volbou. „Tenkrát s ním hrál Dušan Andrašovský, miláček plzeňského publika, takže jsem hrál s devadesát jedničkou, která mi tak nějak byla," prozrazuje.

„Když se mi nedařilo a měl jsem si zvolit svoje číslo originál, tak vždycky jsem se vrátil k šedesát devítce, protože jsem byl vždycky hrozně nadšený a věřil jsem tomu číslu. To číslo se mi stalo osudným v mé hokejové kariéře," pochvaluje si.

Nicméně vzpomíná i na situaci, kdy byl rád za jakékoliv číslo. „V Calgary Flames na campu, tam se tě nikdo neptá, kámo. Tam jsi dostal vždycky nějaké hrozné číslo 41, 54 nebo 51, úplně šílenost a byl jsi rád, že jsi tam vůbec mohl být a že jsi s tím znakem mohl jezdit," přiznává Radek Duda.

Více o jeho volbě čísla najdete v hlavním videu z pořadu PŘÍKLEP EXTRA.

Reklama

Sdílejte článek