Hlavní obsah

Trable s hokejovými šampionáty nekončí. MS v Kanadě se podle Fasela může posunout

2. 3. 2021 10:41

Mistrovství světa hokejistek by se mohlo uskutečnit o měsíc později oproti plánu. Prezident Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel uvedl, že kanadští pořadatelé uvažují o posunutí termínu šampionátu kvůli koronavirové pandemii. Věří, že pokud by se turnaj konal až v květnu, byly by podmínky lepší a zápasy by mohli přímo z hlediště sledovat i fanoušci.

Foto: Profimedia.cz

Šéf Mezinárodní hokejové federace René FaselFoto: Profimedia.cz

Článek

"Snažíme se (termín) trochu posunout, protože doufáme, že až se oteplí, může se situace zlepšit. Pracujeme na odkladu," řekl Fasel agentuře AP. "Viděli jsme to loni, jak se situace s virem podle počasí měnila. Je možné, že se budou omezení měnit," uvedl prezident IIHF.

Mistrovství světa se má v Halifaxu a Truru konat od 7. do 17. dubna. Zúčastní se ho i česká reprezentace, která se představí ve skupině B společně s Japonskem, Německem, Dánskem a Maďarskem.

Zástupci Hockey Canada nechtěli informace o možném posunutí šampionátu komentovat. V krátkém prohlášení pro AP pouze uvedli, že pořádání mistrovství "zůstává prioritou".

V Kanadě aktuálně platí přísná proticovidová opatření. Všechny osoby musí nejpozději 72 hodin před cestou do země podstoupit PCR test, další je čeká po příletu a navíc musí na dva týdny do izolace karantény.

Změna v minulých týdnech potkala mužské MS, Bělorusku bylo pořadatelství odebráno, hrát se bude pouze v Lotyšsku.

Reklama

Sdílejte článek